• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Problem z mechanikiem

Konrad_955

Nowy
Punktów
0
Cześć mam taki problem mały , duży a mianowicie auto straciło moc leon arl ale nie kopcił nie szarpał. Oddlem je do warsztatu mechanikowi mówiąc co się dzieje . Miał dawać znać co i jak ale nie zadzwonił więc ja zadzwoniłem mowi ze uszczelnił wężyki i żebym przyjechał sprawdzić czy coś się zmieniło, kompletnie takie samo uszkodzone oddałem zero poprawy. Mówi że do wymiany najprawdopodobniej regeneracja turbiny , wtryski albo przeplywka . Mowie ze jak to turbina No to proszę robić i pytał czy chce oddac do regeneracji moja czy może być inna taka sama z gwarancją na rok . Zapytałem czy się będą różnic częściami odpowiedział ze będzie kompletnie taka sama i zaoszczędzę kilka dni dodam że był poniedziałek . Nie odzywał się w ogóle dzwonie w czwartek mowi, ze dzis dopiero turbina przyszła i ze samochód będzie gotowy na poniedziałek. Mowie okej zadzwonie w poniedziałek. Dzwonie w poniedziałek pytam czy auto gotowe mowi ze, tak turbina wymieniona olej zmieniony ale auto dalej nie ma mocy i żebym uzbroil sie w cierpliwość bo będzie szukał dalej przyczyny . A ja zastanawiam się skoro nie była to turbina czy ja będę musiał płacić za to ? Co mogę zrobić bo płacić za coś co jednak okazało się nie tym co było problemem to srednio a 1700 zł za tą turbine . Proszę o poradę pierwszy mój post i pierwszy mój taki przypadek nie wiem co robić panowie;/ Z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość

pawcar

SuperMechanior
Punktów
727
Miasto
Manchester
Przecież w vagu i nie tylko , można turbo zdjagnozowac bez problemu po parametrach ... komputerem. Oddałes do kowala to wymieniają na chybił / trafił.

Ogólnie to zamiast pisać na forum, zdzwon do mechanika i porozmawiaj z nim jak to widzi ?

Ludzie - komunikacja nie boli. Najlepiej porozmawiać osobiście przy takich problemach.

A w ogóle to poszukaj jakiegoś poradnika na yt jak żyć...

Dbanan992

SuperMechanior
Punktów
89
Miasto
Luton
Godziłeś się na wymianę. Umowa ustna to umowa, mechanik Ci powie wprost że turbina była uszkodzona swoją drogą ale jest coś jeszcze uszkodzone i tak jak pisze @pawcar będzie naprawiane na chybił-trafił.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
Zabieraj furę od partacza i mu nic nie płać... a jak będzie miał wąty to mu skarbowy naślij...:)

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
Przyczyn może być kilka, między innymi popsuta turbina

Konrad_955

Nowy
Punktów
0
Przecież w vagu i nie tylko , można turbo zdjagnozowac bez problemu po parametrach ... komputerem. Oddałes do kowala to wymieniają na chybił / trafił.

Ogólnie to zamiast pisać na forum, zdzwon do mechanika i porozmawiaj z nim jak to widzi ?

Ludzie - komunikacja nie boli. Najlepiej porozmawiać osobiście przy takich problemach.

A w ogóle to poszukaj jakiegoś poradnika na

A w ogóle to poszukaj jakiegoś poradnika na yt jak żyć...
Komunikacja komunikacją ale typ trzyma auto juz 3 tyg będzie 0 informacji jak dzwo
A co jeżeli turbina była faktycznie uszkodzona a mechanik wie co robi?
Jeżeli to normalny warsztat to daj im pracować, jeżeli przysłowiowy pan Kazio co robi na czarno bez faktury i paragonu to tylko sam sobie jesteś winien, że takiego wyboru dokonałeś.
Teraz się zastanawiam czy to normalny . 3 tyg leci jak to auto tam stoi powiedzial ze jedna z tych rzeczy to czemu ja mam płacić za wymianę czegoś co nie było przyczyną?
Automatyczne połączenie postów:

Godziłeś się na wymianę. Umowa ustna to umowa, mechanik Ci powie wprost że turbina była uszkodzona swoją drogą ale jest coś jeszcze uszkodzone i tak jak pisze @pawcar będzie naprawiane na chybił-trafił.
No okej spoko tylko mechanika mowil ze to turbina wymienil jednak dalej auto mocy nie ma czyli jednak nie . I co tak mi pol auta wymieni i ja za to płacić będę musiał?

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
Komunikacja komunikacją ale typ trzyma auto juz 3 tyg będzie 0 informacji jak dzwo

Teraz się zastanawiam czy to normalny . 3 tyg leci jak to auto tam stoi powiedzial ze jedna z tych rzeczy to czemu ja mam płacić za wymianę czegoś co nie było przyczyną?
Automatyczne połączenie postów:

No okej spoko tylko mechanika mowil ze to turbina wymienil jednak dalej auto mocy nie ma czyli jednak nie . I co tak mi pol auta wymieni i ja za to płacić będę musiał?
Źle trafiłeś ze swoimi żalami, bo tu 3/4 jak nie więcej jest takich wymieniaczy jak ten twój mechanior, więc będą bronić partacza...:)
Rób tak jak ci napisałem wyżej i oddaj do kogoś kto się zna i ci to naprawi...:)

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
Na pewno wymienia w ciemno.... Szuka pierda w perfumerii... Żeby coś sprawdzić podpina się kompa patrzy w parametry i w 70proc pokazuje ocb... Ja bym spojrzał w kata ale to tylko sugesia

Dbanan992

SuperMechanior
Punktów
89
Miasto
Luton
Rozumiem że jesteś poirytowany tym że tyle trzeba już zapłacić a dalej nie sprawne. Co jak jest tak jak pisze Misiek? Mechanik wie co robi a jeździłeś trupem i zbiegiem okoliczności tyle się nazbierało?
Słaba komunikacja i długi czas na naprawę to sam najlepiej wiesz gdzie to oddałeś, czy duży warsztat, czy stodoła, czy dużo roboty, nie wiem jaki może by tego powód. Może czekają na graty?
No i możesz zrobić tak jak Woodoo napisał (chociaż tego nie popieram). Postraszysz skarbówką to albo dostaniesz auto z częściami w bagażniku, albo Ci odda i dostaniesz pisemne wezwanie do zapłaty.
Jedź na ten warsztat i rozmawiaj, może dowiesz się tego dlaczego turbina została wymieniona, jak to zostało zdiagnozowane.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
. Postraszysz skarbówką to albo dostaniesz auto z częściami w bagażniku, albo Ci odda i dostaniesz pisemne wezwanie do zapłaty.
Nic nie dostanie żadnych wezwań, bo na bank mechanior kręci wałki na lewo...:) a w ogóle ma oddać w stanie takim jak przyjął, a jak nie to się wzywa psiarskie...:)
Żaden problem, bo większość warsztatów ma na bakier z prawem...:)

MS Serwis

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
445
Miasto
Gorzów Wielkopolski
www.ms-bmw.pl
a w ogóle ma oddać w stanie takim jak przyjął, a jak nie to się wzywa psiarskie...:)
Żaden problem, bo większość warsztatów ma na bakier z prawem...:)
Brak słów na takie porady.
@konrad_ 955 sugeruję poświęci 150 zł, pójść do radcy prawnego i rozwiać wątpliwości. Rozwiązania podawane przez jednego z użytkowników raczej nie pomogą.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
A udowodni że auto było sprawne?
Skoro przyjechało o własnych siłach, to i ma wyjechać, a nie, że graty w bagażniku...:)
Brak słów na takie porady.
A co w nich jest nie tak ? jak się ma doczynienia z chamem, to trzeba postępować po chamsku...:)
Jak się jełop złapał za coś o czym nie ma pojęcia i trzyma furę na ch...j wie na co i po co... jak się nie ma pojęcia to po co bierze, niech dalej zostanie na poziomie wymiany olejów i klocków...:)
A tak tylko 4 litery zawraca człowiekowi... mógł od razu powiedzieć, że nie ma pojęcia co jest i odmówić przyjęcia auta, to by se autor pojechał gdzie indziej...:)

Dbanan992

SuperMechanior
Punktów
89
Miasto
Luton
A mechanik powie że przyjechał w częściach i klient nie chce kontynuować naprawy. I na kim leży obowiązek udowodnienia? Na kliencie. Chyba że był z kimś, ma dowody, nagranie z kamery jak przyjeżdża czy cokolwiek.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
No masz rację:) dlatego zawsze trzeba mieć dowody, aby chronić swoje 4 litery
W takim świecie żyjemy... co zrobić...:)

Osobiście myślę, że mechanior ma sporo za uszami i nie będzie chciał iść na gołe klaty...:)

Ostatnio edytowane przez moderatora:

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
251
Miasto
Podkarpacie
1. Jeśli mechanik podjął decyzje by robić turbinę i to nie pomogło to jest problem finansowy mechanika chyba że udowodni , że turbina była uszkodzona (stara turbina lub stare części z naprawy turbiny ) . Może porostu masz kumulacje usterek - zdarza się bardzo rzadko ale potrafi .
2. 3 tygodnie to faktycznie za długo .
3. Jeśli to jest legalny , porządny warsztat z wykupioną polisą OC to nawet jeśli im się przy peszyło to roszczenia możesz za źle wykonaną robotę możesz wyciągną właśnie z ich polisy .
PS.: następnym razem zanim oddasz samochód do sprawdź czy warsztat ma wykupiona polisę OC . Każdy porządny warsztat takową wykupuje jako piorunochron gdyby się przy peszyło .

Do góry Bottom