• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Problem z Audi A6 C6 2.4 . Trzesie silnikiem i cala karoseria.

Mateuszxc90

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
Witam Wszystkich ! Mam problem z moja Audi A6C6 2.4 . Problem polega na tym że na wolnych obrotach silnik się trzesie jak by miał zaraz wyskoczyć. Po dodaniu gazu przestaje . Drgania przechodzą na cala karoserię . Podczas jazdy przy zmianie biegów na wyższych od 5tys obrotach biegi ciężko wchodza przy spokojnej jezdzie jest ok. Dwumas jest okej poduszki silnika itd sprawne . Wtryski sprawdzane też ok. Błędów nie ma żadnych. Miał ktoś może podobny problem lub jest ktoś kto jest w stanie doradzić ? To szukanie igły w stogu siana . Może któraś głowica puszcza ale silnik ma moc . Z góry dziękuję za odpowiedzi . Pozdrawiam

Mateuszxc90

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
Przy silniku próbowałem podważyć w miejscach poduszek to trzymają mocno . Ta duża pod skrzynią biegów lekko się unosi . Zauważyłem gdy silnik osiągnie 90C drgania są mniejsze

Rys00

Boss regionalny
Punktów
49
Świece /cewki sprawne ? komputer nie pokazuje wypadania zapłonu ?

Mateuszxc90

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
Świece jakiś czas temu wymieniłem na nowe irydowe. To powinny byś sprawne . Kupiłem dwie cewki i podmienialem czy któras nie padła ale bez zmian . Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Dziwna sprawa

Rys00

Boss regionalny
Punktów
49
Zrobiło się to nagle czy po wymianie czegoś ?

Mateuszxc90

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Bydgoszcz
To rozbieram i zobaczę. Sprawdzę jeszcze Ciśnienie w głowicy. Ma niskie obroty 725 do 740 obrotów na jałowym . Nie wiem czy one tak mają ale na moje to za mało. Przez uszkodzony dwumas też może mieć silnik obciazenia

Rys00

Boss regionalny
Punktów
49
Obr tego silnika to 600-900 więc w normie dwu mas nie obciąża obrotów

Do góry Bottom