• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Seat Leon 2 strzały z wydechu

Łukseek66

Uczestnik
Punktów
0
Dzień dobry :)
Od tygodnia stałem się nabywcą pięknego leona z silnikiem 1.6 wolnossącym.
Samochód miał robiony program ponieważ do dokumentów dostarczono mi wykres z hamowni.
Przy schodzeniu z ok 4 tyś obrotów strzela z wydechu czy to możliwe że samochód ma wgraną jakąś mapę pops bangs jest to możliwe w silniku wolnossącym? Jeśli tak to czy jest szansa żeby to jakoś usunąć?

Lukaszmajamen

Początkujący
Punktów
0
Znajomy w audi A6 C4 96r 2.8 miał zamontowaną specjalną puszkę w połowie wydechu dzięki której przy zejściu z 3 do 2 tys. obrotów burczy czy strzela wydech. Ale poprzedni właściciel przerabiał cały wydech u tunera.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
100
Miasto
Xxx
Albo popy albo tak zrobiony program czyt. gotowiec z neta... Jest też opcja taka że masz coś z układem zapłonowym albo wydechowym... Przelewa go po prostu...

Łukseek66

Uczestnik
Punktów
0
Jedź do tunera to Ci ogarnie
Koszt podobny jak wgranie pops bangs, już pytałem
Automatyczne połączenie postów:

Znajomy w audi A6 C4 96r 2.8 miał zamontowaną specjalną puszkę w połowie wydechu dzięki której przy zejściu z 3 do 2 tys. obrotów burczy czy strzela wydech. Ale poprzedni właściciel przerabiał cały wydech u tunera.
Tłumik był wymieniany, ale tylko końcowy reszta seria hmm

Albo popy albo tak zrobiony program czyt. gotowiec z neta... Jest też opcja taka że masz coś z układem zapłonowym albo wydechowym... Przelewa go po prostu...
Z układem zapłonowym wszystko jest w porządku, prawdopodobnie jest to pops bangs tak powiedział mi tuner, jednakże koszt usunięcia programu jest podobny do aktywacji strzałów

Łukseek66

Uczestnik
Punktów
0
No nie stety za darmo się nie da. Nawet jakbyś chciał wymienić sterownik na serię to koszta. A już nie wspomnę o sprzęcie do chiptuningu
Myślałem że taki efekt pops bangs uzyskuje się tylko i wyłącznie w silnikach benzynowych z turbo dlatego nie byłem do końca pewien. A jeśli kupiłbym ori sterownik używkę i założył to strzały znikną?

Łukseek66

Uczestnik
Punktów
0
Po dopisaniu immo zakodowaniu itp tak...
Dziękuję za odpowiedź już zamówiłem sterownik z immo off także zobaczę :D

Możesz też poszukać ecu z immo off ale to też wedle twojego uznania.
Tak też właśnie zrobiłem :D dziękuję za odpowiedź gdyby ktoś był chętny na taki sterownik z chęcią po taniości sprzedam :D

toomii76

toomi
Punktów
6608
Miasto
turek

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
100
Miasto
Xxx
Ktoś go rozwiercil na 2 litry dodał drugi wałek i zmienne fazy... I bach 130 konia! Albo ktoś się rypnął w wydawaniu karteczek...

toomii76

toomi
Punktów
6608
Miasto
turek
A może to nie mapa wgrana tylko cały globus. Ale to łatwo poznać bo komputer jest wtedy taki jakby wzdęty.

Ostatnia edycja:

Łukseek66

Uczestnik
Punktów
0
A może to nie mapa wgrana tylko cały globus. Ale to łatwo poznać bo komputer jest wtedy taki jakby wzdęty.
Założyłem temat, ponieważ chciałem uzyskać pomoc odnośnie mojego problemu związanego z nabyciem nowego samochodu, i taką też pomoc otrzymałem i za to dziękuję, ale nie potrafię zrozumieć Twojego głosu w tej sprawie odnośnie przyrostu mocy, jest to samochód rodzinny i uwierz mi, że nie rozmyślam tak jak Ty czy jest to przyrost 36km czy też 100km, dla mnie ma być to samochód w, którym wszyscy będą czuli się bezpiecznie, ale rozumiem że każdy patrzy na coś innego i, że tak niewielki przyrost mocy może wywoływać w Tobie tyle emocji :)
Miłego popołudnia.

Do góry Bottom