• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Samochód do 8k

Essa

Nowy
Punktów
1
Przeczytałem parę podobnych wątków na tym forum, więc jeśli przyszedłeś napisać mi że za te pieniądze to conajwyzej kupię sobie dobry rower to proszę żebyś nie zaśmiecał mi tego wątku :)

A więc mój pierwszy samochód powoli zaczyna umierać (golf3 97 1.6 75km) chciałbym się przesiąść do czegoś podobnego tyle że z większą mocą, młodszego i czegoś co da mi większą przyjemność niż jazda starym trupem :D
Wiadomo budżet nie jest wygórowany i wybór też nie jest urozmaicony ( szukam w okolicy Radomia)

Cel: dupowóz, zależnie od potrzeb ale myślę że tygodniowo robię z 200km.

Wielkość: Sedan, hatchback już w wyłączności może być i kombi

Co mi się spodobało:
Audi A4b5, A3 ( z polecanych silników słyszałem że że 1.8T są spoko lub 1.9TDI)
Golf IV, Passat (to samo j.w. widziałem że w 4 też jest 1.6 w wersji 100KM+ czytałem że też jest spoko)

Z czym się zwracam do was:
Jakieś rady na czym się skupić podczas szukania?
Jakieś inne warianty silnikowe warte uwagi?
Może jakieś inne samochody na które warto zwrócić uwagę?

Zależy mi na taniej eksploatacji samochodu, ekonomicznym jeżdżeniu. W mniejszych samochodach 1.9 TDI według info w internecie spalanie jest całkiem znośne - Gaz/LPG w opozycji do tego. Ogólnie chciałem się zamknąć w kosztach na 25 zł/100km. Obecnie golf mi palił 10 i byłoby spoko żeby tak zostało.
Samochód ma mi posłużyć jakoś 3/4 lata bez problemów i większych kosztów. W swojego golfa wsadziłem przez 3 lata może z 1k ( w tym zrobienie progów) więc chciałbym żeby i w nowym nie wsadzać o wiele więcej.
Byłbym bardzo wdzięczny jakbyście mi jakoś pomogli w wyborze :)

arni_poznań

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
2023
Miasto
PZ
Ja ostatnio kupiłem audi a4 b5 1.8 na niemieckich blachach za 1000 zł z briefami, wymieniłem oleje i filtry za 350 zeta, naprawiłem zamek bagażnika, jeszcze zostało uszczelnić silnik, wymienić przegub i tyle, szukaj na Marketplace na FB, są okazje

Vicia

SuperMechanior
Punktów
601
Miasto
Centrum Kraju
Siemanko ,zostaw trójkę. Tylko wstaw do niej większy silnik.np.1.8

nanab

SuperMechanior
Punktów
63
Miasto
Bydgoszcz
To kup innego gofra tylko z mocniejszym silnikiem i w lepszym stanie. Na co zwrócić uwagę już wiesz

blayders

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
182
Miasto
Podkarpacie
Te 8k to twój cały budżet czy tylko na sam zakup a po zakupie masz jeszcze odłożone z 6k ?? Jak cały to odłóż marzenia na czas gdy będziesz miał większy budżet i kup coś co będzie po prostu sprawne nawet jak ci się nie będzie podobać .

gd_1985

SuperMechanior
Punktów
34
Miasto
Radom
Jestes w zagłębiu lalek i cudów czyli u mnie,
Automatyczne połączenie postów:

Warszawska a potem na Zwoleń i coś znajdziesz

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
hehe, nawet pogoda akurat na wycieczke po komisach. w niedziele na słomczyn to już chyba nie modne

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
nie ma się czego wstydzić Vicia.
ja kiedyś kupiłem poloneza w słomczynie. wybrałem se takiego z najmniejszym stanem licznika.

gd_1985

SuperMechanior
Punktów
34
Miasto
Radom
Słomczyn się skończył, byłem z miesiąc temu nie wiem czy 20 aut było za to srajtasmy i całej reszty full

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
kiedyś wracałem scania 113 zakupiona na pograniczu de/fr i po drodze zajechaliśmy na słomczyn, i kupilśmy naczepe patelnie.

pawelekm

Gaduła
Punktów
6
Miasto
Lubin
Jeśli dupowóz, do tego tani w zakupie i eksploatacji to zniezmiennie polecam Astra G 1.6 benzyna.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
68
Miasto
Xxx
A ja polecił bym Forda focus albo fiesta z silnikami benzynowymi jeśli znalazł by się egzemplarz bez rdzy spokojnie posłuży lata... Miałem jednego i drugiego i nie powiem złego słowa na te auta... No...prócz rdzy na drzwiach i progach... Opel też spoko wyjscie ale jak to mówi staropolskie przysłowie "Opel bez gazu to jak człowiek bez serca"

Vicia

SuperMechanior
Punktów
601
Miasto
Centrum Kraju
Golf 2 ;) auto już z wiekiem ale jeszcze cały czas na szosie i bardzo wdzięczne autko;)

Essa

Nowy
Punktów
1
A co myślicie o peugeocie 307? Z silnikiem 2.0 HDi zastanawiam się teraz nad nim

Do góry Bottom