• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Program do faktur

jan.ka

Uczestnik
Punktów
0
Jakiego używacie programu do wystawiania faktur? Szukam najlepiej czegoś darmowego i prostego w obsłudze. Do tej pory wystawiałem ręcznie, ale kupiłem drukarkę więc chciałbym przejść na wydruki.

Marcin991

Bywalec
Punktów
2
Wystawiałeś faktury za pomocą druczków? No nie żartuj :p Sam pamiętam jak kiedyś ojciec miał firmę to wystawiał w tej sposób faktury ale obecnie to korzysta się głównie z programów.Sam wystawiam za pomocą programu bo przynajmniej podpowiada Ci co na danej fakturze powinno się znaleźć. Obecnie używam programu infakt. Całkiem wygodny, bardzo szybki no i jeszcze nie zdarzyła mi się jak do tej pory konieczność korekty. Na stronie masz jeszcze filmik jak wybrać program do fakturowania:

jan.ka

Uczestnik
Punktów
0
Wystawiałeś faktury za pomocą druczków? No nie żartuj :p Sam pamiętam jak kiedyś ojciec miał firmę to wystawiał w tej sposób faktury ale obecnie to korzysta się głównie z programów.Sam wystawiam za pomocą programu bo przynajmniej podpowiada Ci co na danej fakturze powinno się znaleźć. Obecnie używam programu infakt. Całkiem wygodny, bardzo szybki no i jeszcze nie zdarzyła mi się jak do tej pory konieczność korekty. Na stronie masz jeszcze filmik jak wybrać program do fakturowania:

No nie ma co się śmiać. Do pewnego momentu był to bardzo wygodny sposób na wystawianie faktur. Później niektórzy klienci zażyczyli sobie aby wysyłać fv elektroniczne za wykonywane usługi i stąd ta potrzeba.

shrek

Moderator Car Audio
Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
1300
Miasto
Pyrlandia
koddoradia.blogspot.com
Osobiście polecam SMALL BUSINESS
SYMPLEX.pl
Program nie jest darmowy , ale darmowe raczej nigdy nie znaczy dobre ;)
w tym programie mamy po za fakturowaniem i całym shitem księgowym
kompletacje i rozbiór
moim zdaniem super... wprowadzam silnik mam recepturę na rozbiór na części i silnik zamienia się na podzespoły
lub odwrotnie kompletna naprawa układu hamulcowego sprzedaje jedna pozycje z magazynu z chodzi towar przypisany do receptury układu hamulcowego
klocki tarcze płyn itd
Supr sprawa przy prowadzeniu gospodarki magazynowej

istnieje oczywiście prosta wersja bez bajerów
dostępna obsługa kas i drukarek fiskalnych -demo na stronie

szachu41

Punktów
693
Miasto
Ząbki
www.mechanikazabki.com.pl
Odświeżę kotleta :D
Korzystam z darmowego programu "Fakturka", ale jest on nie poręczny ;/ Dlatego szukam czegoś innego. Nie potrzebuję magazynu. Wystarczy opcja wystawiania faktury i rachunku. No i żeby miał opcję archiwum faktur oczywiście.
Jakieś propozycje?

colin578

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Koło
Mikro subiekt ok 120zł na allegro, a w porównaniu do wyższych wersji dużo prostszy w obsłudze

Enterowiec

Nowy
Punktów
0
Miasto
Kraków
Cokolwiek by to nie było, powinno być od producenta który zagwarantuje że jak się pozmieniają przepisy to nadąży za zmianami, a wiadomo że będzie się działo. Odrzuć darmówki (bo zabulisz potem, jak przyciśnie sytuacja) i daj sobie spokój z programami po 15 złotych - w tej chwili masz praktycznie dwie możliwości (sensowne). To co napisał kolega wyżej, albo WAPRO Fakturka (oba znam, obecnie mam Fakturkę). Oczywiście mowa o interesującej nas półce cenowej.

Lechtak

Punktów
239
Miasto
Wrocław
Subiekt GT, lub typowo dla warsztatu Acomnex Wszystko zależy czy prowadzisz magazyn, rozliczasz pracowników itd. InterCars ma swój autorski program i fajnie pracuje.

Mikidz

SuperMechanior
Punktów
438
Miasto
Pomorskie
InterCars ma swój autorski program i fajnie pracuje.

Wcale nie tak fajnie. O ile nic się nie zmieniło, to dodanie pozycji w zleceniu, tudzież zrobienie wyceny naprawy jest nie możliwe, jeżeli nie dodasz części na stan magazynowy :) no chyba, że wystawiasz nim tylko faktury, ale do tego też są lepsze programy

Lechtak

Punktów
239
Miasto
Wrocław
Wcale nie tak fajnie. O ile nic się nie zmieniło, to dodanie pozycji w zleceniu, tudzież zrobienie wyceny naprawy jest nie możliwe, jeżeli nie dodasz części na stan magazynowy :) no chyba, że wystawiasz nim tylko faktury, ale do tego też są lepsze programy
W każdym programie coś będzie nie odpowiadało potrzeba. Ja korzystam Acomnex SERWIS GT, przyjęcie klienta ( wpisanie danych pojazdu oraz klienta 2 minuty ) z wykorzystaniem czytnika Motorola (Symbol DS9208 2D QR)

konczel

Uczestnik
Punktów
3
Jest to dość spora liczba faktur. Nie polecam programów darmowych Takie programy są wygodne w sytuacji, w ktorej wystawiasz po kilka faktur miesięcznie. NIestety ale mają wiele ograniczonych funkcjonalności oraz często mają w sobie denerwujące reklamy.

kakus

Gaduła
Punktów
13
Duokomp proste faktury. Bez chmury czyli bez neta tez wystawisz. Prosty, aktualizowany, 80 zł na rok.

adik33

SuperMechanior
Punktów
45
Ja polecam subiekt gt, ma wszystko czego potrzebuje.

Do góry Bottom