1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Spawarka - Migomat

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika waluś GSi, 11-02 18.

1. waluś GSi

waluś GSi Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Ogrodzieniec
    Adres strony:
  2. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    684
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    ja bym szukal czegos co ma 4 rolki do posuwu drutu

3. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    87
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Pierwsza spawarka Sherman.Porażka. Pamietaj, że biedniejszego nie stać na oszczędzanie.Poszła w kąt bo do niczego poza spawania płotów sie nie nadawała.Kupiłem Tigera.Jestem bardzo zadowolony. Tłumiki, blacharka, cienkie blaszki jak i ramy idzie bez problemu. Przemyśl to dwa razy zanim kupisz jakieś badziewie.

gtszudi lubi to.
  4. waluś GSi

waluś GSi Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Ogrodzieniec
    Adres strony:
    Możesz mi wyjaśnić dokładnie dlaczego? Jeśli chodzi o narzedzia do spawania to jestem zielony. Tzn posługiwać się umiem, nawet nie źle spawanie mi idzie, ale dobór sprzętu to słabo.

Możesz podać model tego tigera ?dodam że w garażu nie mam jeszcze poprowadzonej "siły"

5. PySIEK

PySIEK Uczestnik

Docenione treści:
    87
    Miasto:
    Podlaskie
    Adres strony:
    Tiger 2400.Tez nie miałem siły tylko 220 i kupiłem inwertera jednak po męczarniach znalazła sie siła i NORMALNA SPAWARKA.

leeroy15 lubi to.
  6. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 110
    Rozumiem, że spawacie konstrukcje mostowe, że potrzebujecie ,,siły,,:p:D

7. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    421
    Miasto:
    Ostrowiec
    Patrz na sprawność spawarki - tzn jaki ma maksymalny prąd spawania i ile % pociągnie na nim. Przykładowo - spawarka 200A sprawność 10% znaczy, że na prądzie 200A pospawasz około 1minuty i 9minut musisz odpocząć :D... Druga sprawa to przyjmij, że na każdy milimetr grubości spawanego materiału potrzebujesz 40A prądu. Czyli jak masz do pospawania 2mm płaskownik potrzebujesz mocy 80A a jak masz 5mm płaskownik to 5x40A=200A.... Można to obejść ukosując materiał z obu stron i spawać obustronnie ale nie zmienia to sytuacji, że potrzebujesz spawarki minimum 200A... i z dużo lepszą sprawnością... :). Kolejna rzecz to źródło prądu. Inwerter czy transformator? Inwerter daje bardziej stabilne spawanie ale jest też bardziej podatny na zanieczyszczenia typu pyły szlifierskie o jakie nie trudno w warsztacie (inwerter to też różnica czy oparty na mosfet czy na IGBT) ... Transformatorowe źródło prądu jest nie do zdarcia w ciężkich warunkach warsztatowych... Kolejna rzecz - jeżeli wybrałeś inwerter to ze źródła 230V powinien ogarnąć temat (przynajmniej do 200A) a jeżeli wybierasz trafo to już 400V musi być na bank! Zresztą przy poważnej robocie zawsze powinno być 400V... Tyle.

4 rolki zdają egzamin przy spawaniu aluminium lub dłuższym (powyżej 3m) przewodzie spawalniczym...

Vicia i mintaka lubią to.
  8. Pabelo

Pabelo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kutno
    Do blach i kątowników besterkę .Do przęseł mostowych - wirową lecz nie daj boże urządzenie spawalnicze za 399 ze znanej sieciówki

9. waluś GSi

waluś GSi Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Ogrodzieniec
    Adres strony:
    No jak wspomniałem bedzie używane jedynie do drobnych rzeczy mysle max 2mm, ta co podałem ma niby 60 % przy 200A.

To będzie na czysto garażowe potrzeby

10. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    421
    Miasto:
    Ostrowiec
    Tak... a szyny kolejowe tylko termitem :D

Niby.... ale ok - na garażowe potrzeby.... Za rok wrócisz z pytaniem - jaka spawarka do garażowych potrzeb? :) Weź coś za 3K i będzie OK!

11. waluś GSi

waluś GSi Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Ogrodzieniec
    Adres strony:
    Za 3k to już migomat bestera. Chwilowo nie mogę przeznaczyć więcej jak 1700, widzę że muszę jeszcze poczekać z zakupem

12. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 110
    Z tymi parametrami kolego leeroy15 to jak najbardziej masz rację- tylko, że- ty mówisz o spawaniu profesjonalnym, a autor potrzebuje do amatorki:D
    Kilka lat temu stanąłem przed takim samym dylematem- co kupić ? - więc zalogowałem się na forum spawalnicze i rzuciłem takie zapytanie i jak mi zaczeli ,,mistrzowie,, doradzać to wyszło, że poniżej 10 tysi to nie mam nawet co myśleć o kupnie ,,miga,,:banghead:- takie ,,znafcy,,:D
    I kupiłem takie coś: 36614bec4b8a961feb0cd7344f2a.jpg dałem za to 1300 zł i jestem zadowolony jak ,,cholera,,:D
    Co prawda za jakiś czas wyszedł ten sam model z opcją spawania przerywanego- trochę żałowałem, że nie poczekałem, ale co zrobić...:D
    A teraz co tym spawałem : blacharka w samochodzie (oczywiście po zmianie na drut 6mm- no problem- aż się same blachy kleiły:D czyli blacha 0,5- 1 mm), tłumiki czyli 1,5- 2,0 mm- no problem, spawanie wszystkiej maści profili stalowych 3- 5 mm (typu drzwi w garażu, regały, itp)- no problem:D
    Nie próbowałem spawać grubszych elementów, bo zwyczajnie nie mam takiej potrzeby, a jakby co to mam zwykłą spawarkę mma:D
    A jej parametry to: 3485301900_1323124043.jpg :D Czyli prąd max to czas pracy 2 min, ale nawet podczas spawania już gotowych kątowników na drzwi (5 mm) nie zaświeciła mi się kontrolka przegrzania.
    To tak krótko o pracy urządzeniem stricte amatorskim w pracy amatorskiej.
    Nie wypowiadam się na temat tego urządzenia co autor wkleił, bo nie spawałem takim...

leeroy15 lubi to.
  13. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    421
    Miasto:
    Ostrowiec
    Co do Dedry to mam też jedną na czas W ale tylko do mma i TIG DC. Od 2012 zrobiła robotę i nie padła... :D więc plusik leci :D Jak kupi w markecie na "C" to ma 3 lata gwarancji więc nie ryzykuje :D

14. NorbertK

NorbertK Bywalec

Docenione treści:
    114
  15. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 110
    Nie to żebym był jakimś przedstawicielem czy innym miłośnikiem Dedr, ale wybrałem ją z kilku powodów : jest to firma Polska- co prawda składają jak wszyscy z ,,ryżu,, ale serwis mają w bodajże Płocku, drugie to dostępność części jakby ,,w,,- mają wszystko, trzecie to jako pierwsi mieli w tej klasie cenowej uchwyt typu ,,euro,,- pozostali zintegrowany, czwarty to taki jak piszesz ja kupowałem u autoryzowanego przedstawiciela i dostałem właśnie 3 lata gwarancji :D
    No i miło mnie zaskoczyła przy pierwszym spawaniu ,,kulturą,, spawania coś w podobie do lutospawania, bez odprysków itp:D

16. mintaka

mintaka Uczestnik

Docenione treści:
    42
    Miasto:
    Wejherowo
    reklamą tu śmierdzi:p

17. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 110
    :D nie...:D po prostu miałem okazję pospawać różnymi sprzętami w tej klasie cenowej (800- 2000 zł) (praca na różnych warsztatach) zarówno mma jak i mig oraz tig i po prostu mam trochę porównania (pewnie jak bym miał możliwość pospawać sprzętem za powyżej 10 kzł, to bym napisał, że tamte to lipa:D)
    Nie mam kwitów spawacza więc oczywistym jest, że nie zajmuję się tym zawodowo, ale lubię mieć ładne spawy a nie ,,fluki,,:D
    Polecam przeczytać tak choćby ze 2 jakieś książki o spawaniu- wszystko wiedzącym się nie zostanie od razu po nich, ale człowiek mniej/więcej wie już na co zwrócić uwagę przy spawaniu:rolleyes::D

18. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    421
    Miasto:
    Ostrowiec
    Inwertorowe źródło prądu.... Spawa jak pszczółka.... :D

19. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 110
    Dokładnie...:D
    Ale dajmy się wypowiedzieć innym, może się dowiemy coś o innych urządzeniach...:rolleyes:

20. Mikrobi

Mikrobi Uczestnik

Docenione treści:
    64
    Mam też magnum 205L już ze trzeci rok będzie i jestem z niej zadowolony.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. spawarka migomat opinie