• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Reflektory

kamil3250

Początkujący
Punktów
0
Witam ,mam plan zmienić zwykłe reflektory w moim BMW E46 320d 2003r na xeony ,czy będą działały poprawnie ? Co muszę przerobić itp.?

MIKUr1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
262
Miasto
Okolice Krakowa
Reflektory, LCM pod xenon, czujniki na wahaczach przód i tył + wiązki do LCMa, zderzak i spryski lamp razem z całą instalacją. Wtedy możesz powiedzieć, że jest dobrze i że w ogóle przegląd dostaniesz.

kamil3250

Początkujący
Punktów
0
Reflektory, LCM pod xenon, czujniki na wahaczach przód i tył + wiązki do LCMa, zderzak i spryski lamp razem z całą instalacją. Wtedy możesz powiedzieć, że jest dobrze i że w ogóle przegląd dostaniesz.
Ile taka operacja mniej więcej kosztuje? Orientujesz się ? Czy gra jest warta świeczki wogule?

MIKUr1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
262
Miasto
Okolice Krakowa
Nie wiem ile teraz lampy, ale LCM to około 300-350, czujniki koło 50-100 za sztukę, zderzak pod spryski, zbiorniczek z pompką i przewodami koło tysiaka za wszystko. Potem wtyczki i zabawa z kablami i kodowaniem. Myślę, że cała impreza to lekko 3000 + lampy. Jakbyś polował dłużej na graty albo kupował jakieś w gorszym stanie, ale sprawne, to z 500-700 do urwania. Tak czy siak, żeby to zrobić z jajem, to tanio nie będzie.

kamil3250

Początkujący
Punktów
0
Nie wiem ile teraz lampy, ale LCM to około 300-350, czujniki koło 50-100 za sztukę, zderzak pod spryski, zbiorniczek z pompką i przewodami koło tysiaka za wszystko. Potem wtyczki i zabawa z kablami i kodowaniem. Myślę, że cała impreza to lekko 3000 + lampy. Jakbyś polował dłużej na graty albo kupował jakieś w gorszym stanie, ale sprawne, to z 500-700 do urwania. Tak czy siak, żeby to zrobić z jajem, to tanio nie będzie.
Stary właściciel mi pisze że soft jest wgrany, to może instalacji też jest przerobiona (jak to mogę sprawdź?) ,na zderzaku też mam spryskiwacze , choć go nie ściągałem nie patrzyłem czy jest jakaś pompka czy zbiorniczek (trudno mi powiedzieć),tylko nie wiem czy to będzie wszystko ze sobą grało

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2792
Miasto
PZ
w ogóle przegląd dostaniesz.
Baby Lol GIF by MOODMAN
Ile taka operacja mniej więcej kosztuje? Orientujesz się ? Czy gra jest warta świeczki wogule?
A warto? Nie lepiej włożyć dobre żarówki LED? Co chcesz osiągnąć? Twoje słabo świecą ?

kamil3250

Początkujący
Punktów
0
A warto? Nie lepiej włożyć dobre żarówki LED? Co chcesz osiągnąć? Twoje słabo świec

A warto? Nie lepiej włożyć dobre żarówki LED? Co chcesz osiągnąć? Twoje słabo świecą ?
Świecą w miarę okej ,tylko chodzi mi o fakt czy by mi się to opłaciło ,bo mam okazję kupienia reflektorów które będą w moim samochodzie wyglądały idealnie ,ale niewiem czy nie stracę tylko nerwów na montażu tych lamp ,i zrobić tak jak mówisz że wstawić ledowe i jeszcze przyciemnić klosze i wyjdzie podobny efekt

MIKUr1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
262
Miasto
Okolice Krakowa
Czemu miałby nie dostać przeglądu? ;) Soft w LCM nic nie zmienia, hardware też jest inny.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2792
Miasto
PZ
@arni_poznań to Led są legal w lampach gdzie masz homologacje na żarówkę?? Przecież Led w lampie nie trzyma swiatlocienia po za tym efekt jest marny bo nic nie widać oprócz znaków
Gdybyśmy mieli się trzymać homologacji to żadne auto w pl by nie mogło jeździć:) bo nie wszystkie części zamienne mają homo, a jeśli chodzi o światło cień to masz rację, ryzyk fizyk, dlatego piszę żeby kupić ledy dobrej firmy np Philips, może będą świecić ok, lepiej wydać te dwie stówy i je wtopić niż grube tysiące złotych na xenony, które tak naprawdę nie mają jakichś super właściwości świetlnych, dla samego fajnego wyglądu nie warto ich montować, takie jest moje zdanie

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2792
Miasto
PZ
@arni_poznań
A jak wyglada padanie swiatla z retrofitu LED + lampa z soczewka?
Nie widziałem takiej kombinacji ale jedno co wiem to że tanie żarówki LED mogą się nie zmieścić w lampie bo są za długie ale myślę że ledy dobrej jakości są krótkie i spokojnie zmieszczą się za przesłoną, tym samym światło powinno być ok, tutaj też muszę wspomnieć że kolega w citroenie c3 kupił i zamontował tanie ledy no i się nie zmieściły

kamil3250

Początkujący
Punktów
0
Nie widziałem takiej kombinacji ale jedno co wiem to że tanie żarówki LED mogą się nie zmieścić w lampie bo są za długie ale myślę że ledy dobrej jakości są krótkie i spokojnie zmieszczą się za przesłoną, tym samym światło powinno być ok, tutaj też muszę wspomnieć że kolega w citroenie c3 kupił i zamontował tanie ledy no i się nie zmieściły
Będę miał to do uwadze

Do góry Bottom