1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Premacy 1.8 - Blaszany metaliczny dźwięk z komory silnika podczas jazdy

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika Drago211, 13-07 18.

1. Drago211

Drago211 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Witam wszystkich,

Czy mógłby ktoś poradzić co może być ewentualną przyczyną metalowego dźwięku, jakby blacha wpadała w drgania i uderzała w rure. Słuchać to jakby po stronie pasażera.
    Ten dźwięk ustępuje po wciśnięciu sprzęgła i tak samo się pojawia po jego puszczeniu. Stało się to na trasie, po 80km i nasilało się. Ten dźwięk nie występuje ciągle ale co jakiś czas.

Ten blaszany metaliczny dźwięk można usłyszeć 0:06 / 0:20 / 0:28 / 0:46
    Zaglądając pod auto nie jestem w stanie wyczuć żadnych luźnych elementów. Dzieję się to tylko na nagrzanym silniku i przy obrotach powyżej 2000 i też na wstecznym (choć nie zawsze). Wyczywalne są też drgania podłogi/pedałów kiedy pojawia się ten dźwięk.
    Czy może to być objaw zużytej poduszki silnika? Bardzo proszę o pomoc.

2. Drago211

Drago211 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Czy nikt nie wie co może by ewentualną przyczyną? Dzisiaj kiedy ten dźwięk się pojawił to dało się zauważyć że przy skręcie w prawo się nasila, natomiast po odbiciu kierownicą w lewo zanika. Pojawia się on przy obrotach między 2200-2400. Czy nikt się z czymś takim nie spotkał?

3. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    WWA
    Może prawy błotnik ci się koleboce...:rolleyes::p:D

4. Drago211

Drago211 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Uwierz mi że już jestem w takim momencie rozstroju nerwowego że biore pod uwagę każdą możliwośc aby tylko znaleźć przyczyne tego frustrującego dźwięku!

5. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    WWA
    No ale w czym problem ?:woot: wjeżdżasz na kanał / podnośnik odpalasz auto i słuchasz...:bored: ewentualnie + to st.jpg :D

6. Drago211

Drago211 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Założyłem że ktoś już może spotkał się podobnym problemem i mógłby podzielić się swoją wiedzą. Napewno znacznie by ułatwiło uporanie się z problemem. Ten dźwięk nie występuje na jałowym biegu więc jedynie podnośnik wchodzi w grę.

7. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    WWA
    Na twoim miejscu to najpierw bym posłuchał- obejrzał ten filmik co go wstawiłeś...:meh:

8. Drago211

Drago211 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Ten filmik to już obejrzałem kilkadziesiąt razy. Moim pierwszym podjerzeniem była poduszka od strony rozrządu ale po sprawdzeniu okazała się dobra. Sprawdzałem też możliwe luźne elementy podwozia ale wszystko jest dobrze dokręcone. Podejrzewałem też rolki napinacza paska rozrządu (rozrząd wymieniany 40 ooo km i 4 lata temu ) ale to nie współgra z tym że dźwięk się nasila przy skręcie w prawo a zanika/cichnie po odbiciu kierownicą w lewo.

P.S
    Dzięki za zainteresowanie

9. Drago211

Drago211 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Nadmienie jeszcze że dzieje się tak tylko kiedy obroty spadają z 2400 do 2300 (nie pojawia się kiedy wzrastają). Wystaczy że auto postoi z 5-10 minut i na chwile znowu jest cisza (nie wystepuje w zakresie 2400-2300). Auto musi być pod ciągłym obciążeniem z minimum 10-15 minut żeby ten dźwięk się pojawił, coś jakby musiało się nagrzać. Miałem też podejrzenie że może to być katalizator lub tłumik środkowy ale to raczej dobiegało by ze środka auta a nie od storny pasażera, zresztą wszystkie śuby sprawdzałem i każda jest dokręcona, także wszelkie połącznia wydechu.

10. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    WWA
    no to gratulacje:Dbo link nie działa...:rolleyes:

11. Drago211

Drago211 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Masz problem z linkiem do filmu?

12. Drago211

Drago211 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Koszalin
    Z twojej wypowiedzi wnioskuje, że masz już jakieś podejrzenia co do potencjalnych możliwości co może być przyczyną?

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. metaliczny dźwięk z silnika władimirec