1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Problemy z remontem w warsztacie (POMOCY)

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika tolus77, 15-03 19.

1. tolus77

tolus77 Nowy

Docenione treści:
    0
    Cześć. Jakoś na przełomie listopada/grudnia odebrałem samochód po remoncie silnika(panewki stukały). Ogólnie naprawa kosztowała 4600 i obejmowała górę jak i dół silnika. Silnik to 2.0 130KM Zetec samochód ford cougar. Po naprawie samochód zaczął dymić (przed remontem nie dymił) na początku na niebiesko (mówili mi ,że tak może byc przez 500/1000km) potem już tylko na biało więc ze względu na "brak terminów" 2 stycznia oddałem na poprawkę. Zabawa z poprawkami trwa do dziś, w międzyczasie uszczelki zaczęły się pocić a ostatnio po trzeciej miesięcznej poprawce niecałe 24h po odebraniu samochodu wyciekł na postoju (wyszedłem do sklepu na 5min) płyn chłodniczy jak wróciłem syk i kapiący płyn... Po 3 poprawkach i 3 mies w warsztacie samochód dymi na biało cały czas uszczelki przeciekają i ostatnio cały płyn poszedł się je... Warszawa firma auto kramer na rzemieślniczej ktoś mógłby polecić co z tym fantem zrobić bo ja już ostatnio jak wyciekł ten płyn byłem tak zrezygnowany ,że nawet się nie zdenerwowałem ani trochę.

2. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 938
    Miasto:
    turek
    jesteś indyjskim czy hinduskim mnichem?

3. tolus77

tolus77 Nowy

Docenione treści:
    0
    Nie wiem ale bardziej chrześcijańskim:p szczerze byłem z siebie dumny ale nie po to dałem silnik do naprawy żeby to sprawdzać

4. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 305
    Miasto:
    WWA
    Ładnie to tak konkurencję osmarowywać po forach ?:p:D

5. tolus77

tolus77 Nowy

Docenione treści:
    0
    Nie konkurencję, dodać zdjęcie faktury i sms'y z właśnicielem? Nr telefonu dostępny na ich stronie plus nagrania rozmów które rejestruję... wróćmy do tematu, co robić bo 4600 to jednak sporo pieniędzy

6. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    603
    Miasto:
    Lubliniec
    No zdarza się. Ja od niedawna też jestem dziad partacz. Pękł rozrzad który robilem ponad 5 lat temu

Giemza, winetoo, Tom_ oraz 1 osoba lubią to.
  7. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 938
    Miasto:
    turek
    szkoda, że aż po tylu latach. teraz sobie pewnie nie przypomnisz, co źle zrobiłeś :)

ale to nie są żarty. jak nie będziesz się mógł z nimi dogadać to idź po poradę prawną.

Bartek4x4 lubi to.
  8. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 305
    Miasto:
    WWA
    Są na rzemieślników 13, a nie rzemieślniczej...:D
    Mała różnica...a może inna firma...:D

9. tolus77

tolus77 Nowy

Docenione treści:
    0
    To tak firma, teraz spojrzałem na fakturę i faktura jest na Invest-Pro Agnieszka Kruger. \
    Opiszę usługę: Naprawa główna silnika (panewki główne, korbowodowe, pierścienie tłokowe, obróbka głowicy, kml. uszczelek, filtr olju olej millers 5w/30 plyn chlodniczy swiece zaplonowe + robocizna.
    Pan ostatnio powiedział ,że jak nie zrobi do wtorku to da samochód zastępczy. ktoś ma jakieś pomysły bo jak ostatnio napisałem o odmie to pisał ,że ją czyścił

10. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 417
    Miasto:
    Olsztyn
    Robili szlif albo tulejowanie bloku ? Jak się daje nowe pierścienie na mocno zużyte cylindry to są takie efekty. Wycieki , bo odma nie daje rady odprowadzić ciśnienia.

winetoo i pawel2406 lubią to.
  11. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 239
    Miasto:
    Mazowieckie
    4600 -to jak ma być dobrze

Ford Cougar i remont silnika. Macie pomysły że o ja cie pier...Zważyć to i do huty.

12. nieldos

nieldos Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    187
    Miasto:
    Zachodniopomorskie
    Każdy naprawia i jeździ tym na co ma ochote... zważyc i wyje... do huty można te Twoje "polubione" wypowiedzi...

winetoo i metalworks lubią to.
  13. tolus77

tolus77 Nowy

Docenione treści:
    0
    Czyli do wyrzucenia to będzie, czy da radę coś odzyskać i co do tej odmy to na 99% prawda ale skąd ten dym, i co robić z fantem tej naprawy i jak ewentualnie odzyskać pieniądze?

14. Regaciarz

Regaciarz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    Wasilków
    Za takie pieniądze można kupić dwa Cougary na części ;)
    Wiem bo mam taką zabawkę, kompletny silnik ze skrzynią i kompem z st200 kupujesz za 2-3 tysiące i wtedy samochód jedzie jak trzeba.
    Co do naprawy to póki się da próbuj się dogadać z warsztatem, próbuj postawić sprawę jasno- pieniądze wzięli to albo auto na być sprawne albo niech oddają pieniądze, używkę silnik kupisz i pojedziesz dalej ;)

toomii76 i XMARIO lubią to.
  15. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 239
    Miasto:
    Mazowieckie
    Nie.Po drogach publicznych nie.

16. motorynka

motorynka Uczestnik

Docenione treści:
    52
    Miasto:
    mazowieckie
    jaki auto ma przebieg ? te silniki są trwałe chyba że coś się wydarzy przegrzeje silnik , w mondeo znajomy nakręcił 500tys wiem że na koniec zmieniał silnik z racji dużego przebiegu i przegrzania , silniki do nich są tanie chyba zapłacił za silnik 800zł

17. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 239
    Miasto:
    Mazowieckie
    Właściwie, to jak kopci, to nawet we własnej stodole nie wolno tego odpalać.

Zetec to konstrukcja Yamahy. Za 8/9 koła można próbować naprawy tego motoru.

... i XMARIO i logan124 lubią to.
  18. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 159
    Miasto:
    łódź
    pewnie nowe pierscienie a dziury tylko umyte i dymi dymi dymi i bedzie dymił ..... a woda i inne to czysty zbieg okolicznosci z racji wieku ;) powtarzam ze jak czegos nie umiem to nie robie ....:D:D:D:D:D:D

toomii76 lubi to.
  19. tolus77

tolus77 Nowy

Docenione treści:
    0
    No właśnie cały czas nie dymi tylko po postoju albo czasami jak stoi na światłach. Ogólnie to po 1 poprawce zaczął więcej palić i dymić na niebiesko po innej dymił tylko rano po odpaleniu ,a potem cały dzień ok, ale dzięki za pomoc. Dziury gdzie umyte "tylko umyte"? Dodam ,że zawsze jak dawali mi samochód silnik byl już rozgrzany ,a wtedy dym się nie pojawiał

Ostatnio edytowano: 16-03 19
  20. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 159
    Miasto:
    łódź
    dziury -czyli cylindry ;);) moze gumki zaworowe moze prowadnice nie wiem ,nie widziałem