• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Samochód na start

Bartom

Nowy
Punktów
0
Doszedłem do momentu, w którym chciałbym kupić sobie samochód. Prawo jazdy mam już 4 lata, ale nie jeździłem zbyt często. Pytanie czy lepiej iść w jakieś tanie jeździdło, czy już porządniejszy samochód, osobiście skłaniam się w stronę czegoś w rodzaju lanosa, ale pytanie czy nie lepiej zakupić już coś lepszego typu Citroena c4

ojek

SuperMechanior
Punktów
105
Miasto
Węgrów
Cóż... Kwestia czego potrzebujesz i jaki masz budżet, żaden z nas za ciebie nie zdecyduje.

jhosef

SuperMechanior
Punktów
30
Miasto
Gdańsk
Coś taniego ale nie lanosa. Gnije to na potęgę.
Ja bym uderzał w jakiegoś taniego francuza typu Clio.

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1003
Miasto
Koszęcin
Lanos zależy. Były też wypuszczane w pełnym ocynku.
Kup sobie Punto 2 z silnikiem 1.2 benzyna/LPG. Tanie części dostępne w każdym sklepie warzywnym

adlerkm

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
174
Miasto
Kowalewo Pomorskie
No tak . Co tu można poradzić . Proponowałbym MZK i siadaj blisko kierowcy - sporo się nauczysz :)

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1003
Miasto
Koszęcin
Albo jakiegoś elektryka. Ino w nich zawsze trzeba wymienić pakiet startowy. Rozrząd świece oleje filtry

nanab

SuperMechanior
Punktów
121
Miasto
Bydgoszcz
Audi a4b5 :cool: przewaga dzięki technice
O ile jeszcze ma blachę bo w audi z tym ciężko :D
a4b5.jpg

lepiej iść w jakieś tanie jeździdło, czy już porządniejszy samochód
Najlepiej to i to w jednym, zwykle czym droższy tym gorzej. Tani zwykle jest też prosty i niezawodny, części i naprawy są tanie a jak obetrzesz albo rozbijesz to nie szkoda. Jak się wysypie coś większego to też w najgorszym wypadku złomujesz, dopłacasz kilka stówek do tego co ci dał szrot, zwrot z OC i kupujesz następny a nie pompujesz w złom tysiące i dziesiątki tysięcy.
Lanos dobry jak nie zgniły.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2317
Miasto
PZ
jeszcze ma blachę
Skąd ty wynalazles takiego chrupka? :D
Nawiasem mówiąc to nie wiem jak można doprowadzić do takiego stanu samochód, we wszystkich moich niuniach błotniki są zdrowe, poza tą jedną skazą w numerze 2
Screenshot_20211014-151613.jpeg
A tak to nigdzie nie ma rudej szmaty, błotniki przednie nie wiem czy wiesz ale są wymienne przykręcane na śruby, ocynk robi robotę, nawet tłumiki mam fabryczne w nr. 1

W140

SuperMechanior
Punktów
11
Miasto
Wyszków
Tylko Audi 80,to był cudowny samochód, Audi A6 C5 też już całe zgniłe

nanab

SuperMechanior
Punktów
121
Miasto
Bydgoszcz
Skąd ty wynalazles takiego chrupka? :D
Pierwsze lepsze ogłoszenie a4b5 za <5tys, błotnik z drugiej strony wygląda podobnie :D Akurat zacząłem się rozglądać za jakimś a4b5 albo 80 jako samochód na trasy, ale ciężko w normalnych pieniądzach o coś w lepszym stanie niż na tym zdjęciu

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2317
Miasto
PZ
Pierwsze lepsze ogłoszenie a4b5 za <5tys, błotnik z drugiej strony wygląda podobnie :D Akurat zacząłem się rozglądać za jakimś a4b5 albo 80 jako samochód na trasy, ale ciężko w normalnych pieniądzach o coś w lepszym stanie niż na tym zdjęciu
Za 5500 zł sprzedam mój nr2 :) chyba że za mały silnik sla ciebie, mam jeszcze nr3 1.8 w automacie

W140

SuperMechanior
Punktów
11
Miasto
Wyszków
Jedyny słuszny silnik i wersja do a4 b5 to 2.8 Quattro plus manual i mamy fajne auto nawet

nanab

SuperMechanior
Punktów
121
Miasto
Bydgoszcz
Za 5500 zł sprzedam mój nr2 :) chyba że za mały silnik sla ciebie, mam jeszcze nr3 1.8 w automacie
W takiej cenie wolalbym doplacic 1500 i miec 80b4 w 2.6 quattro w mojej okolicy.
Szukam raczej w cenie w ktorej je kupiles niz w takiej w ktorej chcesz sprzedac :D

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2317
Miasto
PZ
W takiej cenie wolalbym doplacic 1500 i miec 80b4 w 2.6 quattro w mojej okolicy.
Szukam raczej w cenie w ktorej je kupiles niz w takiej w ktorej chcesz sprzedac :D
Nie każdy może być taki zajebisty jak ja :cool:, widzisz ja je kupiłem w czasie kiedy ludzie nie mieli kasy na święta, wyczułem odpowiedni moment, kiedy wszyscy siedzieli w domu bojąc się korona świrusa ja szukałem i jeździłem po Polsce celując w okazje z Niemiec a teraz już się spóźniłeś i pozostało ci czekać kilka lat aż to szaleństwo minie bo już nawet z niemcowni nie ma czego ciągnąć i masz do wyboru takie chrupki na jakie trafiłeś, auta po powodzi albo zapłacić cenę dla Arniego którą sobie zażyczy :D chociaż z drugiej strony nigdy nic nie wiadomo może i Tobie coś się trafi ale najlepiej zza granicy bo w kraju to już są faktycznie dojechane te auta, moje to wyjątek od reguły :)
Automatyczne połączenie postów:

Jedyny słuszny silnik i wersja do a4 b5 to 2.8 Quattro plus manual i mamy fajne auto nawet
No zgadzam się i też bym taki przytulił, nawet są takie ale to już w innych pieniądzach, chociaż poczekajmy jeszcze chwilę jak chwilę aż bena 95 będzie po 8zyla za litr to te duże jednostki stanieją :D

Do góry Bottom