• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Ręczny peugeot 207

blazej0440

Nowy
Punktów
0
Witam, wymieniał ktoś linkę ręcznego w peugeot 207 (konkretnie 1.6hdi 109km 2007r) ostatnio mi się zerwała ale niema nigdzie filmów ani postów na ten temat ma ktoś jakieś rady albo zechce po kolei opisać wymianę? Nie miałem jeszcze okazji wymieniać linki, pozdrawiam

Encore

SuperMechanior
Punktów
281
Miasto
Częstochowa
Jesteś skąpcem, chcesz zaoszczędzić parę złotych na wymianie linki a zjePiesz coś innego po drodze. I tu tyle oszczędzania z twojej strony. Oddaj do mechanika.

Misiek

Administrator
Porady
3
Punktów
2131
Miasto
Szczecin
auto-mis.szczecin.pl
W sumie się nie zgodzę, robiąc samemu obiad i nie mając o tym pojęcia można zatruć siebie i rodzinę, naprawiając samemu układ hamulcowy nie mając o tym pojęcia ryzykujesz życie swoje, swojej rodziny która z Tobą podróżuje ale i innych użytkowników drogi chociaż mogą nawet o tym nie być świadomi.

ojek

SuperMechanior
Punktów
87
Miasto
Węgrów
Też bym jednak mechanika zasugerował. Jak źle włożysz filtr powietrza to niewielka szkoda, ale hamulce są jednak dosyć istotne.

toomii76

toomi
Punktów
6547
Miasto
turek
Jak źle włożysz filtr powietrza to niewielka szkoda
już widzę te drobinki kurzu szlifują tuleje cylindra a co odważniejsze nadgryzają maleńkie łopatki turbinki która ledwo daje radę.
ale macie rację. hamulce to poważna sprawa. dzisiaj sam miałem przykład.

arni_poznań

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
2023
Miasto
PZ
Ja bym jeszcze uwolnił zawód diagnosty :D:D:D:p tak poprostu dla hecy, jeśli każdy może naprawiać hamulce to analogicznie każdy może sprawdzać poprawność montażu hamulców...

Encore

SuperMechanior
Punktów
281
Miasto
Częstochowa
Ja bym jeszcze uwolnił zawód diagnosty :D:D:D:p tak poprostu dla hecy, jeśli każdy może naprawiać hamulce to analogicznie każdy może sprawdzać poprawność montażu hamulców...
No przydałoby się, jutro jadę na przegląd. Do 31 mam aktualny. Znaczy się jadę nie jadę, zostawiam auto znajomemu pojedzie i zrobi. Jak będzie co do roboty to niech robi od razu :p

arni_poznań

Punktów
2023
Miasto
PZ
No przydałoby się, jutro jadę na przegląd. Do 31 mam aktualny. Znaczy się jadę nie jadę, zostawiam auto znajomemu pojedzie i zrobi. Jak będzie co do roboty to niech robi od razu :p
Ja miałem taki przypadek w Anglii, kupiłem sobie Vauxhall Vectra 1.6 16v, silnik po UPC i po przegrzaniu, brał olej jak piec na olej i takie też miał spaliny, więc syn znajomego wziął ode mnie kluczyki i pojechał na miasto na cały dzień :eek: :woot: HGW co robił i gdzie jeździł ale przegląd załatwił :D

Encore

SuperMechanior
Punktów
281
Miasto
Częstochowa
Ja miałem taki przypadek w Anglii, kupiłem sobie Vauxhall Vectra 1.6 16v, silnik po UPC i po przegrzaniu, brał olej jak piec na olej i takie też miał spaliny, więc syn znajomego wziął ode mnie kluczyki i pojechał na miasto na cały dzień :eek: :woot: HGW co robił i gdzie jeździł ale przegląd załatwił :D
Wiesz, mi się nie rozchodzi o to, że coś nie tak z autem i żeby załatwił przegląd, tylko jak coś będzie nie tak to, żeby wiedział co do naprawy i niech to robi :)

Encore

SuperMechanior
Punktów
281
Miasto
Częstochowa
Końcówki wymień sz obie czy tylko ja a zepsta
Diagnosta mówił, że jedna do wymiany. Ale znajc życie jak podniosę auto w górę to pewnie pójdzie komplet lewa i prawa. Po co potem płacić 2x za zbieżność jak drugi poleci zaraz po wymianie tego uszkodzonego.

Ostatnia edycja:

arni_poznań

Punktów
2023
Miasto
PZ
Diagnosta mówił, że jedna do wymiany. Ale znajc życie jak podniosę auto w górę to pewnie pójdzie komplet lewa i prawa. Po co potem płacić 2x za zbieżność jak drugi poleci zaraz po wymianie tego uszkodzonego.
Wymień jedną, podjedź na stację, przejedź przez płytę usługową i będziesz wiedział czy zbieżność jest ok, nie trzeba od razu ustawiać

Do góry Bottom