• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Samochód 30-40tys przesiadka z bmw e46

NikoPonadPrawem

Początkujący
Punktów
0
Witam Serdecznie Panowie.Od 6lat miałem bmw e46 dwulitrowy diesel 150ps 2002r.Auto sprzedałem auto było bardzo doinwestowane mechanicznie niestety nie mogłem dłużej patrzyć na rdzę która z każdej strony wychodziła mimo oryginalnego lakieru.Zraziłem się do marki bmw przez te lata( w e46 w większości ruda je tłamsi)Na pewno chciałbym po bmw trochę ''odpocząć''

Będę na wiosnę chciał kupić auto w budżecie 30-40tys zł
Generalnie sam jeszcze nie wiem jakie auto itp dlatego spytam was tutaj.

Na pewno moc nie mniejsza niż 100ps tylko ewentualnie w górę
Auto najmniej narażone na korozję(auto planuje na kilka lat kupić)
Auto w którym nie trzeba jak w bmw ciągle coś robić i tysiącami rzucać :)
Silnik od 1.4(pod warunkiem,że ma te 100ps) do 2.0
Raczej benzyna aczkolwiek nie wykluczam diesla.Najlepiej,żeby nie było dwumasy,wtrysków turbo ale to wiadomo czym auto fajniejsze to już to posiada.
Auto na pewno nie kombi/sedan. Tylko i wyłącznie hatchback/coupe.Auto wielkośći audi a3/alfa romeo Giulietta itp

Generalnie przeglądając otomoto wpadły mi w oko takie marki samochód

1.Vw Scirocco 1.4TSI sylwetka ładna roczniki trochę stare bo 2008r tylko ponoć silniki to śmietniki.Poprawili po 2010r
2.Renault Megane 1.4tce lub 1.6 przykładowo cos takiego w coupe

tylko albo z silnikiem 1.4tce bo więcej ich jest albo 1.6

3.Alfa Romeo Giulietta 1.4T 170km auto ładne tylko ten MultiAir jak się sypnie 3koła pójdzie dojdzie dwumas do takiej alfy ze sprzęgłem 2.5koła turbo z 1k i się robi wybuchowo :)

4.Auto,które póki co najbardziej biorę pod uwagę to Leon III 1.6 Tdi 105km coś takiego dla przykładu

Jeszcze myślałem nad Audi a3 1.6 mpi 102km tylko ponoć to będzie mułowate szczególnie po przesiadce z dwulitrowego diesla bmw 150km

Co byście odrzucili z tych samochodów? a który model szukać? :)

michal_michal

Gaduła
Punktów
9
Raczej benzyna aczkolwiek nie wykluczam diesla.Najlepiej,żeby nie było dwumasy,wtrysków turbo ale to wiadomo czym auto fajniejsze to już to posiada.
Wymieniłeś wszystkie z turbo i bezpośrednim wtryskiem (oprócz Alfy - wtrysk pośredni). Multiair tak szybko się nie psuje. Z boku od rozrządu jest filtr tego modułu który trzeba wymieniać dodatkowo producent modułu zaleca wymiane oleju w silniku co 8 tys km. Moi klienci pilnują się tego i Alfy im jeżdżą bezawaryjnie.

Endrej

Uczestnik
Punktów
3
2008 rok to stare auto? No za 35 tys nie kupisz czegoś co ma 2 lata chyba że nie wiem Fabia 1,0:)
VW Scirocco poszukałbym 1,4 tsi 122 zrobić program i będzie jeździł, Leon bezsensu bo te 105 koni to będzie zamulać w stosunku do 150 konnego diesla RWD, jak już to 2,0 TDI CR ale musisz się zdecydować czy Pb czy ON
1,6 mpi odrzuć bo to raczej będzie porażka, no chyba że zerowe osiągi ale za to lpg i tania eksploatacja.

Ja jestem za Alfą fajny turbo silnik, dla mnie faworyt tego zestawienia

NikoPonadPrawem

Początkujący
Punktów
0
a ta alfa ten moduł wymaga zdjęcia głowicy przy wymianie? często się to psuje? bo alfa za około 40tys zł są z rocznika 2011 /2012.A co w tym multiair się psuje nie ma zestawów jakiś naprawczych itp?

i drugie pytanie bo pisali,że alfa gulietta ma jakieś problematyczne zawieszenie nie wiem czy o wymiane chodzi czy jak.
Jeszcze podoba mi się z zewnatrz Opel Astra J 1.4Turbo coupe tylko,że znów ten środek taki OPLOWSKI nie podoba mi się

jedno jest pewne miałem wcześniej a4 b5 101km potem e46 320d 150km więc jak ma to być auto na kilka lat to chciałbym,żeby miało tej mocy trochę.Nie wiecie jak w alfie z rdzą? czy bardziej je bierze niż np megane?
Alfę mi generalnie niektórzy odradzali bo powiedzieli,że po bmw nie odpoczniesz jak weźmiesz alfe..

michal_michal

Gaduła
Punktów
9
Akurat ta Alfa ma bardzo proste zawieszenie, McPherson i dolny wahacz. Moduł Multiair to zabudowane w aluminiowej bryle siłowniki hydrauliczne które działają na podobnej zasadzie jak w ASB czyli czysty olej, odpowiednie ciśnienie i działa wszystko jak trzeba. Znam te auta i polecam. Dużo ciekawsze niż niemieckie i w środku kokpit też wygląda fajnie
Automatyczne połączenie postów:

Jeżeli nie powypadkowa/popowodziowa to rdzy nie ma prawa byc

NikoPonadPrawem

Początkujący
Punktów
0
Panowie rozmawiałem jeszcze w domu i jest opcja ale to maksymalna już budżet na auto byłby w granicach 40-45tys zł :) przeglądając otomoto (sam nie wiem czego szukam) ciężko mi jest coś wybrać.Czy po prostu lepiej jechać do komisu i tam na żywo obejrzeć auta a potem szukać danego auta w internecie? generalnie w budżecie 40-45tys rozglądałem się za

1.Znów Faworyt Alfa Romeo Giulietta 1.4t 170km rocznik 2011/2012
2.Vw Scirocco rocznik 2010/2011 niby w jakimś stopniu poprawione sa względem 2008r ale co poprawili nie wiem.. tylko silniki kurde 1.4tsi 160km bodajże a jeżeli miała by być to benzyna to wolę samą bez gazu więć 2.0 odpadało by
3.Seat Leon III wybór w zasadzie albo 1.6 105km albo 1.4 TSI 122/140km
4.Renault Megane III 1.4 tce Coupe
5.Audi a3 tutaj nie wiem jaki silnik 1.6 lub 2.0 Może ktos coś polecić jeszcze? Muszę te auto na żywo zobaczyć w komisie jakimś ale faworyt póki co alfa 1.4T moc+ wizualnie mi się podoba.Drugi to ten VW Scirocco sylwetka kozak :D tylko co z tym silnikiem 1.4 122km lub 160km to nie żłopie oleju? :) Jeszcze jest Volvo V40 D2 silnik 1.6 115km lub 2.0d 150km Skaczę po tych autach i sam nie wiem.Gdyby to był pierwszy samochód do tej kasy to wybrałbym BMW 1 F20 bo mi się podoba :D ale tam kazdy psioczy na hałasujące już łańcuchy rozrządu..

Może ktoś coś poleci jeszcze?

NikoPonadPrawem

Początkujący
Punktów
0
Panowie odświeżę temat jeszcze dalej szukam auta w sensie rozglądam się bo sam nie wiem co chce i powiedzcie mi tak bo wybrałem sobie definitywnie

1.Megane III Coupe 2.0tce 180km tylko zbyt wiele ich nie ma więcej jest ich na mobile.de niż otomoto
2.Alfa Romeo Giulietta 1.4t 170km i tu pytanie.. jak z kulturą pracy takiego silnika?pytam bo sąsiad ma vw polo 1.2 i nawet nie słychać,że silnik chodzi natomiast jak oglądałem na YT jak alfa miała uruchomiony silnik mowa o 1.4t to tak jakby hmm kosiarka.. wydaje się,że 2.0d 150km diesel bmw miał chyba lepszą kulturę pracy dlatego też rozglądałem się za wersją 1.8 225km ale też ich mało jest.Najwięcej jest 1.4T
3.No i tutaj znów ciągnie mnie do marki bmw generalnie podoba mi się takie bmw

tylko,że to jest 116i są też 117i 170km
Z wyglądu podobają mi się wszystkie.Słyszałem,że ''renówki'' mają zaś bardzo dobrą blachę
Po przemyśleniach musi być to samochód,który ma minimum 150km pojemność nie większa niż 2.0
Ta alfa idealnie pasuje tylko nie wiem jak z pracą silnika tego 1.4 jak kultura pracy ma się np do bmw 116/117i lub megane 2.0 180km?
bo tez nie chce wywalić do 48tys zł i kupić kosiarkę :)
Auta,które wymieniłem wszystkie mi się podobają z wyglądu.Kwestia tylko na którym z podanych modeli najlepiej się skupić bo szukanie ''chaotyczne'' moze reno? może bmw? to nie wiadomo co szukać.

Najważniejsze! żeby nie trzeba było ciągle dłubać przy aucie chodz lubię.Renault biorę pod uwagę też ze względu na to,że blacharka w nich jest dobra.Często widze megane i inne i nigdzie ruda nie żre auta.

Jako,że to Polska to pytanie w sumie czy jest sens skupiania się na egzemplarzach sprowadzonych z Niemiec/Szwajcarii? wolę dać 40tys za megane III ale całe w ori lakierze niż 45 za bmw malowane-szpachlowane.Przykładowo interesuje mnie auto megane III 2.0 180km na stronie mobile.de w autohausie kosztuje po przeliczeniu 44tys zł fajna wersja natomiast w PL najdroższa to granice 30tys zł i nie ma w czym wybierać bo wszystko 1.4tce przewaznie.Tylko,że kupując takie auto np z DE pewnie z 5 tys to same koszta typu transport opłaty itp

NikoPonadPrawem

Początkujący
Punktów
0
musi to być benzyna :D jakoś nie chce pchać się w hybrydy a po drugie toyota jak się nie zabezpieczy to ruda zjada szybko te auta

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2618
Miasto
PZ
musi to być benzyna :D jakoś nie chce pchać się w hybrydy a po drugie toyota jak się nie zabezpieczy to ruda zjada szybko te auta
Sam jestem amatorem audi :) ale tych starszych, te nowsze to już nie koniecznie, proponuję Toyotę bo mało tego przyjeżdża do nas na warsztat a oglądając je na skp stwierdzam że z Japończyków najmniej rdzewieje, układy hybrydowe mają najlepiej dopracowane no i organizują akcje serwisowe, nie podobają mi się w środku, wszystko na jedno kopyto

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
423
Pewnie 0. To tylko wspomaga ruszanie do 30 km/h ale i tak b dobry wybór chociażby ze względu na prostotę tej przekładni

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1012
Miasto
Szczecin
To jest Hybryda ca 4 do 5 km w mieście. Samochody Plug- in do 60 km w mieście.

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1012
Miasto
Szczecin
A plugin Toyoty jest dostępny w tych pieniądzach co autor tematu ma ?
Plug -in toyoty 29 k Euro. W nocy ładujesz w dzień jeździsz. ca 80 km.
W pierwszym moim poście mowa była o Hyndai Plug-in tylko 60 km,
szef serwisu Hyndaia takim jeździ w BRD wiem przy okzaji zakupu innego Hyundaia.

Ostatnia edycja:

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2618
Miasto
PZ
Plug -in toyoty 29 k Euro. W nocy ładujesz w dzień jeździsz. ca 80 km.
W pierwszym moim poście mowa była o Hyndai Plug-in tylko 60 km,
szef serwisu Hyndaia takim jeździ w BRD wiem przy okzaji zakupu innego Hyundaia.
Tak czy inaczej jestem za hybrydami Toyoty, jak bym miał wywalić tyle kasy na auto, silniki benzynowe słyną z solidności a podwozie można zabezpieczyć przed korozją, która i tak jest najmniej dokuczliwa wśród Japończyków z tego co do tej pory zaobserwowałem

Do góry Bottom