1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Problem z hamulcami VW Golf 5

Dyskusja w 'Układ hamulcowy' rozpoczęta przez użytkownika dzimi, 7-06 15.

1. dzimi

dzimi Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    .
    Witam
    Panowie wstyd pisać ale mam problem z odpowietrzeniem hamulców, regenerowałem tylny zacisk, standardowa procedura na przewód hamulcowy założyłem zaciskacz zregenerowałem zacisk złożyłem wszystko, rozpocząłem odpowietrzanie wszystko ładnie poszło i zonk pedału nie ma auto z ABS i ESP czy takie układy odpowietrza się jakoś super inaczej wiem ze pompa ABS-i itd itd, ze komputerem ja wysterować tylko, ze ja nie spuszczałem całego płynu z układu, a na dzień dzisiejszy nie mam dostępu do pneumatycznej maszyny do odpowietrzania. Macie może jakieś porady dla młodego adepta sztuki motoryzacyjnej ? Auto VW Golf 5 2004r

2. mathiass

mathiass Uczestnik

Docenione treści:
    99
    tylko cisnieniowo grupe vag zrobisz zeby bylo tak jak ma byc, dodatkowo mozna wymusic odpowietrzanie komputerem

3. bennek

bennek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    122
    Bez obrazy ale durnoty opowiadasz ... Wymieniałem ostatnio cały płyn hamulcowy w pasacie b5 2003.r metoda tradycyjną i wszystko działa jak należy!Nie trzeba było żadnych specjalnych metod ciśnieniowych czy komputera ...
    Pozdrawiam... :)

samspec13 lubi to.
  4. mathiass

mathiass Uczestnik

Docenione treści:
    99
    widac ze malo gupy vw przerobiles, bylo juz tu na forum o odpowiatrzaniu tych aut

caveman2009 lubi to.
  5. fructon

fructon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    570
    Miasto:
    Kraków
    Adres strony:
    Owszem czasem pomaga sterowanie kompem pompy abs kiedy układ jest totalnie pusty ale bez tego też da sie to zrobić bez problemu

bennek i samspec13 lubią to.
  6. dzimi

dzimi Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    .
    ale wtedy Panowie mówicie, żeby normalnie lecieć od koła najdalej od pompy itd ? Czy macie na to jeszcze jakieś inne metody ?

7. JerryG1

JerryG1 Bywalec

Docenione treści:
    89
    Miasto:
    Londyn
    Tak odpowietrzalo sie auta bez ABS, musisz jeszcze troche poczytac o podstawach odpowietrzania.

Tak odpowietrzalo sie auta bez ABS, musisz jeszcze troche poczytac o podstawach odpowietrzania.

8. romys73

romys73 Gaduła

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    abingdon
    najlepiej w twojej sytuacji poproś kolege aby przyciskał tobie dzwignie hamulca, a ty zaczni przy wciśniętej dzwigni hamulca odpuść odpowietrznik zacisku, jak wyleci płyn ,powietrze, zamkni odpowietrznik a kolega w tym momencie może puścić dzwignie ,powturzyć operacje kilka razy ,aż bedzie wylatywał sam płyn,jak to niepomorze operację sprubować przy odpalonym silniku.

bennek i mechanik.k lubią to.
  9. dzimi

dzimi Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    .
    Romys73 ale Ty tutaj mówisz o zwykłym odpowietrzaniu, gdzie ja taką metodą właśnie próbowałem od początku ze słabym efektem, nawet próbowałem przy wciśniętym hamulcu pobawić się ręcznym żeby lepiej docisnąć tłoczek, zobaczę w tygodniu spróbuje odpowietrzyć poczytam jeszcze dokładnie jak to się odpowietrza z tym abs-em a jak nic nie wyjdzie poszukam kogoś z pneumatyką ...

10. ARMOT

ARMOT Początkujący

Docenione treści:
    5
    Zobacz czy nie zerwałeś regulatora w zacisku- (tłoczek się nie podstawia tylko wraca do końca). Wtedy klocki są bardzo odsunięte od tarczy i pedał zawsze wpada - powstaje wrażenie zapowietrzonych hamulców.

11. dzimi

dzimi Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    .
    Gdzie on miałby się znajdować, ręczny działa sprężyna powrotna jest cała od linki problem jest tylko z nożnym, swoją droga ma ktoś dokładną rozpiskę odpowietrzania konkretnie tego modelu z ciekawości bym sobie ja przewertował . Panowie czy jest możliwość ze zaciskając klucz nastawny na przewód zdusiłem go tak mocno ze wytworzyła się zwężka i teraz mam uczucie zapowietrzonych hamulców ? Jest to wgl możliwe ??

Ostatnio edytowano: 8-06 15
  12. Rys00

Rys00 Boss regionalny

Docenione treści:
    25
    nie bo nie leciał by płyn, odpowietrza się normalnie bez kompa , naciśnij kilka razy i przytrzymaj, jak nie będzie pedał szedł w podłoge to źle złożyłeś zacisk, jak będzie powoli wpadał to nie odpowietrzyłeś, najlepiej jak nie masz czym i z kim to wlej w słoik troche płynu włóż wężyk, lekko poluzuj odpowietrznik nie za dużo bo bedzie ciągnął powietrze po gwincie i pompuj, nie zapomnij dolewać

13. fructon

fructon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    570
    Miasto:
    Kraków
    Adres strony:
  14. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 840
    Miasto:
    Sląsk
    albo wysysać gdzieś to było opisane .

Ondraszek lubi to.
  15. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    47
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Zawsze czytałem,że należy odpowietrzać tylny prawy,tylny lewy,potem przedni prawy i przedni lewy.Nie mogłem odpowietrzyć w ten sposób ,pomimo wielu prób.Wystarczyło tylko raz zmienić na przedni lewy,przedni prawy i odpowietrzyłem układ natychmiast.Czyli?! Tak jak pisze Marek należy odpowietrzać układ.

16. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 840
    Miasto:
    Sląsk
    czyli ... sprawdz pompe ... :D:D
    moze nie wraca do stanu poczatkowego i sie nie napelnia ?

Ostatnio edytowano: 9-06 15
  17. Maly92

Maly92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Jeśli zacisnąłeś gumowy wężyk przed zaciskiem to mogło ci korek zrobić. Odkręć wężyk gumowy i sprawdź czy jest drożny, dmuchnij w niego albo sprężonym powietrzem spróbuj, jak już eliminować to po kolei.

18. pietrek111

pietrek111 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    opole
    ten ostatni przewód metalowo gumowy to nie jest zwykły przewód elastyczny jak go zacisneleś to go skryzowałeś do wymiany ,wciś pedał do końca i zobacz czy niema wycieku może ciągnie powietrze do środka

19. Krzyhu5

Krzyhu5 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mszana Dolna
    witam, jak mam wymienić płyn hamulcowy w zaciskach jak pedał na wyłączonym silniku traci ciśnienie w serwie i po dwóch wciśnięciach robi się twardy i nie można go potem wcisnąć?

20. leeroy15

leeroy15 Bywalec

Docenione treści:
    150
    Miasto:
    Ostrowiec
    Czyli wymieniłeś już te zaciski z urwanymi odpowietrznikami?? :D I nie wysysałeś płynu ze zbiorniczka raz na tydzień?? :D

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. jak odpowietrzyc hamulce golf 5

,
  2. golf 5 odpowietrzenie hamulców

,
  3. pedał hamulca wpada do końca gol v

,
  4. vw problem z odpowietrzeniem tylnych zaciskow,
  5. vw jak skutecznie odpowietrzyc tylne zaciski,
  6. golf v plus problem z hamulcami,
  7. nie można odpowietrzyć hamulców golf 5