• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Sprzęgło czy wysprzeglik

kacpi2202

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Polskie
Do tej pory byłem w 100% pewny że sprzęgło, ale teraz mam wątpliwości.

Czy jak sprzęgło się zacznie ślizgać to będzie już to robić cały czas?

1.5 tygodnia temu zaczęło się ślizgać, ale właśnie nie zawsze to występuje... Wczoraj ani dziś nie zauważyłem tego, zrobiłem 100km i próbowałem czasem wbijać czwarty bieg i gaz w podłogę, ale nie zaslizgneło się ani razu.

Objawy:
Ciężko wchodzi jedynka i wsteczny za pierwszym razem.
Niezbyt miękki pedał sprzęgła
Bierze tak od połowy
Czasem się ślizgnie, a czasem nie. (Jak wyżej napisałem)
Rzadko, ale jednak z raz w miesiącu zdarzyło mi się że pedał sprzęgła nie odbił do samego końca, musiałem go tak z 1cm jeszcze do siebie nogą dociągnąć.

Pytanie więc jak w tytule... Czy z samych tych objawów da się postawić diagnozę czy trzeba zrzucać skrzynie.

Drugie: czy jak się okaże że jednak wysprzeglik to wystarczy aby go ogarnąć, czy i od razu komplet sprzęgła (2.0hdi)

T30

Nowy
Punktów
1
Miasto
Elbląg
Sprzęgło do wymiany na 100% jezeli wysprzeglik nie jest centralny w srodku skrzyni tylko na zesnatrz pcha łapę to nie musisz go wymieniać. Ale tarcza ,docisk, łożysko oporowe (jak wystepuje) do wymianu

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
1135
Miasto
Koszęcin
Albo docisk wytarty. Do wymiany całość. Za dużo roboty, żeby eksperymentować

kacpi2202

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Polskie
Wysprzeglik zewnętrzny z tego co się orientuję. Najbardziej mnie tylko zaciekawił jedynie ten fakt że sprzęgło raz się ślizga a raz jest okej, bo każdego kogo pytałem to jednogłośnie odpowiadali że jak się zaczyna ślizgać to już tak będzie cały czas. W czwartek leci na podnośnik, będę dawał znać ✍️

Ostatnia edycja:

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
365
a jaki to wehikuł? :)
jeżeli jest zewnętrzny wysprzęglik to sprawdź, czy jest choćby minimalny luz albo nie jest ciągle napięty. może jest regulacja długości popychacza?

Do góry Bottom