• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Porządne wiertła

Serdzio

Początkujący
Punktów
0
Cześć, zastanawiam się nad kupnem zestawu wierteł. Miałem zestaw wierteł z Boscha od 1 do 13mm i w sumie szału nie było, dawały radę no ale liczyłem na coś więcej. Często rozwiercam uszkodzone śruby o klasie 12.9 i zdarza się potrzeba rozwiercić tulejki rozprężne lub kołki gwintowane z gniazdem na imbus. Jakie możecie polecić dobre wiertła tak w cenie około 200/250 zł. Szukam zestawu chociaż 1-13mm, myślałem nad Fanarem, ale trochę przekracza mój budżet a może znacie coś podobnej jakości w mniejszej cenie.

Pozdrawiam

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
401
Miasto
PLE
Jak ja rozwiercam tak twarde rzeczy to 100 jedno wiertło kosztuje. Ze spieków. Moim zdaniem w kompletach nic do tak utwardzonych metali nie dostaniesz.

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
Ja mam coś takiego jak narazie dają rade. Tylko budżet nie stety inny . Ogólnie dobrze rwą metal punktowe prowadzenie nawet spoko

Serdzio

Początkujący
Punktów
0
Zastanawiam się nad własnie tymi z kobaltem bo dobre opinie słyszałem. Znajomy klucze nimi rozwiercał i wieszał na tablicy cieni. Co do tych z DeWALTA to nie jestem jakoś przekonany. Miałem Bity i kilka wierteł razem z zestawem Makity oraz milwaukee i porównałbym to z tymi z boscha może coś lepiej, ale pewnie DeWALT też ma jakość tego typu.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2358
Miasto
PZ
Ja mam coś takiego jak narazie dają rade. Tylko budżet nie stety inny . Ogólnie dobrze rwą metal punktowe prowadzenie nawet spoko
Hehe właśnie coś podobnego nabyłem
Screenshot_20211015-205117.jpeg
Cześć, zastanawiam się nad kupnem zestawu wierteł. Miałem zestaw wierteł z Boscha od 1 do 13mm i w sumie szału nie było, dawały radę no ale liczyłem na coś więcej. Często rozwiercam uszkodzone śruby o klasie 12.9 i zdarza się potrzeba rozwiercić tulejki rozprężne lub kołki gwintowane z gniazdem na imbus. Jakie możecie polecić dobre wiertła tak w cenie około 200/250 zł. Szukam zestawu chociaż 1-13mm, myślałem nad Fanarem, ale trochę przekracza mój budżet a może znacie coś podobnej jakości w mniejszej cenie.

Pozdrawiam
Obejrzyj sobie test wierteł
To ma miejsce w USA ale niektóre są dostępne tutaj

Serdzio

Początkujący
Punktów
0
Rozglądnę się nad tymi wiertłami z DeWALTA i wypróbuję czy faktycznie takie dobre.

toomii76

toomi
Punktów
6718
Miasto
turek
podpowie ktoś czym rozwiercać dpf, bo wszystkie wiertła co próbowałem po jednym zabiegu robią się okrągłe.

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
podpowie ktoś czym rozwiercać dpf, bo wszystkie wiertła co próbowałem po jednym zabiegu robią się okrągłe.
Najlepiej to otworzyć puszeczke i wyciągnąć dzieciątko w całości trochę wiecej roboty ale więcej warte

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
166
Wszystkie wiertła są dobre. Pytanie tylko jak często i czy umiesz je ostrzyć?
Mam kilka sztuk tego dewalta i raczej nie polecam. Ich największą zaletą, i chyba przez to są takie drogie, to to że mają pilot. Tyle tylko że to jest dobre dopóki się nie stępi. Później trzeba to zeszlifować i wygląda już na zwykle wiertło.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2358
Miasto
PZ
Wszystkie wiertła są dobre. Pytanie tylko jak często i czy umiesz je ostrzyć?
Mam kilka sztuk tego dewalta i raczej nie polecam. Ich największą zaletą, i chyba przez to są takie drogie, to to że mają pilot. Tyle tylko że to jest dobre dopóki się nie stępi. Później trzeba to zeszlifować i wygląda już na zwykle wiertło.
Święta racja, ja osobiście ostrzę wiertła lepiej niż fabryka :joyful:

Serdzio

Początkujący
Punktów
0
Co do tego, że wszystkie wiertła są dobre to się nie zgodzę. Porównując wiertła z marketów w tym filmiku w cenie do 300/400 zł a wiertła dawnego Polskiego Baildonu to jest różnica w jakości. Tak samo uzywałem kilka razy Fanara i jakość zrobiła na mnie wrażenie, bardziej niż wiertła których używam na codzień.

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
401
Miasto
PLE
Ja wale widią do betonu. Najtańsze z 6 sztuk obrobisz. Droższe pewnie dłużej pociągnie.

Do góry Bottom