• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

sprzęgło typu SAC

koksiu621

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
269
Miasto
Kudowa-Zdrój
witam kolegów , mam pytanie czy mial ktos moze z was doczynienia w bmw ze sprzeglem typu SAC które ustawia sie jakims specialnym kluczem ?

Auto-Port

Punktów
359
bez przyrządu nie zrobisz w bmw,

fructon

Punktów
643
Miasto
Kraków
www.czesciserwismroz.pl
Dociski sprzęgła w niektórych modelach BMW są wstępnie naprężone
i spięte tarczą blokującą i te zakłada sie bez przyrządu, mówimy oczywiscie o nowym komplecie

mathiass

SuperMechanior
Punktów
129
jak nie masz funduszy na swoj klucz to w zatoce wypozyczaja 70zl/doba :)

koksiu621

Punktów
269
Miasto
Kudowa-Zdrój
panowie ale już maja jakiś sposób naprężania wstepnego na wiertarce stołowej i blokowania ;)
a zmieniał ktoś z was już takie sprzęgło bo ja osobiście nie miałem z takim do czynienia jeszcze.

Auto-Port

Punktów
359
przy fordach z 4 założyłem przy bmw nie miałem jeszcze okazji

Stromb

Początkujący
Punktów
2
We wszystkich modelach sprzęgła samonastawne w przypadku LuK (SAC) oraz w przypadku SACHSA (XTend) powinno montować się z pomocą klucza - przyrządu.
Nazywa się on np. DRAGON

koksiu621

Punktów
269
Miasto
Kudowa-Zdrój
wcale nie bo w bmw nowe sprzeglo z luka jest juz odpowiednio napiete i zabezpieczone gotowe do montażu bez tego klucza a w innych przypadkach juz sa sposoby jak to zrobic bez klucza

borys90

Bywalec
Punktów
4
Miasto
Aulnay Sous Bois
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum ale chciałem sie podczepić pod temat. Dużo szukałem na temat wymiany sprzegła samonastawnego i w sumie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Może mi ktoś doświadczony napisze czy potrzebny jest ten legendarny przyrzad do wymiany sprzegła SAC czy nie. Konkretnie auto laguna 2 rok 2006 1.9 dci 110 KM skrzynia bodajże PK6. Musze wymienic to sprzegło a niechce sie wkopac w koszty jak po 2 tyg mi klient przyjedzie i sie okaze ze sprzegło znowu do wymiany. Dziekuje z góry za wszystkie odpowiedzi

ObelixSP

SuperMechanior
Punktów
86
Miasto
Łódź
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum ale chciałem sie podczepić pod temat. Dużo szukałem na temat wymiany sprzegła samonastawnego i w sumie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Może mi ktoś doświadczony napisze czy potrzebny jest ten legendarny przyrzad do wymiany sprzegła SAC czy nie. Konkretnie auto laguna 2 rok 2006 1.9 dci 110 KM skrzynia bodajże PK6. Musze wymienic to sprzegło a niechce sie wkopac w koszty jak po 2 tyg mi klient przyjedzie i sie okaze ze sprzegło znowu do wymiany. Dziekuje z góry za wszystkie odpowiedzi

Witam.
Skoro w Aso Renault w Łodzi w Jaszpolu na ul. Brukowej zakładali sprzęgło typu SAC bez żadnego przyrządu, to ja ci gwarantuje ze ty również założysz to sprzęgło i reklamacji nie będzie .
Jeśli zakładasz nowe sprzęgło to zwróć tylko uwagę żeby równomiernie dokręcać docisk .
Czyli tak jak przy dokręcaniu normalnego sprzęgła.
Jeśli zakładasz sprzęgło już raz zdjęte z samochodu, bądź używane z innego auta .
Wtedy robi się mały kłopot, bo trzeba cofnąć sprężynę nastawczą .
Podkładasz docisk pod prasę hydrauliczną lub wiertarkę stołową na „słoneczko” kładziesz odpowiedniej średnicy krążek .
Wywierasz nacisk na docisk tak jak byś w aucie wciskał sprzęgło i cofasz sprężyny tak żeby były ściśnięte.
Z reguły są to widoczne 3 małe sprężyny od strony „słoneczka”.
Przyrząd do zakładania sprzęgieł typu SAC również mamy w warsztacie ale jest to przyrząd uniwersalny .
Jest kilka trzpieni do ustalania tarczy sprzęgłowej .
Ale oczywiście jak to bywa przy „ uniwersalnych „ trzpienie nie psuja do wszystkich aut i koledzy po prostu przyrządu nie używają bo za dużo czasu im zajmuje wycenrowanie tarczy.
Więc myślę ze 1300zł wydane na przyrząd można lepiej spożytkować.

borys90

Bywalec
Punktów
4
Miasto
Aulnay Sous Bois
Dziękuje kolego Obelix. własnie takiej odpowiedzi oczekiwałem konkretnej i na temat. Będe zakładał cały komplet nowy tarcza docisk i łożysko z tym wysprzeglikiem tak ze bez problemu. Dziękuje bardzo za pomoc

bogdanras

Bywalec
Punktów
0
kolega " ObelixSP " ciekawie opisał . W B6 Passacie po wymianie jest taki efekt :
- silnik pracuje wciskamy sprzęgło i 1 wchodzi wychodzi - ok wsteczny na wcisnietym włącza wył - ok
- silnik pracuje wciskamy sprzęgło wł 1 lub wst ruszam wciskam i trzymam wcisniete - nie moge wyl biegu delikatnie ciagnie 1 i wst tak jakby nie rozłączał sprzegła .
nastepnie gasze i luz
dalej
- silnik pracuje wciskamy sprzęgło i 1 wchodzi wychodzi - ok wsteczny na wcisnietym włącza wył - ok
- silnik pracuje wciskamy sprzęgło wł 1 lub wst ruszam wciskam i trzymam wcisniete - nie moge wyl biegu delikatnie ciagnie 1 lub wst

moze kolega miał podobny przypadek badz było na forum - szukalem i nie znalazłem

pozrd Bogdan

igltokz

Punktów
113
witam kolegów , mam pytanie czy mial ktos moze z was doczynienia w bmw ze sprzeglem typu SAC które ustawia sie jakims specialnym kluczem ?

cały problem w BMW polega na tym że gdy sprzęgło jest zablokowane nie ma jak wycentrować tarczy i wtedy przydaje się przyrząd resztę idzie zrobić bez nawet cofnąć docisk oczywiście tylko w Luku bo w sachs raczej nie cofnie

kolega " ObelixSP " ciekawie opisał . W B6 Passacie po wymianie jest taki efekt :
- silnik pracuje wciskamy sprzęgło wł 1 lub wst ruszam wciskam i trzymam wcisniete - nie moge wyl biegu delikatnie ciagnie 1 i wst tak jakby nie rozłączał sprzegła .
nastepnie gasze i luz
dalej
- silnik pracuje wciskamy sprzęgło wł 1 lub wst ruszam wciskam i trzymam wcisniete - nie moge wyl biegu delikatnie ciagnie 1 lub wst

moze kolega miał podobny przypadek badz było na forum - szukalem i nie znalazłem

pozrd Bogdan

jeśli to skrzynia szóstka i przed wymianą było to samo to problem leży w skrzyni jeśli nie to też raczej skrzynia :)

bagi

Początkujący
Punktów
0
igltokz -dzieki tylko utwierdzileś moje przekonanie :(

skrzynia szóstka i przed wymianą było to samo
niestety

Auto-Port

Punktów
359
1300zł za kawałek blachy ze srubkami!! Oni chyba w tej Polsce sie z ........ na łby pozamieniali.Widziałem w uk przyrzad do tych sprzegiel za 75f czyli ok 370zł
Tak na szybkiego poszukałem i juz znalazłem za ok 600zł ale widziałem kiedys tansze.
Tu macie linka http://www.ebay.co.uk/itm/VEWERK-BY...t=UK_Hand_Tools_Equipment&hash=item2c72e462b1
Ja kupiłem zaraz jak si. Pojawił taki przyrząd i zapłaciłem wtedy 2,5tys ;( tak niestety kosztują nowości

mathiass

SuperMechanior
Punktów
129
tez niestety zaplacilem ponad 2 tys ale jakby nie patrzec oryginal luk'a

P

PogotowieSamochodoweUK

Masz spawarke? Kawalek tuleji lub stare lozysko, plaskownik I 2 dlugie sruby I juz masz naprezacz gotowy;)

Do góry Bottom