• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Renault TRAFIC II 2.0 Błąd P1425, P2425, Brak komunikacji z ECU

maydayxxxx

Początkujący
Punktów
0
Witam od soboty zmagam się z następującymi problemami w Renault Trafic II 2012 r, 2.0 DCI 115 KM:
1. Wyskakuje komunikat " Sprawdź wtrysk oraz Sprawdź układ wydechowy" Po podłączeniu pod TEXE wywala błąd P1425- Pompka płynu chłodzącego EGR obwód sterownika 2. Wartość poza limitem.
Wyciągnąłem EGR, trochę było sadzy ale go przepłukałem. Niestety nic to nie pomogło. Dojrzałem pod filtrem powietrza przy lampie lewej 2 pompki obiegowe, jedna z nich miała urwany przewód +, po zlutowaniu niestety nic to nie dało.
Wymieniłem 2 pompki na nowe, ( stare okazały się jednak dobre). One w ogóle po odpaleniu auta nie startują. Dochodzi do nich napięcie stałe 12V, ale jak sprawdzam multimetrem napięcie w kostce to wpięciu w 2 piny pokazuje napięcie ok 10,5 V a jak dam na plus z kostki i masę z budy to jest normalnie 12 V a jak wepnę się w masowy i masa z budy to tam mi pokazuje ponad 2 V. Zgłupiałem już całkiem.

2. Ten problem pojawił się wczoraj jak zajrzałem do skrzynki bezpieczników i przekaźników w komorze silnika. Na włączonym zapłonie wyciągałem jeden po drugim przekazniki przestał się łączyć komputer diagnostyczny tylko z ECU z pozostałymi podzespołami łączy się normalnie. Gdy próbuje połączyć się na odpalonym silniku z ECU auto szarpnie i gaśnie i już nie można odpalić dopóki nie odłączy się obd

Brak już mi siły gdzie szukać przyczyny

sta 42

Uczestnik
Punktów
0
Miasto
rzeszow
poszukaj pinout stera i sprawdz zasilania, moze wiazka gdzies siedzi

Punktów
0
Podepne się pod temat. Też nie mam zasilania na ECU. Który to przekaźnik? Mam Trafic 2008 2.0 dci

Do góry Bottom