• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Przyciemnianie szyb

mechanikmichał

Początkujący
Punktów
0
Witam nie wiem czy w dobrym dziale jesli nie to uprzejmie proszę o przeniesienie :) mam pytanie jak najlepiej i najprościej przyciemnić w mojej felicji szyby? tylną i tylne boczne :) albo jesli ktos sie zna na tym z okolic Grójca i białobrzeg :) bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam :)

mariovr

Początkujący
Punktów
1
rozpylacz z wodą , taki jak do kwiatów, ręcznik papierowy tylko taki który nie pozostawia po sobie resztek, folia najlepiej lepszej jakości termokurczliwa,opalarka, w tylnych drzwiach to najlepiej demontaż tylna klapa to wiadomo na aucie,Myjesz dokładnie wszystkie szyby jak są przyklejone bobki to trzeba je delikatnie skrobnąć uważać aby nie porysować potem pod folią wszystko widać kładziemy folię na zewnętrzną część szyby docinamy jeśli szyba nie jest prosta profilujemy ją delikatnie podgrzewając opalarką kładziemy folię na płaskiej spryskanej wodą powierzchni,może być gładka płyta, rozdzielamy folię ochronną od właściwej jednocześnie spryskując obficie wodą stronę foli którą będziemy przyklejać oraz szybę po czym kładziemy folię na szybę , dzięki spryskanym powierzchnią możemy swobodnie ustawić folię na szybie , po ustawieniu delikatnie wypychamy wodę miękką gumową packą od środka do zewnątrz szyby , przy ściąganiu delikatnie podgrzewamy folię opalarką ,po zakończeniu dokładnie sprawdzamy czy pod folią nie pozostały resztki wody w postaci bąbli , całkowite wyschnięcie nastąpi po kilkudziesięciu godzinach ,powodzenia

Piotr.m

SuperMechanior
Punktów
11
Miasto
Chyżowice
Witam również przymierzam się do przyciemniana szyb robiłem już to nie raz tylko moje pytanie jaką folje polecacie miałem raz rolke filmu ktorą się przyklejałodo szyby dowolną stroną miała z dwóch stron ochronną folie i chciałbym gdzieś taką folję dostać.

dobolsgarage

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
71
Miasto
Poznań
pl-pl.facebook.com
Ja u siebie w Volvo robiłem termokurczliwą. Ale kiedyś 11Lat temu kupowałem folie w Norauto jak przyciemniałem Alfę i byłem zadowolony.

Piotr.m

SuperMechanior
Punktów
11
Miasto
Chyżowice
Mi się trafia zawsze kijowata o ostatnio klijent przywiuzł bardzo dobrą ale niestety zabrał opakowanie.

dobolsgarage

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
71
Miasto
Poznań
pl-pl.facebook.com
I uwierz mi że sprzedawca za pierwszym razem poświęcił prawie godzine na wytłumaczenie jak polożyc,podgrzać przyciąc wyprofilować. Szczerze nie zmienię dostawcy folii z ręką na sercu moge powiedzieć PEŁNE PROFI.

Piotr.m

SuperMechanior
Punktów
11
Miasto
Chyżowice
Ja się na zajmuję tym na co dzien i nie potrzebuję hurtowej ilośći ;) przed chwilą zauważyłem. jak komuś trzeba a mówią że mam pojęcie i jest dobrze zrobione to zrobię a chciałem przyciemnić sobie w swoim autku.

Piotr.m

SuperMechanior
Punktów
11
Miasto
Chyżowice
Nie wiesz w jaikich cenach?
Ja chciałem pryciemnić boczne i tylną w E60 myślałem o 70% może coś polecisz?

Do góry Bottom