• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Renault Master 2.3 dci 2011r, lokalizacja przyczyny stuków w zawieszeniu

adolfone

SuperMechanior
Punktów
4
Miasto
Krk
Witam serdecznie,
Zwracam się do was Panowie z wielką prośbą o pomoc w zlokalizowaniu stukania. Samochód przeszedł przegląd, diagnosta nic nie wykrył, udałem się jeszcze na inna stację diagnostyczną odpłatnie sprawdzić zawiasa - nic nie wykryto. Opowiem o co dokładnie mi się rozchodzi:). Przy skręcie w (najczęściej) prawo strzela w lewo mniej ale zdarza się, jazda na wprost przy dodawaniu gazu rytmiczne puk puk puk pod podłogą z prawej strony, szumi z prawej, po mocnym skręcie w lewo tak że pojad się przechyli stukanie rytmiczne pod podłogą z prawej strony jak wcześniej. Przy maxymalnym skręcie, ruszanie do przodu nic nie słychać. Podejrzewałem przeguby zewn i wew. oraz łożysko piasty. Samochód na kanał sprawdzam półosie na przegubach wewnętrznych luz góra-dół, przód-tył, minimalny. Podnoszę samochód, chwytam za koła zero luzów. Zdemontowane półosie- brak luzów na przegubach. Panowie co jest grane:p? Przebieg 158tys

Do góry Bottom