1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Skoda Roomster 1.4 kupno

Dyskusja w 'Zakup samochodu' rozpoczęta przez użytkownika Sierak1717, 18-02 20.

1. Sierak1717

Sierak1717 Nowy

Docenione treści:
    1
    Witam. Proszę o doradztwo w sprawie kupna tego samochodu. Opinie do tej wersji mam tak różne, że jestem w kropce. Samochód ma mnie wozic do pracy i być pakowny, nie jestem wymagającym kierowcą, nie lubię deptać gazu w podłodze. Roomster do moich zastosowań pasuje idealnie. Przesiadka z Lanosa 99 1.5.
    Głównie pytam o silnik, spalanie, awaryjnosc, koszty eksploatacji

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda...pdc-serwis-i-wlasciciel-zamiana-ID6CSLPz.html

2. Strawek

Strawek Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    Wałcz
    Jak dla mnie lepszym wyborem była by Skoda Octavia II np 1,6 lub 2,0 150 albo VW Passat B6 1,6 lub 2,0

Roomster chyba bazuje na golfie iv/octavii I czyli w stosunku do Lanosa stoisz w miejscu bo poza rocznikiem żadnych zmian. Konstrukcja auta lata 90.

Sierak1717 lubi to.
  3. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    2 074
    Miasto:
    Olsztyn
    Dobrze, że to pakowne auto .Będziesz miał gdzie wstawić bańki z olejem na dolewkę. Ten silnik to porażka.

Sierak1717 lubi to.
  4. Sierak1717

Sierak1717 Nowy

Docenione treści:
    1
    Ok. Czyli z tym silnikiem odpuścić sobie to auto. W sumie 1.6 w benzynie również pobiera olej, więc te roczniki chyba ogólnie mają apetyt na olej. Dzięki

5. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    2 074
    Miasto:
    Olsztyn
    Vagowskie benzyny piją olej prawie tak bardzo jak oplowskie...Za taką kwotę możesz poszukać np. Scenica III w benzie.

Sierak1717 lubi to.
  6. Sierak1717

Sierak1717 Nowy

Docenione treści:
    1
    Odpuściłem tego Roomstera, choć bardziej komis mi go odpuścił sprzedając go raz dwa po moim umówieniu się na stację diagnostyczną W gamie mini/mikro vanów do 25 tys co świetnie współpracowało by z LPG?

7. mazi0000

mazi0000 Uczestnik

Docenione treści:
    53
    Miasto:
    Katowice
    Fiat qubo?

8. Muminek

Muminek Uczestnik

Docenione treści:
    44
    nic nie stoi na przeszkodzie poszukać kolejnej sztuki, wbrew pozorom i opinii niektórych ludzi, to bardzo sprytne i pojemne autko i można trafić fajną wersję wyposażenia z takim np szklanym dachem (oczywiście o pełnej elektryce i klimie nie wspominając)albo wersja scout trochę droższa ale taka modnie crossoverowa ;-) silnik 1.4 benz za słaby trochę (pomijając że jest trochę ''dziadowski'' )1.6b takie optimum i do lpg jak najbardziej

będzie mniejszy w środku od roomstera to już prędzej doblo

9. Sierak1717

Sierak1717 Nowy

Docenione treści:
    1
    Co jest tańsze w eksploatacji jeśli chodzi o części i naprawy?
    Roomster czy Berlingo II Multispace?
    Oba są przestronne, dobry jak dla mnie komfort, fajnie współpracują z LPG

10. Strawek

Strawek Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    Wałcz
    Roomster ciutkę tańszy, za to Berlingo II ma nowszą technologię, ale to zależy co ma być pod maską.
    Z resztą weźmiesz Roomstera z DSG i ta skrzynka padnie no to koszty będą niezłe.

11. Sierak1717

Sierak1717 Nowy

Docenione treści:
    1
    Roomster jak już to tylko 2008-2010 z benzynowym silnikiem 1.6 16v i manualną skrzynią biegów.

Muminek lubi to.
  12. Regaciarz

Regaciarz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    118
    Miasto:
    Wasilków
    Berlingo po 2008 robię kilka sztuk i nawet nie mają zamiaru rdzewieć, skody kilka razy widziałem, że z okolic 2010 progi zaczynają się robić kruche.
    Ale ja to ogólnie wolę francuzy od bieda wersji vw ;)

dejot43 lubi to.
  13. Sierak1717

Sierak1717 Nowy

Docenione treści:
    1
    Szukam i szukam. Roomster 1.6 który nie miałby najechane jak dziki bąk jest nie do znalezienie, auto mogę sprowadzić z Niemiec za cenę po opłatach ok 23 tys złotych + do tego pierwszy serwis, instalacją LPG, OC i wyjdzie pewnie ok 28 tys.
    Czy mogę tyle wydać na Roomstera? Tak
    Jednak przejechałem się w między czasie Sceniciem III (nie Grand) i powiem, że nigdy nie siedziałem w wygodniejszych fotelach samochodowych, a przy problemach z kręgosłupem jest to dla mnie zbawienie. Czytam, że Scenica jest mega awaryjny jeśli chodzi o elektrykę i duperele ale zakochałem się od pierwszego siedzenia
    Tak więc szukam teraz Scenica III, budżet pozwala na znalezienie dobrego egzemplarza.

14. Regaciarz

Regaciarz Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    118
    Miasto:
    Wasilków
    Miałem dwa lata temu grand scenica 3 2010 z silnikiem 1.9 dCi. U mnie był ponad pół roku, kupiłem go za grosze po szkodzie całkowitej ( w sumie wymieniłem zderzak i dwie lampy przód, nawet chłodnice całe mimo, że delikatnie ruszone). Zjechałem nim Chorwację od istrii do Dubrownika brzegiem morza, kilka miesięcy później sprzedałem rodzinie żony i do dzisiaj jeździ. Na zegarach prawie 300 tys, panewki korbowodowe były idealne przy około 270000, jedynie niespodziewanie padł synchronizator 3 biegu, po prostu ojciec jechał do roboty i zaczął zgrzytać. W serwisie kupiłem cały zestaw bodaj 3 i 4 biegu za kilka stów(3-4, ale prawie miesiąc czekania na części) dwa dni roboty i gotowe.
    Teraz zastanawiam się nad sprzedażą Mondeo 4 żony i kupnie jej takiego grand scenica bo ostatnio jeździłem tym moim ;)

dejot43 lubi to.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. skoda roomster opinie mechaników