• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Skoda fabia 1 pracuje na 3 cylidrach

Punktów
0
Witam, jak w opisie skoda fabia 1 2005 1.4 16v 75 koni plus LPG , przy odpaleniu pracuje na 3 cylindrach, czasami mam wrażenie , że przez chwilę pracuje na 4 garach równo, jak silnik jest zimny to wskazówka obrotów jest na 1k, gdy się trochę nagrzeje to wskazówka wskazuje między 800 a 900 obrotów (kołysze się lekko). Świece cewki itp były patrzone i jest z nimi wszystko dobrze, co warto jeszcze sprawdzić?

Zimoon

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
675
Miasto
Gdańsk
Sprawdź czy ci tłok nie uciekł przez wydech z 4 cylindra...:)

Darujmy sobie zbędne komentarze póki jest to możliwe lub póki autor nie "zacznie"....

Sprawdź sprężanie;] Na trzy obroty silnika każdy cylinder a nie tak długo aż dwanaście nabije....

Szumek72

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
692
Miasto
Poland Warsaw
a kto patrzał na te świece i cewki?? a może masz takie sprężanie że zdmuchuje ci iskrę ze świecy, przyjacielu widziałem cuda....wszystko ok. A po wymianie świec auto ożyło, a cewki jak sprawdziłeś??? Masz w sterowniku wypadanie zapłonu? Zobacz najpierw na którym cylindrze, jak będziesz po diagnostyce, to daj znać.

Misiakowski

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
159
Miasto
Gdansk
a kto patrzał na te świece i cewki?? a może masz takie sprężanie że zdmuchuje ci iskrę ze świecy, przyjacielu widziałem cuda....wszystko ok. A po wymianie świec auto ożyło, a cewki jak sprawdziłeś??? Masz w sterowniku wypadanie zapłonu? Zobacz najpierw na którym cylindrze, jak będziesz po diagnostyce, to daj znać.

Do góry Bottom