• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Sprinter spawanie mechanizmu różnicowego :)

xzibi

Bywalec
Punktów
5
Miasto
Gdańsk
Jako że temat blokady mostu w Sprinterze słabo idzie mam pytanie z serii "lepsze" :) Zrobiło się mokro i generalnie jak Mietek chwyci trochę trawy to jest lipton i o wjeździe pod jakąkolwiek górkę nie ma mowy. Wpadłem na pomysł żeby zaspawać dyfer. Jakie są minusy takiego zabiegu? Mocno jest to uciążliwe podczas manewrów parkingowych?

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
305
Kilka kompletów opon se kup

euroserwis8

SuperMechanior
Punktów
40
Miasto
Piaski
Przyspawaj atak do koła talerzowego. Tak miłośnicy E46 robią i jest git.;) Wtedy opony wcale się nie zużywają.
1618676315867.png
Tak to się robi.

xzibi

Bywalec
Punktów
5
Miasto
Gdańsk
Widziałem to foto :) Czyli generalnie niezbyt udany pomysł ze spawaniem satelit? Zastanawiam się czy ma to jakiś wpływ podczas jazdy na trasie np obwodnicą 140 km/h

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
159
Najpierw poczytaj co to jest mechanizm różnicowy i jakie byłby konskewecje jego braku.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2101
Miasto
PZ
Widziałem to foto :) Czyli generalnie niezbyt udany pomysł ze spawaniem satelit? Zastanawiam się czy ma to jakiś wpływ podczas jazdy na trasie np obwodnicą 140 km/h
Dyfer się spawa żeby latać boczurem i palić laka, w codziennym życiu to jest niepraktyczne bo oba koła będą się obracać zależnie od siebie przy jeździe na rondzie, na zakrętach i przy hamowaniu, ABS zwariuje
Automatyczne połączenie postów:

A gdzie ty wogole jeździsz tym sprinterem? To nie jest terenówka

xzibi

Bywalec
Punktów
5
Miasto
Gdańsk
Mam go przerobione na wywrotkę i dość często zdarza mnie się że zrzut towaru następuje w dość niesprzyjających przyczepności miejscach-np. ogródki działkowe. Czasem jak popada to Sprinter nawet na prostym trawniku ma problem z ruszeniem. Cóż. Taki chyba jego urok i cza się przyzwyczaić..

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2101
Miasto
PZ
Mam go przerobione na wywrotkę i dość często zdarza mnie się że zrzut towaru następuje w dość niesprzyjających przyczepności miejscach-np. ogródki działkowe. Czasem jak popada to Sprinter nawet na prostym trawniku ma problem z ruszeniem. Cóż. Taki chyba jego urok i cza się przyzwyczaić..
A może poszukaj most ze szperą do sprintka :D

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
159
Nie wiem jaki to konkretnie Sprinter ale teraz już występują wersje przednionapędowe lub 4x4 więc może sprzedaj tego co masz i kup odpowiedniego do zadań które wykonujesz.

maUryc

SuperMechanior
Punktów
92
A któreś Sprintery nie mają fabrycznego mostu z blokadą dyfra? Coś kojarzę, że robiłem kiedyś jakiegoś dostawczaka z blokadą ale za Chiny nie pamiętam co to było. W ciężarówkach spotykałem częściej blokady dyfra, koszyk z bolcami uruchamiany siłownikiem, działał tylko po naciśnięciu przycisku, jak puszczałeś włącznik to blokada się cofała, takie zabezpieczenie żeby nie jechać na zblokowanym dyfrze non stop.

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2511
Na OLX, czy alledrogo jest do wyboru, do koloru...ale trzeba zapłacić:) a tu ewidentnie chodzi żeby było za darmo...:)

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2101
Miasto
PZ
Na OLX, czy alledrogo jest do wyboru, do koloru...ale trzeba zapłacić:) a tu ewidentnie chodzi żeby było za darmo...:)
No tak, można zrobić za darmo :D chwila strachu, pod osłoną nocy można komuś podmienić dyfer :hungry:

xzibi

Bywalec
Punktów
5
Miasto
Gdańsk
Pany, nikt nikomu nic nie będzie podmieniał ani kombinował. Ziomek WOODOO jak zwykle się wygłupia ale już się przyzwyczaiłem :) Pewnie myśli że pytam o schemat w innym wątku żeby samemu z pręta zbrojeniowego blokadę wyrzeźbić.. Otóż nie, potrzebuję informacji na jakiej zasadzie działa taka blokada w sprinterze-czy jest uruchamiana hydraulicznie? Pneumatycznie? Elektrycznie.? A po co? Np: Bo chcę kupić most z blokadą i całym osprzętem tylko bez schematu nie wiem czy będę w stanie to zamontować? Np co jak wydam piątala a okaże się że nie da się zrobić sterowania blokadą bo czegoś w moim sprinterze nie ma? Spawanie dyfra przyszło mi do łba jako ostateczność.

maUryc

SuperMechanior
Punktów
92
Oj nie rób siary.. :) pewnie chwila w guglu i już będziesz wszystko wiedział, ja stawiam na zapinanie kłowe ;)

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2511
Pogniewałeś się z wujkiem google ?:)
Przecież wystarczy wpisać w google ,, mercedes sprinter blokada mostu schemat,,:)
A no tak, to za trudne sformułowanie...:)

Masz tu fotę- żebyś nie płakał- na której wszystko widać - o ile ktoś jest trochę kumaty...:)

mercedes-sprinter-sterowanie-blokady-mostu-vw-lt-kocmyrzow-513742706.jpg

xzibi

Bywalec
Punktów
5
Miasto
Gdańsk
Lux. To już widziałem. Bardziej chodzi o to gdzie to podpiąć? Pod wakum? Serwo?

Burak

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Wieliczka
Miałem takiego sprintera teraz mam iveco , jak mam coś na pace to jeszcze idzie po trawie. Jeśli pusty to ciężko jest, zacznij może od dobrych opon.

xzibi

Bywalec
Punktów
5
Miasto
Gdańsk
Opony mam nówki przód tył. Tzn nówki.. Zeszłoroczne. Fakt z towarem na pace wyjadę zewsząd. Ale jak wjadę w nawet na pierwszy rzut oka stabilny teren to często się okazuje że po wykiprowaniu nie idzie ruszyć. Przód ciężki, dupa lekka i eluwina-szukanie po sąsiadach traktora.
Ten Arni_poznań to jest jajcarz jednak :) Przecież jak wrzucę płyty betonowe to go przełąduję.. ;)

Delbeta

SuperMechanior
Punktów
1
Miasto
Połaniec
Na tyle masz bliźniaki zapewne . I taki problem jest tym ruszyć ?
Jak już wykiprujesz zmniejszają ciśnienie w oponach będzie większą przyczepność :D

Do góry Bottom