• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Rejestracja samochodu ze Szwajcarii

MS Serwis

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
453
Miasto
Gorzów Wielkopolski
www.ms-bmw.pl
Pytanie do osób znających temat z doświadczenia a nie z Internetu. Mam auto ze Szwajcarii, przyjechało do pl na kołach i na szwajcarskich tablicach i zepsuło się w pl. Nie wróciło nigdy do Szwajcarii, klient zabrał tablice, wyrejestrował samochód i teraz mam możliwość kupna w rozsądnych pieniądzach (50 %) wartości rynkowej w pl. Wiadomo, że dochodzą jeszcze opłaty, jednak najbardziej zastanawia mnie kwestia odprawy celnej na granicy szwajcarskiej. Zdania są różne, ale są teorie, że auto musi wrócić na granicę w celu odprawy.

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
988
Miasto
Szczecin
Informacji uzyskasz w Wydziale Komunikacji Urzędu dla Twojej miejscowości.

melas

SuperMechanior
Punktów
40
Miasto
WRZEŚNIA
Ja kupowałem z Szwajcarii swoje auto to wyglądało to tak:
Granica CHE-D zgłoszenie do odprawy dokumentów odprawa podanie urzędu celnego zamykającego w PL i tam odprawa końcowa z zapłatą cła i podatku VAT. Dalej akcyza i przegląd i rejestracja. Chyba że coś się pozmieniało bo to było z 3-4 lata temu.

pawcar

SuperMechanior
Punktów
731
Miasto
Manchester
Zadzwoń do celnego... tam dostaniesz odpowiedź. Powiedz, ze chcesz kupić od właściciela, pojazd jest już w PL.

next22

SuperMechanior
Punktów
38
A więc tak :
idziesz do urzędu celnego zgłaszasz fakt jak było zobaczymy co powiedzą pewnie nie będzie problemów
Ja zgłaszałem się z autem tłumaczyłem że z powodu covid nie było możliwości odprawić w DE więc zgłaszam się Tu nie robili problemów
Będzie drożej bo vat w PL 23 a w de 19 %
Jeśli auto z EU warto załatwić EUR1 poświadczenie pochodzenia by nie płacić 10% cła
A akcyza to już normalnie ,
Automatyczne połączenie postów:

No właśnie, potrzebne było auto czy same dokumenty?
Musi być auto

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
988
Miasto
Szczecin
A więc tak :
idziesz do urzędu celnego zgłaszasz fakt jak było zobaczymy co powiedzą pewnie nie będzie problemów
Ja zgłaszałem się z autem tłumaczyłem że z powodu covid nie było możliwości odprawić w DE więc zgłaszam się Tu nie robili problemów
Będzie drożej bo vat w PL 23 a w de 19 %
Jeśli auto z EU warto załatwić EUR1 poświadczenie pochodzenia by nie płacić 10% cła
A akcyza to już normalnie ,
Automatyczne połączenie postów:

Musi być auto
Szwajcaria nie jest w UE.

next22

SuperMechanior
Punktów
38
Czego Stanisław nie rozumiesz w mojej wypowiedzi :) :) :) :) :) :)
Pochodzenie auta - gdzie auto zostało wyprodukowane bo na 99% nie w Szwajcarii.

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
988
Miasto
Szczecin
Ależ rozumiem, napisałem tylko że Szwajcaria nie jest w UE. Nic o samochodach oni
produkują tylko sery.

Do góry Bottom