1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Pordzewiała podłoga w Audi 80 - jest co ratować?

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika Mikołaj89, 24-07 18.

1. Mikołaj89

Mikołaj89 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gliwice
    W niedzielę rozebrałem podłogę od strony kierowcy w moim Audi 80. Było mokro.
    Jak się okazało, woda leciała zarówno przez uszczelkę linki otwierania klapy jak i przez jakieś dziwne połączenie na lewej ścianie (zaraz przy tej uszczelce od linki).
    To połączenie, to okolice kanaliku odprowadzającego wodę spod szuby, przy bezpiecznikach. Zauważyłem tam jakieś pęknięcia - może to przez to.

O ile pęknięcia i uszczelkę potraktowałem silikonem (czym innym mogłem zabezpieczyć, żeby dalej nie ciekło), to mam spory problem z podłogą, przez co zrobiło mi się dość smutno.

Pordzewiała. W trakcie zrywania fabrycznego wygłuszenia (mat bitumicznych), pod którymi pojawiła się rdza i oczyszczania podłogi z tejże rdzy okazało się, że miejscami to mi chyba zostało samo zabezpieczenie od spodu, bo udało mi się przebić cienką warstewkę śrubokrętem ...

Teraz się zastanawiam, czy da się i jest sens to ratować. Jeżeli tak to co polecacie?
    Póki co przemalowałem app r-stop.

Zastanawiam się nad jakim zalaminowaniem tej podłogi (maty z żywicą epoksydową), pokrycie i matami z alubutylu.
    A może dać to do spawania (i dobrego zabezpieczenia)? Ile by to mogło kosztować?

Jeszcze inna opcja to zakup nowego wehikułu.

Zdjęcia podłogi:
    https://drive.google.com/drive/folders/1RLF4r5ZoUPqTmof3pCcpRMQGza3xh26d

2. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    48
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Pospawaj.Blacharz nie wezmie kroci a blacha to blacha

Mikołaj89 lubi to.
  3. Mikołaj89

Mikołaj89 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gliwice
    Czyli jakich kwot mogę się spodziewać?

Mieszkam w Gliwicach i najlepiej byłoby auto oddać gdzieś w okolicy.

4. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    70
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Jak podjedziesz rozkręconym już z dywaników to myślę że 200-300zł max z zabezpieczeniem.
    Jeśli reszta auta zdrowa to śmiało. A na przyszłość zamiast silikonu są masy uszczelniające dużo lepsze

Mikołaj89 lubi to.
  5. Mikołaj89

Mikołaj89 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gliwice
    To nie brzmi tragicznie.
    Tam gdzie jest taki garbik przez podłogę, gdzie dziurę śrubokrętem zrobiłem, to idą jakieś 3 przewody z drugiej strony - nie wiem czy to będzie przeszkadzać jakoś specjalnie blacharzowi?

nie miałem nic innego pod ręką, a stwierdziłem, że lepsze to, niż cieknąca dalej woda. ewentualnie zedrzeć silikon i wrzucić jakąś masę jak mówicie (coś polecacie? jestem początkujący w takich naprawach).

Z tą zdrowotnością to powiedziałbym umiarkowanie, trochę blacharki do zrobienia, ale też i coś w okolicach bagażnika pod spodem widać - nie wiem co tam siedzi, nie rozbierałem tego jeszcze, acz jeden człowiek od konserwacji aut oglądając go, mówił, że ogólnie poniekąd dobrze jest, tylko właśnie okolicy bagażnika, mogą już jakieś dziury być przeżarte.

Ktoś jest w stanie polecić kogoś z okolicy Gliwic, kto to zrobi dobrze (im szybciej tym lepiej - bardzo preferowany ten bądź przyszły tydzień)?

6. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    613
    Miasto:
    Szczecin
    Środek do przestrzeni zamkniętych w tym wypadku najlepszy.

Mikołaj89 lubi to.
  7. caveman2009

caveman2009 Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Za duzym jeziorem
    Auta z grupy VAG maja jedna z lepszych izolacji podwozia. Mozna czesto zauwazyc ze nie ma juz metalu w podlodze kiedy wspomniana warstwa izolacji zaczyna zwisac. Kiedys zabralem sie za sedziwego corrado G60. Klient podjechal i mowi ze przedni wahacz mu sie "odlaczyl" od podlogi i z tylu tez dzieje sie cos niepokojacego. Zgodzil sie na pokrycie wszelkich kosztow poniewaz auto juz klasyczne i pozadane na rynku wtornym. Zaczalem wiec od mocowan tylniej belki i tak po kawalku... bo gdzie sie nie zabralem to parch, tak wiec skonczylem na wymianie calej podlogi i progow.
    Moral z tego taki ze jezeli zalezy ci na tym aucie to w zaleznosci od blacharza koszt porzadnej naprawy moze przewyzszyc wartosc tego pojazdu.
    Mialem tez ciekwego sasiada pod koniec lat 90tych. W niedziele szedl do swojej 80tki z wiadrem i dziubal podloge. Potem "spawal" a won zywicy rozchodzila sie po calej okolicy Pamietam jak dzis, kiedy odwozil na zlom, bo nie wzieli :D... stwierdzili ze ten samochod juz nie jest metalowy :joyful:

8. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    310
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Zywica z wloknem szklanym jes tez fajna. Nie rdzewieje nje potrzebuję podkładu

9. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 291
    Miasto:
    turek
    kupić trabanta na części i zrobić z niego podłogę w audi 80 :D

10. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    310
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Trabant nawet nienadawal sie na zlom tylko na skup makulatury

11. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 291
    Miasto:
    turek
    ale podłoga z makulatury nie zardzewieje, najwyżej przemoknie.

12. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    310
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Ale jak zmoknie i zamarznie to zlamie sie hehe

13. MakroSerwis

MakroSerwis Nowy

Docenione treści:
    0
    Jeżeli reszta podłogi nie wygląda podobnie, to tylko naprawa blacharska. Jeżeli wygląda, to zmiana auta.

14. wodka_lover

wodka_lover Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Da radę to uratowac, ale zastanów sie czy warto? Lepiej oddaj na zlom i kup drugie Audi.

15. Juruś_plisz

Juruś_plisz Nowy

Docenione treści:
    5
    Na złom, chyba ze chcesz klasyka z niego zrobić to próbuj łatac

16. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    310
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Audi 80 tki przejezdza niejedno truchlo 25 lat mlodsze. Mialem 3 b3 i tylko brak skladania tylnej kanapy mnie ograniczal

17. Juruś_plisz

Juruś_plisz Nowy

Docenione treści:
    5
    No to wiadomo, ale skoro ciezko uratować to po co pchać sie w koszty. Było dbać 10 lat temu :)

18. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    310
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Pospawa i bedzie jeździć