• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Sposoby/patenty na łatwiejsze odkręcenie śrub w samochodzie.

radek8

Nowy
Punktów
0
Jak w temacie.
Na moje nieszczęście, nie zaliczam się nawet do osób średnio silnych, ale interesuje mnie bardzo praca jako mechanik samochodowy. I tutaj mam bardzo duży/poważny problem, chodzi mi o odkręcanie śrub: Najważniejszym powodem jest to że mam bardzo mało siły, napewno też to że trochę się boję, że np. urwę śrubę lub klucz się wyślizgnie i zrobię sobie coś poważnego, no i ostatnia rzecz, jak próbuje odkręcać śrubę to jak pcham klucz lub ciągne go mocniej to wciska mi się bardzo w dłoń co bardzo przeszkadza.
Czy macie jakieś sposoby/swoje patenty na szybkie łatwe odkręcanie ?
Podam taki najprostszy przykład, odkręcałem ostatnio śrubę 17, wziąłem grzechotkę siłowałem się z nią chwilę czasu, ale nie mogłem jej ruszyć. Wziąłem więcdługi klucz, nałożyłem i ledwo co użyłem siły i śruba od razu poszła, ale wiadomo, nie wszędzie będę miał możliwość użycia długiego klucza.
Bardzo proszę o pomoc/rady.

SKrzysztof

Uczestnik
Punktów
2
Wypsiukać ja odrdzewiaczem i zostawić na kilka minut, potem w nią przyyebać i odrkecać ;) a skoro tak masz to musisz w rękawicach dobrych pracować.

radek8

Nowy
Punktów
0
OK, przyyebać :) W nakrętkę czy w "głowę" śruby ?

Mateusz1994f

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Tarnów
Można centralnie w srube ale trzeba uważać żebyś nie zniszczył gwintu bo wtedy tylko utrudnisz sobie sprawe :) ale jeszcze polecam przed zalaniem ja odrdzewiaczem wziąć szczotkę drucianą i troche rdzy usunąć :) ale nie martw sie i tak trafisz na sruby ktore po prostu wymagają dużo sily bo jest ciężki dostęp i trzeba kręcić krótkim kluczem;p wiec polecam siłownie :) co do bólu rąk to powiem krótko, każdy zawód wymaga poświęceń, jak naprawdę chcesz coś robić to ból nie przeszkodzi Ci w tym (sam nie należę do silnych i mimo że wracam z bólem rąk do domu to zawsze szczęśliwy) :)
a jak się już dorobisz zawsze możesz kupić klucz pneumatyczny, z tą różnicą że jak chcesz go często używać to radze wydać trochę więcej:)

trebor70

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
393
Miasto
lubelskie
Palnik grzejemy śrubę, zimna woda i puszcza spokojnie.... patrzeć aby nie popalić jakiś plastikowych osłon ja są obok(owinąć mokrą szmatą, zasłonić blachą)

P

PogotowieSamochodoweUK

Palnik ptopano tlenowy I malym silnym plomieniem do czrwonosci grzejesz a pozniej juz nawet kombinerkami to odkrecisz bo sie rozluznia na maksa. Lub maly klucz udarowy;)

Mateusz1994f

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Tarnów
tak tylko to jest możliwe tylko w dobrze dostępnych miejscach, gdzie nie ma wężyków, przewodów etc. ja tam radze pomęczyć się kluczem a mięśnie same z czasem przyjdą:)

P

PogotowieSamochodoweUK

Troche pomechaniczysz i zobaczysz ze palnikiem da sie zagrzac nawet nakretki sworzni wachaczy tak by nie popalic oslon gumowych i wkladek teflonowych w srodku sworznia;)

Mateusz1994f

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Tarnów
no tak ale palnik to kolejne koszta a wiadomo że w polsce nie ma kolorowo i lepiej wziasc klucz w reke :)

trebor70

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
393
Miasto
lubelskie
Koszty się robią jak urwiesz śrubę, lepiej ją podgrzać i odkręcić.

Pietrek

SuperMechanior
Punktów
25
Miasto
Polska wschodnia
dobrze jest przywalić w łeb śruby parę razy i wtedy zruszają się tlenki na gwincie, czyli po prostu gwint wpada w wibracje i troche to pomaga. A grzechotki używaj do odkręcania poluzowanych śrub, a zapieczone odkręcaj kluczem , bo grzechotki zwłaszcza srednich firm łatwo pękają wewnątrz przy odkręcaniu na siłe. Nie martw się tężyzną, ja troche w warsztacie porobiłem i szybko siły można nabrać przy takiej robocie. ;)

james89

SuperMechanior
Punktów
23
Miasto
Opole
apropo podgrzewania, jakich palników używacie? acetylen-tlen? czy propan butan z jakąś specjalną dyszą?
a może jeszcze coś innego?

jacek grabowski

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
953
Miasto
Warszawa
www.facebook.com
Witam.
Ponieważ powstał temat poświęcony sposobom odkręcania mocno dokręconych śrub, to i tu dodam mój patent.
Nie mogłem odkręcić śruby koła pasowego na wale korbowym podczas wymiany rozrządu w Focusie. Ponieważ mocny klucz pneumatyczny trochę śrubę naruszył, to wpadłem na pomysł odcięcia kołnierza śruby w celu jej zluzowania, . Po odcięciu kołnierza śrubę odkręciłem bez problemu. W zestawie nowego rozrządu była śruba.
Pozdrawiam.

Załączniki

• ko.JPG
    ko.JPG
    28,3 KB · Wyświetleń: 48
Ostatnia edycja:

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2124
Miasto
PZ

ja mam w szafce coś takiego, czasami podgrzeje nim felgę w autobusie jak nie schodzi

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2124
Miasto
PZ
nie wiem nie sprawdzałem ale jak przytrzymasz to pewnie nagrzeje

Do góry Bottom