1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Problem z silnikiem

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Mecha-nik, 20-07 18.

1. Mecha-nik

Mecha-nik Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wawa
    Cześć,
    już od dłuższego czasu mam problem z silnikiem (auto żony) i każdy mechanik mówi mi coś innego. Jaki problem? Kontrolka silnika włącza mi się praktycznie codziennie (wyłącza się samoczynnie po dłuższej trasie). Mechanicy od powiedzieli, że to problem sondy Lambda, a znajomy mechanik powiedział, że to wina poduszek na silniku. Żona jeździ VW Polo IV a on jest 3 cylindrowy, więc zużyte poduszki sprawiają, że silnik nierówno pracuje.
    Po usuwaniu błędów u mechanika kontrolka silnika nie włączała się przez ok. miesiąc.
    Teraz już się nie wyłącza.

2. wmig

wmig Uczestnik

Docenione treści:
    17
    Miasto:
    Ostrów Mazowiecka
    A może byś zadał sobie troszkę trudu i podał błędy w ECU

Skrzekuu i slawek2007.28 lubią to.
  3. Skrzekuu

Skrzekuu Początkujący

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    Sosnowiec
    Skoro masz błędy i zostały skasowane trzeba wiedzieć co to za błędy spicac je i poszukać na necie za co odpowiadają
    A jeśli na kompie ci pokazuje błąd poduszek pod silnikiem i skrzynia biegów to gratuluję ;)
    Jeśli masz problem z sondą i pokazuje baład na nią i problem się powtarza trzeba ją wymienić
    Ja ci mogę w ciemno powiedzieć że trzeba się zająć ale porządna analiza szukania przyczyny tego stanu czyli jakie bledy się pojawiają i co jaki czas potem znać kod tych błędów dowiedzieć za co odpowiadają sprawdzić przewody wtyczki a na końcu wymienić ten element