• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Przegląd alternatora

krokody901

Bywalec
Punktów
3
Miasto
przemyśl
Witam praktyków! Czy ktoś zdradzi tajemnicę po jakim przebiegu sprawdzić szczotki alternatora aby nie zaskoczyły zużyciem w drodze.

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
66
Miasto
Wołomin
Ja jeszcze nie słyszałem żeby ktoś podczas przeglądu sprawdzał szczotki. Prędzej akumulator wyzionie ducha jeśli robisz małe odcinki niż altek umrze.

Burak

Początkujący
Punktów
5
Miasto
Wieliczka
U mnie padł przy 490 tyś, znaczy ślizgi się wyrobiły. Sprinter 208 niezniszczalna maszyna.

krokody901

Bywalec
Punktów
3
Miasto
przemyśl
Witam! Dziękuję za zainteresowanie. Seat Alhambra 2009, 2.0 TDI BRT alternator Bosha 120A. Przebieg raczej wiarygodny 280kkm. Pytam bo kilka lat temu w drodze w innym samochodzie przy 200kkm "padło ładowanie" przez wytarte szczotki (chyba normalne że się zużywają). Skutki (oprócz naprawy) strata jednego dnia urlopu dodatkowy nocleg dla 4 osób, udało mi się dojechać do warsztatu a gdyby tak podwoziówka lub holowanie......lub w piątek po południu.... Skoro alternator i tak trzeba naprawić to wolę to zaplanować i zrobić w miejscu zamieszkania.

Do góry Bottom