1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Przestawianie się rozrzadu

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika Redzik0709, 23-05 20.

1. Redzik0709

Redzik0709 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Pabianice
    Witam...jestem po remoncie głowicy..przeskoczył łańcuch..po złożeniu nowego rozrządu kręcąc ręcznie wałem.korbowym po pierwszym obrocie znaki się przestają pokrywać..gdzie może leżeć problem ? Jest to grand Vitara 2.0 2006 r

2. Psikuta1994

Psikuta1994 Nowy

Docenione treści:
    1
    Pewne jest ze dobrze zrobiony remon głowicy? Wszystko zgrane? Jeśli tak to nie ma szans by się znaki nie pokryły bo wał się nie przekręci inaczej...

3. Redzik0709

Redzik0709 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Pabianice
    Tak 100% wszystko dobrze..tylko 1 rzecz mnie niepokoi...auto data podaje że śruba koła pośredniego ma być dokręcona 85 nm. I wtedy nie mogę obrócić wałem za Chiny...jak popuszczę nakrętkę to się obraca ale po 2 obrocie silnika znaki już się nie pokrywaja

4. Regaciarz

Regaciarz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    130
    Miasto:
    Wasilków
    Na kole pośrednim masz tulejkę? Ostatnio robiłem grandę 2009 i trochę mnie rutyna zjadła, zarzuciłem na znaki i kręcę, nie schodzi się, jeszcze raz składam, znowu źle, okazało się, że między znakami na dolnym łańcuchu jest ogniwo różnicy w zależności który da się na który znak, znak co był na dole dałem na górę i było dobrze

Załączone pliki:

arni_poznań i Redzik0709 lubią to.
  5. fructon

fructon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    631
    Miasto:
    Kraków
    Adres strony:
    po obroceniu wału znaki nie będą sie pokrywać i jest to normalne ,jak wykonasz wiele obrotów to w koncu uda sie że wrócą na ustawienia.

6. Regaciarz

Regaciarz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    130
    Miasto:
    Wasilków
    Tam są fajne znaki na kołach rozrządu plus klin wału na 12. Ogólnie rozrząd prosty jak budowa cepa tylko zakładając dolny łańcuch złą stroną niby znaki pasują, ale po napięciu napinacza i obróceniu ucieka właśnie o ząb

7. Redzik0709

Redzik0709 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Pabianice
    Tak na pośrednim mam tulejkę..i dokładnie z takiego samego schematu korzystam..i tam jest napisane że po.zlozeniu na znaki wykonać 2 obroty wałem i ma się pokryć że znakami

Ustawiony klin ustawione znaki ale auto data podaje że po ustawieniu na znakach wykonać 2 obroty wałem i znaki mają się pokryć...a u mnie to nie jest jeden ząb tylko że 4 ogniwka

8. wyderka

wyderka Uczestnik

Docenione treści:
    51
    zapodaj zdjęcie jeśli możesz

9. fructon

fructon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    631
    Miasto:
    Kraków
    Adres strony:
    Człowieku pokrec wałem wiele razy i zobaczysz ze znaki sie pokryją to podstawowe zasady działania zwykłej matematyki . zrób sobie znaki pisakiem a zobaczysz że koła rozrządu wrócą na znaki ale nie oznaczenia łancucha .

10. Redzik0709

Redzik0709 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Pabianice
    Masz rację kolego że znaki rozrządu wracają na swoje miejsce...poprostu wolałem się upewnić przed odpaleniem bo wiem.czym to grozi jak będzie rozrząd źle ustawiony...

11. wyderka

wyderka Uczestnik

Docenione treści:
    51
    82251452_165804274730681_4300524618608803840_n.jpg

toomii76 lubi to.
  12. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 206
    Miasto:
    Kaczory
    Przecież celowo ogniwa "przesuwają się" na kołach zębatych :)

13. arni_poznań

arni_poznań Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 741
    Miasto:
    PZ
    Lepiej zapytać niż silnik rozj... :D