1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Pracownik z Ukrainy

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika Elenka, 31-01 17.

1. baton180

baton180 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    108
    Nikogo nie uczę i nie mówiłem ze mam pojęcie :)

2. greghorn

greghorn Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    416
    Miasto:
    Miechów
    @baton180 tylko wyraził
    Czyżbyś miał z tym
    :D:D:D:D
    :smuggrin:
    :D:D

3. baton180

Docenione treści:
    108
    W sumie to raz miałem praktykanta rodowitych francuz z Nigerii nic nie mowil po angielsku a tym bardziej po polsku hehe

4. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 829
    Miasto:
    Sląsk
    I co dawał rade ?

5. baton180

Docenione treści:
    108
    Google translator w telefonie i komunikacja była he he
    Rade dawał
    Zamiatać umiał
    Klucze podawał czasem nawet

6. Zimoon

Zimoon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    142
    Miasto:
    Gdańsk
    od NAUCZYCIELI proponuje się odstosunkować. Bo naprawdę nastaną czasy, gdy mnie będzie komu gamoni uczyć. Gamoniom się nie chce, mają w du..., są nie lojalni a pracodawca nauczyciel wielkie ostatecznie gówno z tego ma więc po co uczyć.

Zacznie się wtedy chodzenie i proszenie czy przyjmę na naukę, praktykę . Już teraz tak jest. Przychodzą z zeszytem pełnym pieczątek gdzie byli i gdzie spuścili ich na drzewo. Nie istotne to czy student na wakacje za kilka złotych bez papieru dla samego siebie (bo mechanę studiuje, a ojciec mechanik nie żyje i nie ma komu uczyć;/)

Naprawdę ze świecą szukać chętnych do uczenia innych.

greghorn lubi to.
  7. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 829
    Miasto:
    Sląsk
    Do uczenia się też .

8. Zimoon

Docenione treści:
    142
    Miasto:
    Gdańsk
    Owszem, działa to w dwie strony. Ja w życiu wielu życzliwych (w pozytywnym znaczeniu ) spotkałem. Wytłumaczyli, pokazali a i narzędzia pożyczyli mówiąc, że chcącemu trzeba pomóc. Więc o chcących mówimy.

9. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 829
    Miasto:
    Sląsk
    Oczywiście że tacy są , tyle że ostatnio jakby ich mniej jest

10. baton180

Docenione treści:
    108
    Powiem tak
    Tutaj znaleźć praktykanta który by pomógł i chciał się nauczyć to ciężko a nawet nie możliwe ...mało tego my szukamy mechanika co by sam sprzęgło zmienił i rozrząd w tdi i bida

11. Zimoon

Docenione treści:
    142
    Miasto:
    Gdańsk
    w sumie to czasami cieszę się z tego, bo może i warsztat będzie trzeba pomniejszyć ale stawki będą wzrastać;] Skoro głąby uczyć się nie chcą zawodu to naprawdę za czas jakiś nie będzie komu robić. Nie mówię tu o klockach a o grubych naprawach. Ja jako, że silnikowcem jestem to nie ma na warsztacie wolnego stojaka do robienia silników. Są ich dwa nas dwóch i co jeden wyjedzie to kolejny jest wieszany.....

12. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 829
    Miasto:
    Sląsk
    Widzisz a u nas kupują używane i wstawiają z rożnymi skutkami

13. Mechanika pojazdowa Gorzów

Mechanika pojazdowa Gorzów Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    189
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    Co do mechanikow z ukrainy to miałbym małe obawy co do znajomości aut nowszych bo wystarczy zobaczyć jakimi autami tam się jeżdzi to można mieć wątpliwość w znajomość układu CR czy ogólnie silnika HDI, TDI czy CDI . Podjechał do mnie kiedyś Ukrainiec na diagnostykę, mówi że jego brat ma warsztat na ukrainie a jak zobaczył u mnie DELPHI to powiedział , że on nigdy czegoś takiego nie widział i zadzwonił do brata ze w Polsce można coś takiego kupić. Pokazałem mu na allegro ryżowe to zamówił 10 szt na ukrainę. Inny z kolei naprawia u mnie e90. Był na ukrainie z kupionym dwumasem żeby tam wymienić to nie znalazł mechanika w swojej okolicy bo takie auto to była czarna magia. Dopiero gdzieś w większym mieście ktoś to zrobił. Nie twierdze , że tam nie ma fachowców ale średnia wieku pojazdów tam jeżdżących jest o kilkanaście lat niższa niż u nas czyli przepaść motoryzacyjna jest podobnie jak w 2003 roku miedzy nami a zachodem.

14. kilex

kilex Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    Lublin - Oslo
    pracownik z Ukrainy nie może pracować dłużej niż 3 miesiące. czyli potrzeba dwóch na zmianę.

Lepper lubi to.
  15. Mechanika pojazdowa Gorzów

Docenione treści:
    189
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    Chyba że znajdzie żonę polkę a ostanio to i nie tylko pracownicy z ukrainy są poszukiwani ale też mężowie:)

16. eltechsam

eltechsam Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 279
    Miasto:
    Wysoka
    Jeśli piszesz o Zakarpaciu to może i owszem ale w dużych miastach oligarchia ma takie fury, że można pozazdrościć.
    Gdzieś to widać serwisują, chyba, że raczej na zachodzie Europy. Tylko gorzej jak trzeba lawety...
    Średnia wieku może i niekorzystna ale nowych drogich aut też sporo.

17. adolfone

adolfone Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Krk
    Witam. Podzielę się swoim doświadczeniem na temat zatrudnienia pracownika z Ukrainy. W mojej firmie pracuje on jako kierowca-kurier, takiego Pana trzeba zarejestrować w urzędzie pracy na podstawie oświadczenia o zamiarze zatrudnienia cudzoziemcy może pracować przez 6 miesięcy, po trzech miesiącach od rozpoczęcia pracy można się starać o zezwolenie na pracę na rok potem można przedłużać. Szczerze to myślałem że będzie pracowity i sumienny, szału nie ma. Decydując się na pracownika z Ukrainy bardzo na to liczyłem. Z pracownikami to różnie bywa. Na 5 pracowników jest jeden Ukrainiec, dwóch Polaków naprawdę nie mogę złego słowa powiedzieć rewelacja a drugich dwóch porażka leserstwo i nic więcej. Wynagrodzenie w zależności od efektów 2700-3500 na rękę, wymagania co do pracownika to tylko takie żeby potrafił prowadzić samochód. Muszę powiedzieć że chętnych nie ma, nie wiem Polak chciałby chyba zarobić 5tysiecy bez żadnego wkładu mowa tu o wykształceniu, wiedzy.

Ostatnio edytowano: 19-04 17
  18. Mechanika pojazdowa Gorzów

Docenione treści:
    189
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    Byłem jakiś czas temu wyrobić paszport mojej śmieszce i odniosłem wrażenie , że jestem w ukraińskim konsulacie a nie w polskim urzędzie. No i polak cwaniak pomagał całej grupie wypełniac papiery- po 300 zł od glowy. 10 dziennie lekko czyli dniówka za pisanie papierów bardzo fajna. Do tego cała masa powstających "mieszkań do wynajęcia dla ukrainców" Niedaleko mnie gość domek jednorodzinny przerobił na 7 mieszkań i coraz więcej widze jakiś powierzchni magazynowych adaptowanych na pokoje. Do kolegi do firmy przyjęli 10 hurtem przez pośrednika. Firma płaci normalnie, jak Polakowi. Ukrainiec nie dostał od pośrednika nawet odpowiedniego ubrania, mieszkają w 10 na 40 metrach. Każdy ma potrącane 400 zł na mieszkanie. Przez pierwszy miesiąc nawet nie wiedzieli za ile pracują, bo pośrednik chyba nie potrafil oszacować swoich zysków i musiał poczekać do pierwszego przelewu. Znajomy na myjni zatrudnia za 7zł/h.Niech nikt mi nie mówi , ze to wszystko nie z checi większych zysków dla firmy lub nie po to aby pośrednik kupil X5 z salonu za gotówkę po roku "pracy ". Byłem i jestem zdania , że dobrze traktowany i normalnie godziwie rozliczony polak będzie lojalnie pracował tylko , że mało jest firm co tak do tematu podchodzą.

metalworks i kilex lubią to.
  19. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    418
    Miasto:
    europolonia
    Historia z zachodnimi pośrednikami przeniesiona na polski grunt . Jotę w jotę , winni rządzący w uni i nią .