• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Problem ABS Passat B5 AFN

Adicon123

Uczestnik
Dołączył
11.09.2019
Postów
26
Punktów
0
Miasto
Turek wielkopolskie
Witam mam mały problem i zapytanie czy podczas hamowania zapala się kontrolka ABS ? Drugie jakie są objawy uszkodzonego ABS ? Dziś lekka ślizgawka hamuje przy 50 i koła blok zaczynam się ślizgać żadna kontrolka się nie pali , czy to porostu spowodowane jest że na lekko przymrozilo i zrobiło się poprostu lodowisko ?
 

Mesiek

Grupa Wsparcia Technicznego
Dołączył
14.08.2012
Postów
1797
Punktów
382
Wiek
37
Miasto
PLE
ABS się powinno zaświecić przed odpaleniem potem zgasnąć. W ten sposób wiesz że system jest sprawny. Podczas jazdy zaświeca się tylko by sygnalizować usterkę systemu i wtedy ABS nie będzie działał. System ABS nie spowoduje że na lodzie auto stanie w miejscu podczas hamowania tylko że zapobiegnie blokowaniu kół i tym samym będzie auto sterowne.
 

Encore

SuperMechanior
Dołączył
6.03.2020
Postów
1386
Punktów
282
Miasto
Częstochowa
Raczej to taka pogoda, teraz wracałem z siłowni, i koła w miejscu a auto jedzie przy hamowaniu, ABS nie pali się podczas hamowania, inna sprawa z ESP, jak system się uaktywnia to lampka miga potem gaśnie
 

vwvzzz

SuperMechanior
Dołączył
10.12.2015
Postów
107
Punktów
8
Wiek
42
Miasto
Betonów
Passat b5 i audi a4 to dwa wyjątkowo wredne !@#$%^&* jeśli chodzi o ABS, ustawienie jednego czujnika o 0,5mm bliżej niż pozostałych skutkuje włączaniem ABS bez zapalenia kontrolki przy tzw. dochamowywaniu przed światłami i ogółnie w ruchu miejskim.

Jesli tobie zapala się kontrolka, najczęściej jest to problem z czujnikiem abs, i o ile złamanego kabla od abs przy zwrotnicy nie znajdziesz (chyba że nasi już tam byli) to zazieleniałą kostkę możesz mieć, kostkę wywlekasz z wnętrza nadwozia po zdjęciu koła (z przodu), nie ma jej pod autem, jest wrzucona do auta za blachę podwoziową.
 
Do góry Bottom