• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Renault scenic II 1.6 16v

21golfista21

SuperMechanior
Punktów
7
Miasto
Strzelin
Witajcie. Trafił do mnie scenic jako że to auto kolegi to się zgodziłem że zajrzę. Problem polega na tym że auto po dłuższym postoju ma problem z odpaleniem. Po całej nocy dzisiaj odpalił za 5 razem, Czasem trzeba dłużej kręcić by odpalił. Później już pali na strzał. Gdzie tu szukać problemu czy kzfr już pada? Błędy to p0335 i p0420 i p0010. Skasowałem nie wracają, próbuje wywołać usterkę

Mesiek

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
371
Miasto
PLE
Witajcie. Trafił do mnie scenic jako że to auto kolegi to się zgodziłem że zajrzę. Problem polega na tym że auto po dłuższym postoju ma problem z odpaleniem. Po całej nocy dzisiaj odpalił za 5 razem, Czasem trzeba dłużej kręcić by odpalił. Później już pali na strzał. Gdzie tu szukać problemu czy kzfr już pada? Błędy to p0335 i p0420 i p0010. Skasowałem nie wracają, próbuje wywołać usterkę
No raczej.

gtszudi

Punktów
762
Miasto
Pruszcz Gdański
zobacz cisnienie paliwa jakie ma wogole to auto , i spr wiazke
kzfr jak pada to na zimnym stuka przy rozruchu

sylwekdm

SuperMechanior
Punktów
231
Miasto
Dolnośląskie
Ma lpg?
Do sprawdzenia czujnik wałka rozrządu oraz elektrozawór zmiennych faz rozrządu.

Mesiek

Punktów
371
Miasto
PLE
Tzn? Kzfr czy raczej czepiać się czujników czujnik położenia wału ma 245ohm. Rozrząd jest na znakach idealnie. Renault raczej unikam i skupiam się na vagach, więc sorry za mój brak wiedzy w temacie
Rozlatane kz
Tzn? Kzfr czy raczej czepiać się czujników czujnik położenia wału ma 245ohm. Rozrząd jest na znakach idealnie. Renault raczej unikam i skupiam się na vagach, więc sorry za mój brak wiedzy w temacie
Kzfr powoduje takie objawy. Dzwięki wydaje jak diesel.

sylwekdm

SuperMechanior
Punktów
231
Miasto
Dolnośląskie
Kzfr powoduje objawy takie jak przy dieslu,
Ale, uzytkownik ma problemy z odpalaniem, więc problem jest albo z czujnikiem wałka rozrządu albo z zaworem, chyba, że pojazd posiada LPG

Mikrobi

SuperMechanior
Punktów
65
Rozrząd na których znakach sprawdzałeś?

21golfista21

SuperMechanior
Punktów
7
Miasto
Strzelin
Cześć. Przyczyną było kzfr. Po wymianie auto pali na dotyk. (PS. Nie klekotało jak diesel)

Do góry Bottom