• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Silnik 2.0 TDI 170KM *BRD* pomoc w weryfikacji stukania silnika

Wicikowski97

Początkujący
Punktów
-1
Miasto
Tuchola
Witam. Tak jak w tytule. Borykam się z problemem ustalenia stukania w silniku. Auto kupione prywatnie ze stukaniem w silniku. Pierwsze czym się zająłem to wymiana koła zamachowego na nowe. Założony komplet LuK lecz jest gorzej niż było. Dołączam film z pracy silnika na wolnycj obrotach i po dodamiu gazu i wciskaniu sprzęgła dźwięk się zmienia. Link do filmu nagranego z pracy silnika

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
111
Miasto
Nowy Sącz
Jest filmik na YT ,AutoGlobal,jest tam poruszony temat ,nowe dwumasy LUK są w gorszym stanie niż te montowane w fabryce przy przebiegu 200 tyś km.Po założeniu nowego bywa gorzej niż było.

Wicikowski97

Początkujący
Punktów
-1
Miasto
Tuchola
Wiem tylko dziwi mnie to że stara dwumasa i nowa daje bardzo podobny dźwięk.
Automatyczne połączenie postów:

Oglądałeś ten film który nagrałem? Wsłuchałeś się w te dźwięki? Tam kilka razy naciskałem sprzęgło wtedy lekko tłumiło to stukanie.

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
31
I kolejny asior, który nagrywa filmy stukania w silniku siedząc wewnątrz auta i myśli, że ktokolwiek będzie w stanie zdiagnozować jego pochodzenie.......
Co do dwumasy, często jego zła praca jest spowodowana błędami montażu. Niejednokrotnie nowy zestaw zakładany w garażu poprawiałem bo waliło i trzęsło budą.

Co do samej usterki, podjedź do mechanika i pewnie szybko zlokalizuje problem, bo z filmiku to zapomnij

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
111
Miasto
Nowy Sącz
Tak,słyszałem,oni pokazywali nowy dwumas LUK oraz ten stary,tłumik drgan w nowym latał góra dół,w starym tego nie było,zakres ruchu tego koła przód tył był większy zdecydowanie,mówili,że po montażu nowego dwumasu tłukło się okropnie.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2675
Śmiesznie to dopiero będzie, bo gościu se sam ten dwumas pewnie wymieniał i jak zechce reklamować, to mu odrzucą, bo montaż był przeprowadzony przez zwykłego zutka...:) i będą mieli rację...:)
I znowu będzie płacz...:)

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
31
Śmiesznie to dopiero będzie, bo gościu se sam ten dwumas pewnie wymieniał i jak zechce reklamować, to mu odrzucą, bo montaż był przeprowadzony przez zwykłego zutka...:) i będą mieli rację...:)
I znowu będzie płacz...:)
Druga sprawa, że luk którego można dostać w fajnych cenach w sieci to podróbki, tak samo jak kupa ludzi handluje "regenerowanymi" sprzedając jako nowe ale cena kilka stówek niżej

Wicikowski97

Początkujący
Punktów
-1
Miasto
Tuchola
I kolejny asior, który nagrywa filmy stukania w silniku siedząc wewnątrz auta i myśli, że ktokolwiek będzie w stanie zdiagnozować jego pochodzenie.......
Co do dwumasy, często jego zła praca jest spowodowana błędami montażu. Niejednokrotnie nowy zestaw zakładany w garażu poprawiałem bo waliło i trzęsło budą.

Co do samej usterki, podjedź do mechanika i pewnie szybko zlokalizuje problem, bo z filmiku to zapomnij

slawek1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
211
Miasto
Świdnica
Skad wy sie ludzie bierzecie? Jak mozna liczyć, ze ktos zdiagnozuje stukanie na podstawie filmu z telefonu, który tak zniekształca dźwięki, ze masakra? Poza tym kto zmieniał dwumase i dlaceho nie udasz sie tam celem dalszej weryfikacji stuków? Czy moze ty ze szwagrem przy Harnasiu ogarnialiscie temacik?

Do góry Bottom