1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Przycinka warsztatu, czy moja cebula?

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Bocianski, 2-12 18.

1. Bocianski

Bocianski Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,

Otóż specjalnie założyłem konto na tym forum, aby się was poradzić.
    Kilka dni temu oddałem samochód do warsztatu, trząsło nim podczas jazdy, włączał się check i kontrolka Abs, silnik pracował nierówno. Myślę sobie świece albo cewka. Zrobiłem odczyt w Torque i wyszedł błąd 304 - wypadanie zapłonu 4 cylindra.
    Po 3 dniach zadzwonił gość z warsztatu, że wymienił świece, przewody zapłonowe i czujnik cofania (to ostatnie na moją prośbę akurat). Reszty wcześniej ze mną nie konsultował, od czapy wymienił bez jakiejkolwiek zgody.
    I policzył sobie za wszystko.. 570zł.
    Ponoć 320 sprzęt (4x świece i kable plus czujnik) i robocizna 250.

I teraz pytanie do was - czy to nie wydaje się za dużo? Kable + 4 świece na Allegro idzie dostać za około 130zł, hurtowo pewnie za 100zł (jasne, są droższe, ale nie oszukujmy się, nie kupiono takich) i czujnik 15-20zł. Ja rozumiem że warsztat też robi przebitkę na kupnie potrzebnych rzeczy do wymiany, ale żeby 3x?
    No i ta robocizna - 250zł za wymianę świec i tych kabli, ile to roboty, 30min? To trochę droga roboczogodzina..

Nie twierdzę, że gość mnie oszukał, wydaje mi się po prostu ze to jest cholernie drogo, ale chciałbym poznać zdanie dużo bardziej doświadczonych użytkowników, najlepiej też jakichś mechaników.

Dla porządku dodam - robione auto Skoda Octavia 1.6 Mpi 2002r.
    Warsztat we Wrocławiu, nie żadne Aso czy sieciówka, zwykły warsztacik z 3-4 pracownikami na uboczu.
    Pozdrawiam i dziękuję za opinie.

2. wyderka

wyderka Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Boże uchowaj przed takimi klientami!

3. Bocianski

Bocianski Nowy

Docenione treści:
    0
    Dziękuję wyderka za jakże błyskotliwą odpowiedź, może ją rozwiniesz? Czy nie umiesz pisać zdań złożonych?

4. komar200

komar200 SuperMechanior

Docenione treści:
    622
    Miasto:
    grudziadz
    To teraz słuchaj ,widać że ten warsztat szanuje auta klientów jak ich samych nic nie przepłaciłeś ,panowie chyba od ust sobie odjęli i zrobili ci to po cenach hurtowych ,i proszę cię nie klep mi że świece czujnik kable to 320 zł pokaż mi fakturę.Trzeba było wstawić do ASO poczułbyś magię świąt.

gtszudi, winetoo oraz wyderka lubią to.
  5. pawcar

pawcar Bywalec

Docenione treści:
    116
    Miasto:
    Bristol
    Hurtowo to pewnie i za darmo to dostali :D

Kosmos.

Btw. A jest Skoda 1.6

:D

Ostatnio edytowano: 2-12 18
  6. wyderka

wyderka Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Niestety nie potrafię:(
    jestem tylko mechanikiem oszustem co tylko klientów naciąga :)

7. Lechtak

Lechtak Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    209
    Miasto:
    Wrocław
    Pierwsza sprawa to diagnostyka 50-300 zł ( np. ciśnienie sprężania, kontrola rozrządu, komputer) , dlaczego wypada zapłon. Przyczyn możne być wiele i niekoniecznie są to świece ( zapłon) Świece kpl. 60-250 zł. Przewody 90- 200 zł Wymiana świec i przewodów 80-150 zł Czujnik wst. 50-80 zł Wymiana 40-80 zł
    Całkowity koszt od 370 do 1060 zł Zapewne wiozłeś Fakturę lub paragon ( przecież nie jesteś frajer) porównaj sobie wszystkie pozycje.

lukkiwlkp, Bocianski oraz Mikidz lubią to.
  8. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Jesli chce sie wymienic kable i swiece w tym silniku i ladnie poczyscic trzeba zdjac kolektor.Cena czesci wporządku a robocizna u mnie by kosztowala mniej ale to inny region

9. jurek1313

jurek1313 Bywalec

Docenione treści:
    69
    Miasto:
    wólka
    właśnie - zlecenie było otwarte pt. proszę wymienić świece , przewody , czujnik ---- czy może : trzęsie silnikiem nierówno pracuje ? ja byłbym zadowolony , że bez remontu silnika się obyło ... warsztat jak najbardziej ok.

pawel2406 lubi to.
  10. Mechanika pojazdowa Gorzów

Mechanika pojazdowa Gorzów Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    338
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Adres strony:
    Tak się właśnie wszystkim wydaje. Warsztaty nie kupują na allegro a tej ceny nikt nie przebije. Warsztat daje gwarancję na całość czyli części plus wymiana więc dlaczego ma montować najtanszy produkt zwiększając tym sposobem ryzyko reklamacji. Jedyne zastrzeżenia jakie można mieć, to brak informacji o kosztach po diagnozie przed wymianą. Jak chcesz części z allegro to zamawiaj sam a warsztat wymieni (i to nie każdy)dając gwarancję tylko na montaż. U mnie czesto klienci mają zastrzeżenia co do cen , szczególnie drogich części typu kpl sprzęgła z dwumasem jak wychodzi 1000 różnicy, ale jakoś nikt sie nie kwapi zamówić samemu i dostarczyć część do wymiany tylko liczą ze warsztat istnieje od wczoraj i zycia nie zna i weźmie na klatę zakup z allegro.

gtszudi, pawel2406, winetoo oraz 6 innych lubią to.
  11. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    177
    Miasto:
    Pomorskie
    Tak, to Twoja cebula.

Jak już wyżej Ci napisali, żaden warsztat na allegro nie kupuje części. Po 1 chińskie części które spadły z kontenera od firmy, której za pół roku może nie być.
    Po drugie czas. Jak ja bym miał na placu mieć auto, które czeka 3 dni na świece, to mógłbym równie dobrze warsztat zamykać :)

Co do braku informacji przed naprawą to mam mieszane uczucia. Ja dzwonię jak wychodzą jakieś dodatkowe rzeczy, ale w tym przypadku jak mniemam zostawiłeś auto wiedząc, że to najprawdopodobniej świece i jaki był sens do Ciebie dzwonić czy wymieniać, czy nie? Zostawiłeś auto żeby Ci naprawili czy nie?

Bocianski lubi to.
  12. hiwat

hiwat Bywalec

Docenione treści:
    170
    Miasto:
    Tarnów

Rozumiem że najlepiej jak by mechanik zdiagnozował problem następnie ci powiedział jaka bedzie cena i co jest powodem usterki a ty byś stwierdził ze to zadrogo , odebrał auto i kupił części na allegro wymienił i rozpowiadał jaki ten mechanik drogi i nieuczciwy ?

MichałLG, lukkiwlkp, komar200 oraz 5 innych lubią to.
  13. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Kępno
    Skoro pomogła wymiana świec i przewodów, to były ku temu przesłanki. Nie ściemniaj, że przy każdym wypadaniu zapłonów robisz pełną diagnostykę silnika tj sprawdzenie ciśnienia na cylindrach, kontrolę pracy wtrysków, regulację luzu zaworów, itp. czynności. Nie wierzę, że każdy z Was w tak banalną usterkę wkłada całe serce drze szaty i docieka skrupulatnie przyczyny usterki. Gdyby tak podchodził każdy mechanik to ceny siegały by kosmosu a nasze fury dopieszczano by do perfekcji. Wszyscy wiemy jak jest klient chce tanio a mechanik szybko i jak najmniejszym nakładem pracy. Liczy się skuteczność naprawy i cena to dla klienta a dla mechanika jak wspomniałem + dobra kasa. Skoro klient zlecił naprawę a nie dogadał się co do zapłaty to teraz niech nie płacze, że drogo. Nie każdy mechanik kupuje najtańsze części więc ceny z allegro to tylko odniesienie. Jak dla mnie cena bardzo przyzwoita jeżeli naprawa okazała się skuteczna. Zawsze mógł dopisać kilka innych czynności serwisowych których nie wykonał i cena odpowiadała by klientowi. A jak klient wiedział co jest przyczyną usterki zawsze mógł sam naprawić miałby taniej.

toomii76 lubi to.
  14. krystof1994

krystof1994 Nowy

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Myszyniec
    Nie no drogo w uj. Nastepnym razem daj mu kromke chleba...

dejot43 lubi to.
  15. kamil03

kamil03 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    kraków
    Tak z ciekawości patrzyłem po katalogu IC i ceny jak najbardziej ok. Nie porównuj cen części z allegro , często ja mam drożej w hurtowni niż wystawione na necie a zniżki mam wypracowane. Nie licz że ktoś ci sprzeda części w cenach hurtowych , warsztat musi narzucić swoją marżę .

16. XMARIO

XMARIO Uczestnik

Docenione treści:
    41
    kamil- Nie musi, ale pajacowi który nie rozumie rynku należy narzucić. Mamy wolny rynek, można narzucić dowolna marże.
    Na allegro jest najtaniej. Nic prostszego-niech se klient kupi. My potem, przy naprawie dokupimy resztę tego co nie pasuje i tyle.
    Ostatnio do peugeota otrzymałem od klienta dwa łozyska i komplet łożysko plus poduszka. Umoczył stówe na częściach i pięćdziesiąt na mojej poduszce. Łącznie umoczył ze dwie stówki, na jednym Mcpersonie.
    Moja wycena wynosiła 300zł. Nie pasowało, kupił se taniej. No i ma kilka niepotrzebnych gratów.

adam89 lubi to.
  17. motorynka

motorynka Początkujący

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Mława
    do Lanosa 1.5 8 v właściciel kupił rozrząd na allegro , pasek conti pompa ? rolka ? ,rolka po montażu blokowała się więc pogoniłem właściciela po markową , tak zaoszczędził

18. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    769
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    A ja powiem krotko-Wroclaw nie wioska

19. pawcar

pawcar Bywalec

Docenione treści:
    116
    Miasto:
    Bristol
    W hurcie za bambetle ngk + czujnik ori to jakieś ~ 230 zł ,
    570 - 230 to daje nam 340 zł brutto za wymianę, i teraz :

sposób obliczania: (brutto-netto)
    kwota brutto: 340,00 PLN
    stawka VAT: 23%
    obliczona kwota VAT: 63,58 PLN
    obliczona kwota netto: 276,42 PLN

minus dochodowy 52,52 zł

Na "czysto" za diagnozę i wymianę zarobili "aż" 223,9 zł

Szok i niedowierzanie :O

:D ludzie są straszni.

EDIT:

W tym jeszcze podłączenie pod komputer, który też pewnie ze 100 cebulionów kosztuje.

jurek1313, Autoelektronika oraz dejot43 lubią to.
  20. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    177
    Miasto:
    Pomorskie

Ale Ty nie rozumiesz! NA ALLEGRO MAJO TANIEJ! A 300zł za wymianę świec, jak to wujek Kazik by mu za flaszke zrobił!

Najgorsze jest to, że ludzie mają właśnie takie podejście i widzisz, już przy głupich świecach aferę robią, a co dopiero jak by było coś grubszego i cały dzień by się mechanik z samą diagnostyką bawił?
    Wtedy to by było "ale on tylko jeden kabelek przylutował, za co 800zł, skoro na allegro patrzyłem i 1m kabelka kosztuje 80gr, a on wstawił tylko 20cm. Powinienem zapłacić za kabelek 16gr no i 5zł za lutowanie, bo to przecież 2 minuty roboty"

Ciekaw jestem dlaczego ludzie jak idą do piekarni to nie wyliczają piekarzowi, że bułki ma za drogie, bo przecież mąka tańsza jest :D