• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Problem z odpaleniem po regulacji zaworów

A

arczibald

Witam
Mam taki problem ,nie jestem wielkim fachurą mechanikiem, ale posiadam starą hondę accord 5 i zawsze przy niej sobie wszystko robie z sukcesami. Mój kolega ma accorda tylko, że 6 generacje 1.8 2003 chyba i poprosił mnie, żebym wyregulował mu zawory, uszczelnił miskę olejową, wymienił uszczelniacz w aparacie zapłonowym , i wymienił uszczelkę pod deklem zaworowym i świece ,mówię mu, że ja mechanikiem nie jestem że nie lubię w czyiś samochodach grzebać bo się zaraz coś popsuje i będzie na mnie ( no i oczywiście jest że moja winna...) ale to już inna sprawa....Ostatecznie dałem się namówić ......W swojej Hance regulowałem już tyle razy zawory, bo mam ją już bardzo długo i z manuałem w ręku ustawiłem wszystkie zawory tak jak zawszę ( sprawdzałem jeszcze później 3 razy czy jest dobrze) ,poskręcałem ,a tu klops nie odpala i jakoś bardzo dziwnie kręci . Paliwo dochodzi, bo zalewa świece, iskra jest. Sprawdzam ciśnienie a tam zero ,nic. Ale dobra okazałą się że trochę za ścisła ustawiłem zawory (kompresja wróciła ) ale auto dalej nie chce zapalić. Honda jest już u mechanika ale dalej jest problem z odpaleniem. Znaki rozrządu na swoim miejscu.

Ostatnio edytowane przez moderatora:

WOODOO

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
2906
4ab4b6df96c060fa741e97b50eafb07c.jpg Niezła tragedia... albo bardziej komedia...:D

Mordor

Gaduła
Punktów
16
Chyba o ciutkę za mocno wyregulowałeś

Drugi2

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
413
Niezła tragedia... albo bardziej komedia...:D
chyba chciałeś napisać:
Niezła tragedia... albo bardziej kosztowna...

a co do głównego wątku: robiłeś tylko zawory czy coś jeszcze? bo lista rzeczy do naprawienia długa

WOODOO

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
2906
Ja myślę, że autor coś więcej tam nawywijał niż tylko za ciasno wyregulował zawory...:D
Coś nieźle tam namotał, że aż mechanik co to przejął to auto nie może się połapać... chyba, że to taki sam mechanik jak autor...:rolleyes::D

A

arczibald

Tylko zawory ,skąd ja wiedziałem że żadnej odpowiedzi na poziomie tutaj nie uzyskam......

WOODOO

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
2906
Tylko zawory ,skąd ja wiedziałem że żadnej odpowiedzi na poziomie tutaj nie uzyskam......
A po coś się brał za coś o czym nie masz pojęcia ?
Po drugie jak już wstawiłeś do mechanika - a myślę, że to bujda - to niech się mechanik martwi jak naprawić to co ty spartaczyłeś...:D

WOODOO

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
2906
Nie obchodzi...
Skoro spierdzieliłeś i oddałeś do naprawy mechanikowi, to po co drążysz temat... mechanik naprawi...:D

A

arczibald

chyba chciałeś napisać:
Niezła tragedia... albo bardziej kosztowna...

a co do głównego wątku: robiłeś tylko zawory czy coś jeszcze? bo lista rzeczy do naprawienia długa
Jaka według ciebie jest lista rzeczy do naprawy ?
Automatyczne połączenie postów:

Nie obchodzi...
Skoro spierdzieliłeś i oddałeś do naprawy mechanikowi, to po co drążysz temat... mechanik naprawi...:D
Jaki ty mądry człowiek jesteś naprawdę ,nie powinieneś startować gdzieś do parlamentu ?

WOODOO

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
2906
Jaki ty mądry człowiek jesteś naprawdę ,nie powinieneś startować gdzieś do parlamentu ?
No tak myślę w najbliższych wyborach... zagłosujesz na mnie ?:D
Bo chyba dobrze jak by mądrzy ludzie byli w parlamencie...:D

Regaciarz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
230
Miasto
Wasilków
Oj tam centymetr luzu w te czy we wte. Jakim cudem sprawdzałeś trzy razy i w sumie było źle? Ile ma sprężania?

A

arczibald

silnik. sztuk raz.
No to żeś zabłysnął

No tak myślę w najbliższych wyborach... zagłosujesz na mnie ?:D
Bo chyba dobrze jak by mądrzy ludzie byli w parlamencie...:D
Nie ma szans bo i tak juz idziemy na dno

Oj tam centymetr luzu w te czy we wte. Jakim cudem sprawdzałeś trzy razy i w sumie było źle? Ile ma sprężania?
Nie centymetr czy kilometr tylko ja zawsze ustawiam u siebie bardzo ciasno (że szczelinomież przechodzi bardzo ciasno ) jak ustawie luźniej to klekocze ,miałem tez 7 generacje i tam tez tak ustawiałem i wszystko działało. Tutaj ustawiłem tak samo i jakaś porażka.

Chomikos

SuperMechanior
Punktów
11
To się nie dzieje ... Ty wiesz jaki ma byc luz na ssącym i wydechu ? Czy na ciasno i na ciepło ?

wdwiesiek

Bywalec
Punktów
6
" ma accorda tylko, że 6 generacje 1.8 2003 chyba"-wymienił uszczelniacz w aparacie zapłonowym"??????,"

Do góry Bottom