• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Renault Master 2.2dci 2001 r. Wypychana zaślepka - cieknie olej

matimus

SuperMechanior
Punktów
0
1.Olej wylatuje z śruby

2.Wypycha zaślepkę, nawet po wklejeniu na klej

3.Wał był szlifowany

4.Głowica robiona

5.Nie cieknie z uszczelniaczy na 100 %

Auto.Klinika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
860
A ciśnienie oleju jakie jest, o stan oleju na miarce nie pytam

Łydziak75

SuperMechanior
Punktów
12
Miasto
OPOCZNO
nie wiem o jaką zaślepkę chodzi ale jeśli o tą w obudowie rozrządu to zapchana odma

rch11

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
669
Miasto
NS
Lub uszczelka pokrywy zaworów :D

matimus

SuperMechanior
Punktów
0
Lub uszczelka pokrywy zaworów :D
Mógłbyś kolego wytłumaczyć jaki to ma wpływ ? I jak to się ma ? :)

Chodzi mi o to :

Auto.Klinika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
860
Tam jest simeringi, a nie zaślepka. Nie podwinela się sprezynka, albo nie ukruszyles obudowy przy wyciaganiu starego? Ewentualnie odpowietrzenie skrzyni korbowej do sprawdzenia

Ostatnia edycja:

matimus

SuperMechanior
Punktów
0
Tam jest simeringi, a nie zaślepka. Nie podwinela się sprezynka, albo nie ukruszyles obudowy przy wyciaganiu starego? Ewentualnie odpowietrzenie skrzyni korbowej do sprawdzenia

Była tam oryginalna zaślepka taka jaka w Renault Megane jak są wałki rozrządu, była metalowo gumowa, na środku była guma i zrobiła się dziura i olej leciał.
Tokarz dorobił mi zaślepkę, wkleiłem nawet na klej a i tak wylatuje.

Olej wypływa dokładnie stąd :) :

Ostatnia edycja:

Auto.Klinika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
860
A powiedz dlaczego nie kupiłeś takiej zaślepki tylko dorabiales?

Auto.Klinika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
860
https://www.google.pl/search?q=master+2.2+dci+zaslepka&client=ms-android-tmobile-pl&biw=360&bih=511&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj5vszS57PLAhWrJZoKHYjXBQQQ_AUIBigB#tbm=isch&q=master+2.2+dci+rozrząd+&imgrc=evN5uMkexP4PqM:

Rzeczywiście jest tam zaślepka, teraz przypomniałem sobie o tym. Pokazałeś zdjęcia bez zaślepki i sugerowalem się simeringiem. Tak jak wyżej musisz kupić oryginał, bo nie wiem jak to dotoczyles ale ta zaślepka ma takie rowki i jest elastyczna dlatego tak dobrze trzyma a przypuszczam że u Ciebie jest gładkie. A jeśli to nie pomoże to sugerowalbym się tym odpowietrzeniem skrzyni korbowej

potegat

SuperMechanior
Punktów
4
Miasto
Jędrzejów
Mam identyczny przypadek, nic nie było robione olej cieknie z środka koła pośredniego z rozrządu, potrafi wypchnąć nową zaślepkę. Miał ktoś podobny problem

sulej013

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
221
Miasto
Xxx
Skoro wypycha musi być tam zbyt wysokie ciśnienie...czemu? Na to pytanie jest wiele odpowiedzi które wymagają sprawdzenia i laik tego nie ogarnie choć raz widziałem szeryfa który wkleił sobie uszczelniacz i zrobił z płaskownika coś co miało zatrzymać ten proces... Niby zatrzymało.... ale nie na długo bo silnik drugi musiał kupić... I nie słuchając się rad, w innym warsztacie...

Do góry Bottom