• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Problem z rozrządem Volvo v40 1.9 td

majsterm

Nowy
Punktów
0
Miasto
Święte Miasto a sami złodzieje
Witam wszystkich :)
jestem tu troche nowy ale szukam pomocy.

Rzecz w tym iż nie mogę za nic ustawić rozrządu w tym nieszczęsnym francuskim silniki, położenie wału ustawiam na ZERO rozrząd na znak zakładam pasek oczywiście znaki na pasku pokrywają mi się ze znakami na kołach i DUPA silnik się blokuje o zawory. Co robię źle ???

Na wale klina nie zerwało koło siedzi dobrze

przemol1987

SuperMechanior
Punktów
8
blokady używałeś do zblokowania wału?bo o ile dobrze pamiętam to we wszystkich tych silnikach jest zaślepka w bloku z prawej str bagnetu.a góre chyba ustawiało się na znak i musiały się jeszcze pokrywać znaki na pasku ze znakami na kołach.obracałeś wałem lub wałkiem po zdjęciu paska?może to jest przyczyna bo innej to nie widze szczerze mówiąc.

majsterm

Nowy
Punktów
0
Miasto
Święte Miasto a sami złodzieje
blokady używałeś do zblokowania wału?bo o ile dobrze pamiętam to we wszystkich tych silnikach jest zaślepka w bloku z prawej str bagnetu.a góre chyba ustawiało się na znak i musiały się jeszcze pokrywać znaki na pasku ze znakami na kołach.obracałeś wałem lub wałkiem po zdjęciu paska?może to jest przyczyna bo innej to nie widze szczerze mówiąc.
Wałem i wałkiem było obracane napewno

fructon

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
643
Miasto
Kraków
www.czesciserwismroz.pl
Coś zle ustawiasz kolego a najpewniej zle siadła ci blokada wału lub masz przesuniecie koła rozrządu, ale nie wiem czy ten silnik pracował wczesniej bez problemów więc ciężko doradzać f7de379e7e8d664c.jpg

c83d2b1e9c7184b1.jpg

Ostatnia edycja:

piglut

SuperMechanior
Punktów
5
Miasto
warszawa
a koło na wałku rozrządu niejest przypadkiem bez klina może sie przestawiło ??

romys73

SuperMechanior
Punktów
103
Miasto
abingdon
jest malutki klin odlany razem z kółkiem 100%

koło na wale terz niema klina musisz zblokować wał kołkiem dolny prawy róg od czoła otwór zaślepiony śróbką w kształcie gwiazdki

ostryt4

SuperMechanior
Punktów
263
Miasto
Grimsby, czasem Białystok
Ten silnik był w stanie pracować z zerwanym klinem na wałku rozrządu ? Napisałeś że nie dasz rady ustawić bo blokuje w pierwszym poście.

piglut

SuperMechanior
Punktów
5
Miasto
warszawa
ostry masz racje pisał że koło dobrze siedzi ale na wale korbowym żecz w tym że na wałku niesprawdził a w takich sytuacjach bierze się wszystko pod uwage, każdy uczyl sie na blendach nieprawdasz ?

ludo44

Punktów
323
Ten mały klin zawsze ścina przy kolizji, a że jest delikatny i odpowiednio dokręcony to ratuje zawory. Chodzi o to żeby zminimalizować uszkodzenia, więc jeśli dowaliłeś śrubę na wałku po chłopsku to w razie kolizji trzeba będzie zawory wybijać młotem;)

qazws

Bywalec
Punktów
4
Miasto
Gdańsk
mi właśnie dzisiaj strzelił pasek w v40 z tym samym motorem od renault , wielorowkowy się wkręcił i zerwało rozrządu , kupiłem pasek, założyłem na znaki na wałka rozrządu od pompy(ktoś zaznaczył mazakiem ) i wału (znaku nie było na obudowie tylko na kółku , ale znaki z paska nakierowały mnie jak go ustawić , nie blokowałem wału korbowego , auto śmiga, dziwne że nic się nie stało ....

Rash'u

Punktów
63
Miasto
Gryfice
www.facebook.com
za pozno zobaczylem temat:D bym mu odrazu odpisal odpowiedz:D zdarzylo mi sie to samo :D klin na walku rozrządu okazuje sie ze jest swego rodzaju zabezpieczeniem silnika przed spotkaniem sie zaworow z tłokami, bo zerwaniu paska ścina klina na wałku rozrzadu. Renault 1.9 i 2.2d i td tak walsnie maja. ja mialem taki przypadek z renault laguna 2.2 d wkrecil sie pasek alternatora pod obudowe rozrzadu i silnik stanal. zlozylem na znaki i blokowalo. wiec zrzucilem glowice obejrzalem zawory byly ok odkrecilem kolko walka i klin byl zerwany zalożylem drugie kolko walka rozrzadu ustawilem i wszystko sie zgadzalo silnik chodzi po dzis dzien :)

ludo44

Punktów
323
W większości przypadków szkodę robi zacięte sprzęgiełko alternatora.

Rash'u

Punktów
63
Miasto
Gryfice
www.facebook.com
tam bylo ono dobre :) problemem byla zle ustawiona rolka prowadzaca rowkowa, ktora jest na mimośrodzie i ustawia sie ona samoistnie po zalozeniu paska dopiero po tym sie ja dokreca. i tutaj wlasnie inny mechaniki popelnil ten blad przy wymianie paska i rolek i auto jakies 10 km po wyjezdzie od niego trafilo do mnie :D

dzintex

Nowy
Punktów
0
Witam panowie ,mam zagrychę z takim motorem ,po złożeniu wszystkiego na blokadzie i nowym pasku po dwóch obrotach blokuje mi zawory .Za pierwszym razem zerwało klin na kole wałka rozrządu :-/ czy dolne koło wału też jest bez klina pływające ?

Do góry Bottom