• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Seat Leon 1M . Drgania kierownicy podczas szybszej jazdy oraz przy hamowaniu

Radoslaw000

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Radom
Witam
Mam problem z drganiami które występują podczas jazdy powyżej 120 km/h , z tym że tylko czasie przyspieszania, gdy odejmę nogę z gazu i hamuje silnikiem, drgania ustają. Te drgania występują także podczas delikatnego hamowania, bo gdy gwałtownie hamuję to tych drgań nie ma. Gdyby to się działo tylko podczas hamowania to sprawa byłaby jasna że to krzywe tarcze. A w moim przypadku co może być ?

rafalgnys

Nowy
Punktów
0
Miasto
Drawno
Witam
Mam problem z drganiami które występują podczas jazdy powyżej 120 km/h , z tym że tylko czasie przyspieszania, gdy odejmę nogę z gazu i hamuje silnikiem, drgania ustają. Te drgania występują także podczas delikatnego hamowania, bo gdy gwałtownie hamuję to tych drgań nie ma. Gdyby to się działo tylko podczas hamowania to sprawa byłaby jasna że to krzywe tarcze. A w moim przypadku co może być ?
Automatyczne połączenie postów:

Miałem podobny przypadek w passacie B5, trzęsło podczas przyspieszania, winowajcą był przegub wewnętrzny.

Ostatnia edycja:

Radoslaw000

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Radom
Generalnie wszystkie problemy z autem zaczęły się od ostatniej wymiany opon. Na wulkanizacji okazało się że śruby są zapieczone na amen, no i skończyło się to napi.....laniem młotem ile tylko wlezie. I od tamtej pory wychodzą jakieś kwiaty.
Od tamtej pory wymieniłem już :
- koncowki drążków kierowniczych
- tuleje stabilizatora
- łączniki stabilizatora
Chyba skończy się to tak że przez tych durni będę musiał wymienić całe zawieszenie. No i teraz jeszcze ten przegub. Tylko luz widać pod manszetą więc jakby na przegubie a czy może się okazać że to łożyska w skrzyni dostały i to luz na skrzyni ?

Radoslaw000

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Radom
Jakby ktoś miał podobny problem i szukał rozwiązania to u mnie przyczyną były zużyte tuleje i sworznie wahaczy. Po wymianie drgania zniknęły

Radoslaw000

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Radom
A czy to takie istotne kiedy się zużyły ? Musiałeś zmarnować kilkanaście sekund swojego życia żeby napisać taką niezwykle mi potrzebną uwagę ?

Do góry Bottom