• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Renault maxity na zimnym odpala i gasnie

KaoKao

SuperMechanior
Punktów
8
Miasto
Francja
Mam maxity 2015 rok 90k przebiegu problem polega na tym że na zimnym na wolnych odpala i po 2-3sek gasnie, wystarczy że lekko podniosę obroty np ok 1200 obr to nie gasnie, trzeba ją tak kilka minut pogazowac i potem już sobie chodzi bez problemów. Moc jest ok, błędów brak, czujniki temp działające, jedynie to na radiu wyświetla się '' problem securite contact dealer please ''
Macie pomysł?

Misiakowski

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
169
Miasto
Gdansk
A czym to czytałeś ? Powinny być błędy w sterowniku skoro na wyswietlaczu się wyświetla. Kontact servis

KaoKao

SuperMechanior
Punktów
8
Miasto
Francja
Problem rozstał znaleziony, jest coś z rozrządem, jak odłączy się czujnik położenia wałka to problem nie występuje. Na logikę na zimno napinacz nie napina łancucha i ustawienie rozrzadu się mija a potem jak chwilę się rozgrzeje to się dopina i wszystko wraca do normy. Nawet jak odpala na zimno to czuć większe drgania silnika więc wszystko by się łączyło w jedno.

Vacooom

Nowy
Punktów
0
Cześć
Mam Renault Megane 1,4 z 2007 i po dłuższym postoju autko nie chce odpalić. Po przekręceniu odpala dosłownie na sekundę i za każdym razem. Nie wiem czy to ma wpływ, ale jak dłużej kręcę i dodaje gaz to odpala. Myślałem, że problemem może być układ paliwowy ale sprawdzałem pompę i jest ok i odpowietrzałem przewody. Na kompie też nie wykryło żadnego błędu. Poradzicie co mogę zrobić?

adik33

SuperMechanior
Punktów
72
Spróbuj wyczyścić wtryski preparatem np od teca.

Kerad100

Nowy
Punktów
0
Problem rozstał znaleziony, jest coś z rozrządem, jak odłączy się czujnik położenia wałka to problem nie występuje. Na logikę na zimno napinacz nie napina łancucha i ustawienie rozrzadu się mija a potem jak chwilę się rozgrzeje to się dopina i wszystko wraca do normy. Nawet jak odpala na zimno to czuć większe drgania silnika więc wszystko by się łączyło w jedno.
Automatyczne połączenie postów:

Witam mam ten sam problem Maxity 2.5 140 dxi po odpaleniu brak wolnych obrotów. Po odpięciu czujnika walka rozrządu jest ok.
Rozrząd sprawdzony dwa łańcuchy są ok znaki się pokrywają

KaoKao

SuperMechanior
Punktów
8
Miasto
Francja
To ze się pokrywają nic nie znaczy, ja zmieniłem caly rozrząd i problem zniknął. Sprawdź odrazu jak bardzo wytarty jest grzybek od napinacza jak i same ślizgi, ja początkowo zmieniłem same slizgacze bo widać było zużycie ale to nic nie dało, dopiero zmiana całego kpl rozrzadu przyniosła efekt

sprinter9454

Uczestnik
Punktów
2
Miasto
Kraków
Mam maxity 2015 rok 90k przebiegu problem polega na tym że na zimnym na wolnych odpala i po 2-3sek gasnie, wystarczy że lekko podniosę obroty np ok 1200 obr to nie gasnie, trzeba ją tak kilka minut pogazowac i potem już sobie chodzi bez problemów. Moc jest ok, błędów brak, czujniki temp działające, jedynie to na radiu wyświetla się '' problem securite contact dealer please ''
Macie pomysł?
Nieszczelność pompy wtryskowej jedna z przyczyn

Kerad100

Nowy
Punktów
0
Zmieniłem napinacz górny bo był zatarty, łańcuch był cały czas napięty brak możliwości wciśnięcia tłoka napinacza slizgi ok.
Po odpaleniu to samo.
Wymienić kompletny rozrząd???

KaoKao

SuperMechanior
Punktów
8
Miasto
Francja
No tak jak Ci mówiłem, u mnie dopiero po wymianie całości zaczęło działać, wiem jest drogo no ale co zrobisz.
Automatyczne połączenie postów:

A jak się zagrzeje to juz chodzi czy też dalej gasnie?

Do góry Bottom