• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

renault megane 2 1.5 dci

jacenty 1

Początkujący
Punktów
0
witam kupiłem renault megane 1.5 dci i autko zaczeło nawalac,to znaczy nieraz nie chce zapalic a nie raz gasnie na wolnych obrotach i wyskakuje komunikat injection fault co to może byc prosze o pomoc

ObelixSP

SuperMechanior
Punktów
87
Miasto
Łódź
witam kupiłem renault megane 1.5 dci i autko zaczeło nawalac,to znaczy nieraz nie chce zapalic a nie raz gasnie na wolnych obrotach i wyskakuje komunikat injection fault co to może byc prosze o pomoc

Tak jak to we wszystkich świeżo kupionych reniach 1,5 dci
Pompa wysokiego ciśnienia i wtryski
A poważnie to tak jak Misiek pisze w 1 kolejności pod kompa
( a potem i tak wymienisz pompę i wtryski he he)

ObelixSP

SuperMechanior
Punktów
87
Miasto
Łódź
jak są opiłki to w Niedziele jedź na giełde i sprzedaj renie.
a poważnie to jeśli opiłki by były to by świadczyło ze pompa wysokiego ciśnienia się kończy i trzeba by bło pomyslec o jej wymianie i regenercji wtryskiwaczy .
Ale nie ma co gdybać moze niebedzie tak źle .
Wymień ten filt pojeździsz zobaczysz czy pomogło

ObelixSP

SuperMechanior
Punktów
87
Miasto
Łódź
nie czytałem ale jedni chwala drudzy narzekaja nie wiadomo kogo słuchac
to ja ci powiem ze ja akurat mam styczność z tymi co na nie narzekają.
ciągle jakiś problem: pompa ato wtrysk a tam czujnik ciśnienia z byle powodu zapala sie kntrolka silnika,auto przechodzi w tryb awaryjny albo niedaje sie wcale uruchomić.
jedyna zaleta tego silnika jaką znam to małe zużycie paliwa.
Ale przy kosztach jakie poniesiesz na naprawy to i tak ci się to nie zrekompensuje.
Jeśli mogę coś doradzić w sprawie eksploatacij to, wymieniaj olej max po 15 tyś km ja jak bym miał ten silnik to bym wymieniał nawet co 10 tyś .
no i dbaj o turbinę ,czyli na zimnym silniku po prostu nie dawaj w pedał.

motodoktor

SuperMechanior
Punktów
50
Miasto
Woj.Pomorskie
witam kupiłem renault megane
Przykro mi:D:p...... Wiem jestem w tym momecie nie grzeczny Ale nie mogłem sie powstrzymac.LUDZIE!! na litosc boska zacznijcie myslec przy kupnie auta.To ze podobaja ci sie krztalty nie oznacza ze sobie pojezdzisz(bez skojarzen prosze:p)Kupujac nowego to ok kup sobie cudaka ale uzywane auto kupuje sie jak najprostrze(no chyba,ze kasy opor itd,ale wtedy nie szuka sie pomocy po forach) .Zaoszczedzisz i ty i mechanikowi ulatwisz zycie tym samym rachunek bedzie mniejszy.

Auto-Port

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
361
Zanim zaczniesz naprawiac uklad paliwowy (o ile sie okaze niesprawny) zlec mechanikowi zdjecie miski olejowej i niech skontroluje stan zebatek i lancucha pompy olejowej. To bolaczka tych silnikow.

ObelixSP

SuperMechanior
Punktów
87
Miasto
Łódź
Przykro mi:D:p...... Wiem jestem w tym momecie nie grzeczny Ale nie mogłem sie powstrzymac.LUDZIE!! na litosc boska zacznijcie myslec przy kupnie auta.To ze podobaja ci sie krztalty nie oznacza ze sobie pojezdzisz(bez skojarzen prosze:p)Kupujac nowego to ok kup sobie cudaka ale uzywane auto kupuje sie jak najprostrze(no chyba,ze kasy opor itd,ale wtedy nie szuka sie pomocy po forach) .Zaoszczedzisz i ty i mechanikowi ulatwisz zycie tym samym rachunek bedzie mniejszy.

Kolego motodoktor nie kopie się leżącego.
Miałem nadzieje ze właściciel tej renówki dziś się do nas odezwie i napisze czy wymian filtra pomogła.
Ale myślę ze dzięki twojej reprymendzie to już chyba tu nie zajrzy.
Pozdrawiam.

Do góry Bottom