• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Samochód 30-40tys przesiadka z bmw e46

NikoPonadPrawem

Początkujący
Punktów
0
odświeżę temat budżet na auto to 45tys zł ogólnie około + - 50tys ale wolałbym do 45 kupić

pytanie takie.. mija drugi miesiąc bez auta a ja i tak nie wiem co bym chciał.. wytypowałem wstępnie takie auta

1.Alfa romeo giulietta 1.4t 170km tylko jak kwestia silnika czy kultura pracy takiego 1.4t jest gorsza niż 2.0d diesel bmw? ktoś gdzieś pisał,że silnik chodzi jak kosiarka.. ale nie wiem ile w tym prawdy.

2.Audi a3 8p 2010 r 2.0tdi 140 lub 170km

3.bmw seria 1 f20 118d lub 120d

4.Seat leon III FR 1.4tsi 140km

to auta,które biorę pod uwagę a auta które również mi się podobają ale pewnie budżet za mały to:

Audi a5 coupe 2.0tdi
Volvo v40 d2 1.6T 150km

miał ktos do czynienia z w.w samochodami? który by polecił,który odrzucił?

Endrej

Uczestnik
Punktów
3
Jak dla mnie Alfa, w ogóle porównanie 1,4t to diesla trochę chyba śmieszne :) kultura pracy w żadnym dieslu nie jest taka jak w benzynie
No chyba że jakieś 6 cylindrów
Pytanie też czego ostatecznie szukamy bo A5 to troszkę coś innego niż Leon czy A3
No i 140 konny diesel a taka Alfa z turbo benzyną 170 to przepaśc., diesel "nie jedzie"

NikoPonadPrawem

Początkujący
Punktów
0
Panowie powrócę do tematu póki co nic nie kupiłem jeszcze bo nie wiem co ten Putin wymyśli czy jakiej rakiety nie wyślę do nas hah

ale wracając do tematu.. ogólny budżet na auto+pakiet startowy to 52tys zł wiec auta szukam tak maks.. do 48tys zł

słuchając rozumu to wypadało by kupić skodę rapid.. diesel 1.6 i maskę otwierać do dolania płynu spryskiwaczy.
Leon III ok.. z zewnątrz ładny ale w środku istny plastik w koło.. golf lepiej w środku wygląda..
Alfa Giulietta jeszcze ciągle brana pod uwagę..

Pierwsze moje auto audi za 10tys zł a4 b5 1,6 + lpg :) czasy gdzie gaz był po 1.80zł :) miałem 2 lata je
Po audi bmw e46 320d około 9 lat

I tak bije się z myślami.Nie mam swojej rodziny/dzieci itp więc auto głównie dla mnie wiek mój 30 lat :)
Generalnie podoba mi się:

1.Audi a3 8p lub ta nowsza 8v
2.BMW F30 ostatnio mi się spodobało lub seria 1 f20 badz e92 :) ale tutaj już rocznik w sumie najstarszy
3.Audi A5 coupe,które mocno za mną chodzi :) ale znów silnik 2.0 tfsi 211km pije litrami olej a remont gruba kasa.. więc zostaje a5 coupe 2.0tdi...

Rozum mówi by kupić coś jak leon III,Skoda rapid,Giulietta
Bardziej cieszyło by mnie takie a5 niż skoda rapid :) a5 dwudrzwiowe wygląda kozacko :) to znów silniki mina..

Dając te 48 a nawet w porywach 50koła za auto chce auto gdzie nie trzeba po nocach z laptopem siedzieć non stop albo pod autem leżeć godzinami :) swoje w e46 się wyleżałem :)

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1012
Miasto
Szczecin
Obawiam się że jemu już nie można doradzić, takiego auta jeszcze nie wyprodukowali.

Do góry Bottom