1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Skoda Fabia 1.4 rocznik 2003 Błąd EGR

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika PonuraZniwiara, 5-05 19.

1. PonuraZniwiara

PonuraZniwiara Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Witam wszystkich serdecznie. Kupiłam dla taty używaną Skodę Fabię 1,4 z 2003r w dobrym stanie od pierwszego właściciela. Przebieg już ponad 200tyś. Stary Lanos musiał być zezłomowany [​IMG] Bardzo proszę Was o pomoc. Od roku mam problem z wiecznie świecąca się konrolką Check Engine. Auto było zakupione już z tą kontrolką. W pierwszej kolejności została wymieniona na nową Sonda Lamda, bo był błąd czujnika spalin. Po tym zabiegu kontrolką znów się zapaliła. Warsztat wymienił pózniej zawór pod maską EGR, kontrolka znów się zapaliła. Później przez kilka dalszych miesięcy kontrola była kasowana, bo ciągle wywalało ją. Na oststniej wizycie u mechanika okazało się,że jest zła mieszanka paliwa więc mechanik podejrzewał wodę w paliwie więc dodaliśmy płyn do zbierania wody z benzyny tzw uzdatniacz do paliwa. Niestety kontrolka znów się zapała. Ręce mi opadają. Naprawdę nie wiem co już robić, żeby tato miał sprawne auto. Po "usunięciu kontrolki i wyłaczeniu błędu" znów się zapala po jakimś czasie, nie od razu. Błagam Wam o pomoc. Czy ktokolwiek miał tego typu problem ze Skodziną? Mechanik powiedział, mi dziś, że przyczyn może być kilkadziesiąt [​IMG] Wczoraj ma VAGU wyszło za mały przepływ spalin w zaworze EGR. Zawór został wymieniony na nowy oryginalny. Po przejechaniu 200km kontrolka znów się zapaliła. Kolejna wizyta u mechanika i ten sam błąd. Mechanik załamuje ręce. RATUNKU. OK

2. Mesiek

Mesiek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    272
    Miasto:
    PLE
    Opis i kod błędu

3. PonuraZniwiara

PonuraZniwiara Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    P403 Za mały przepływ spalin w zaworze EGR. Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Ratujcie mnie bo już zdesperowana jestem.

4. Mesiek

Mesiek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    272
    Miasto:
    PLE
    Usterki przepływomierza też generują takie usterki jak i przestawiony rozrząd.

5. Vagers

Vagers Gaduła

Docenione treści:
    367
    mam wrazenie ze masz nick na czaterii taki sam?

6. PonuraZniwiara

PonuraZniwiara Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Nie udzielam się na czaterii. Dodałam też posta na innym forum samochodowym lecz tam nie było żadnej odpowiedzi Czyli powinnam zlecić mechanikowi w pierwszej kolejnosci sprawdzenie przepływomierza?

Czy ten przeplywomierz może sie zapchać?

7. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 386
    Miasto:
    turek
    Raczej zmienić mechanika, jeśli ten załamał ręce. Czasem tak będzie szybciej.

dejot43, Vicia oraz winetoo lubią to.
  8. Vagers

Vagers Gaduła

Docenione treści:
    367
    w logach wyjdzie ile i co leci przeplywką

lepiej niech nie przyprowadza do nikogo z forum bo rece polamie hihi

bedzie wstyd

9. PonuraZniwiara

PonuraZniwiara Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Wybaczcie mi lecz nie bardzo rozumiem. Polecacie proszę jakiegos mechanika eksperta od bledow EGR we Wrocławiu. Byłabym bardzo wdzięczna. Bujam się z tym EGR już ponad rok i przeszłam przez dwóch mechaników a problem dalej jak był tak dalej jest. Pozdrawiam

10. Vagers

Vagers Gaduła

Docenione treści:
    367
    a moze by go wyplaszczyc w mapce

11. PonuraZniwiara

PonuraZniwiara Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Nie rozumiem jak wypłaszczyć? Jeśli chodzi o dane mechaników to nie chciałabym ujawniać żeby nie psuć reputacji. Chce pozbyć się raz na zawsze tego błędu i już nigdy to nie widzieć na VAGU . pomóżcie.

12. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 386
    Miasto:
    turek
    No normalnie. Bierzesz wałek i jak ciasto na kluski.....

dejot43 lubi to.
  13. PonuraZniwiara

PonuraZniwiara Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Czy na zwyklym VAGU czyli kompie mechanika bedzie widać co i ile leci przepływomierzem? Czy to da specjalne inne komputery? Czy dalej są jakieś rurki do EGR?

14. Vagers

Vagers Gaduła

Docenione treści:
    367
    Tak bedzie widac. Niech sterownik odda komus do usuniecia programowo egr. Google otworz. Znajdz lokalizacje sterownika. Wykręć go . Wejdz na olx w hasla usuwania egr i zadzwon. Wyslij sterownik i jak przyjdzie wsadz spowrotem. Jakies 3 stowki i bedzie po klopocie. A przez mechanika to 2 stowki wiecej.

15. Grzegorz1805

Grzegorz1805 Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Poznań
    Chyba że dobry elektryk to zgra sobie mapę wyśle zgraną mapę A oni zrobią swoje jak trzeba i wyślą zrobione pliki i wgra powrotem do sterownika i Ty masz cały czas samochód że możesz jeździć bo jak wyciągniesz to wiadomo kilka dni bez samochodu

16. Vagers

Vagers Gaduła

Docenione treści:
    367
    Wątpię ze ktoś będzie dawał gwarancje roboty bo jakiś elektryk pliki poczyta.

17. Grzegorz1805

Grzegorz1805 Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Poznań
    No widzisz mój już dwa razy mi tak robił że zgrał wysłał i wgrał zrobione pliki przez firmę która się tym zajmuje

18. PonuraZniwiara

PonuraZniwiara Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Nie przemawia do mnie usuwanie EGR tym bardziej że dopiero wymieniłam zawór na zupełnie nowy płacąc za to 600zl. Chciałabym żeby wszystko działało. Spróbuje najpierw czyszczenia przepływomierza ewentualbie wymiany na nowy i wymiany filtrów powietrza. Nie wiem kiedy i czy wogole stary właściciel to robił. Pozdrawiam

Mam jeszcze inna opinie mechanika z innego serwisu internetowego tylko nie wiem czy mogę tu wrzucić....

Ostatnio edytowano: 7-05 19
  19. Grzegorz1805

Grzegorz1805 Uczestnik

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Poznań
    Dawaj śmiało tylko wiesz że te wszystkie naprawy mogą pochłonąć dużo kasy nim dojdziesz dokładnie co to jest

20. PonuraZniwiara

PonuraZniwiara Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    ,,I tak będzie powracać, wymieniono skutki błędu i to takie podręczników.
    Natomiast przyczyna jest gdzie indziej, mianowicie w elektryce:) zwarcie na masie.
    Można to zrobić Ale to będzie drogie.
    Równie dobrze można z tym żyć
    Pozdrawiam,, Co o tym myślicie?