• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Renault Latitude, 2.0 lub 3.0 diesel czy to jest warte uwagi?

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
73
Panowie jakie to jest awaryjne? Mało tego jeździ, części sasiednie z laguną 3 ale czy warto się zainteresować tym, jaki silnik lepszy, posiada kup naprawiał ktoś te auto?

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
194
Miasto
Podkarpacie
Najsensowniejszy silnik w lagunie III to 2.0T . Latitude to laguna III tylko w wersji sedan i w Azji sprzedawane jako Samsung p15 - pisze z pamięci .

Regaciarz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
168
Miasto
Wasilków
Żona prawie rok jeździ laguną 3 2.0 dCi 130. Po prostu jeździ, sprzęt zajechany w jakiejś firmie, wsteczny czasem wejdzie czasem nie, na zegarach prawie 350 tys i czuć, że nikt nigdy nie dbał o ten samochód, ja też się nie przykładam ;)
U mnie na Podlasiu w tą zimę nawet benzyniaki strajkowały a ta przy ponad -20 latała jak głupia i odpalała co rano pół parkingu z kabli. Co dziwne przy odpalaniu kontrolka świec zapalała się na sekundę i rozrusznik kręcił.
A, przy pierwszym przymrozku zamarzła mi podczas jazdy, ale filtr paliwa miał znaczki renault i pourywałem śruby w plastikowym nadkolu, więc sądzę, że filtr nie był regularnie wymieniamy. :D

Do góry Bottom