1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Problem z Panelem nawiewu/klimatyzacji

Dyskusja w 'Elektronika pojazdowa' rozpoczęta przez użytkownika Matiii, 14-12 19.

1. Matiii

Matiii Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam
    Pacjent to SKODA Fabia 2003r. Silnik 1.9SDI klimatyzacja manualna
    Problem wygląda następująco..
    -po przekręceniu kluczyka na zapłon podświetlenie panela sterowania nawiewem gaśnie po ok 1sek.
    -brak możliwości włączenia A/C
    -brak możliwości zamknięcia obiegu powietrza

Działa nawiew na wszystkich prędkościach dmuchawy (leci tylko ciepłe powietrze)
    Podłączyłem pod VAG-a i błędów w klimatyzacji nie ma. Naciskając przyciski ac/obieg zam. W blokach pomiarowych widać, że zmieniają się wartości czyli zakładam, że Panel nie zdechł.
    Zanim padła klimatyzacja wcześniej grzebałem przy silniczku od klapy obiegu powietrza bo sie blokowała.Chwile podziałało i zaraz wszystko zdechło.

Czy mogłem źle go zamontować tzn w nieodpowiedniej pozycji?

Czy miałbym takie objawy i ten silniczek ma wpływ na ten cały układ?
    Zauważyłem jeszcze że gdy wyciągnę bezpiecznik F12(klimatyzacja i obieg zamknięty powietrza) wraca podświetlenie panelu.Gdy włożę go ponownie to Panel gaśnie.Mozna założyć że jakieś zwarcie??
    Dziękuję pozdrawiam !

Ostatnio edytowano: 14-12 19
  2. N.O.R.

N.O.R. Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Suwałki
    Zwarcie

3. Markson43

Markson43 Bywalec

Docenione treści:
    64
    Miasto:
    Rzeszów
    Odłącz ten wymieniony silniczek .

4. matiii992

matiii992 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Matiii jeśli grzebałeś przy silniku od klapy mieszania powietrza i pożniej zaczęły się problemy to zacząłbym od tego. Możliwe że wysiadł całkiem i robi teraz zwarcie przez to panel po chwili przygasa. Rzuciłem okiem na schemat i bezpiecznik F12 odpowiedzialny jest za silniki klap powietrza i częściowo za panel klimatronika wiec kolega Markson43 dobrze ci podpowiada. Odłącz ten silnik i zobacz jaka będzie reakcja.