1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Prośba o ocenę pracy sond lambda.

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika PawełMarc, 25-03 19.

1. PawełMarc

PawełMarc Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam wszystkich i mam prośbę od tych którzy mają doświadczenie w ocenie pracy sond lambda. Poniżej zamieszczam link do filmu z pracą sond lambda, na ciepłym silniku i podczas jazdy (u góry ekrany sonda 2 u dołu sonda 1). Samochód jedzie na benzynie, choć posiada instalacje LPG. Program odczytujący to Torque połączony z interface ELM. Do zasięgnięcia opinii skłoniły mnie nieustanne problemy błędami mieszanki paliwa jakie generowane są o dziwo jedynie podczas jazdy na LPG. Proszę o opinie czy ta praca wygląda dobrze, a jeśli nie to co może być jej przyczyną. Dziękuję z góry.

https://drive.google.com/open?id=1dvteFvo8vyYvapDNNuOs1_3MyeuUMldo

2. motorynka

motorynka Uczestnik

Docenione treści:
    49
    Miasto:
    mazowieckie
    tu raczej nikt takim skomplikowanym programem nie odczytuje parametrów , a tak na serio praca drugiej sondy mówi że brak katalizatora

3. Patryk Micek

Patryk Micek Nowy

Docenione treści:
    0
    A po czym to poznać? (uczę się i nigdy się nie spotkałem z takim czymś)

4. PawełMarc

PawełMarc Nowy

Docenione treści:
    0
    Dziękuje za odpowiedź. I mam pytanie, czy nie ma tu znaczenia że nie wyrzuca błędu P0420 (właściwy dla defektu katalizatora), a błąd P0170 wywala tylko na LPG ?
    A co do programu, to jestem zwykłym użytkownikiem samochodu, wiec nie chce inwestować w żaden droższy program diagnostyczny.
    Dodam jeszcze że auto było podpinane pod Lexie i tam nie było nic więcej niż pokazał ten ubogi ELM + Torque.
    Pozdrawiam