• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Prośba o ocenę pracy sond lambda.

PawełMarc

Nowy
Punktów
0
Witam wszystkich i mam prośbę od tych którzy mają doświadczenie w ocenie pracy sond lambda. Poniżej zamieszczam link do filmu z pracą sond lambda, na ciepłym silniku i podczas jazdy (u góry ekrany sonda 2 u dołu sonda 1). Samochód jedzie na benzynie, choć posiada instalacje LPG. Program odczytujący to Torque połączony z interface ELM. Do zasięgnięcia opinii skłoniły mnie nieustanne problemy błędami mieszanki paliwa jakie generowane są o dziwo jedynie podczas jazdy na LPG. Proszę o opinie czy ta praca wygląda dobrze, a jeśli nie to co może być jej przyczyną. Dziękuję z góry.

https://drive.google.com/open?id=1dvteFvo8vyYvapDNNuOs1_3MyeuUMldo

PawełMarc

Nowy
Punktów
0
tu raczej nikt takim skomplikowanym programem nie odczytuje parametrów , a tak na serio praca drugiej sondy mówi że brak katalizatora
Dziękuje za odpowiedź. I mam pytanie, czy nie ma tu znaczenia że nie wyrzuca błędu P0420 (właściwy dla defektu katalizatora), a błąd P0170 wywala tylko na LPG ?
A co do programu, to jestem zwykłym użytkownikiem samochodu, wiec nie chce inwestować w żaden droższy program diagnostyczny.
Dodam jeszcze że auto było podpinane pod Lexie i tam nie było nic więcej niż pokazał ten ubogi ELM + Torque.
Pozdrawiam

Do góry Bottom