1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Stacja do napełniania klimatyzacji

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 9-05 14.

1. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 896
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Pomimo bronienia się przed robieniem klimatyzacji u siebie w tym roku zdecydowałem się na poszerzenie usług w swoim warsztacie o serwis klimatyzacji a więc potrzebuję na pewno stację diagostyczna, a że jest to największy wydatek we wprowadzeniu tego typu usługi do warsztatu to nie chciał bym popełnić błędu albo później żałować, że nie zapytałem.
    Ze stacjami diagnostycznymi wcześniej nie miałem do czynienia, jeżeli klient potrzebował nabić klimę i zostawiał mi auto to jeździłem do zaprzyjaźnionego warsztatu gdzie sprawdzałem/nabijałem klimę ale ponieważ coraz więcej głównie stałych klientów chce robić klimę to szkoda mi czasu na jechanie do znajomego i jeszcze czasem czekanie w kolejce dlatego czas na inwestycje.

No i tutaj rozpoczynam dyskusję, najlepiej popartą doświadczeniem, jaki sprzęt zakupić? Ostatnio coraz częściej widzę jak reklamuje się Texa, na forum również widziałem kilka osób ją zachwala, a może coś innego?
    Generalnie sprzęt jaki potrzebuję ma spełniać podstawowe wymagania: włączam, podłączam do auta, sprawdzam sobie na komputerze ile czynnika ma w danym aucie być (nie potrzebuję maszyny która z automatu będzie posiadać wgraną bazę danych, no chyba, że to teraz standard to niech będzie), robię próżnię i nabijam klimę.
    Cena oczywiście im niższa tym lepsza ale nie chciałbym kupić jakiegoś chińskiego badziewia za super cenę która będzie mnie wkurzać albo będzie dłużej stała niż pracowała bo non stop będzie potrzeba ją naprawiać. Język polski nie jest konieczny, może być angielski.

Co polecacie?

Rozmawiałem dzisiaj z przedstawicielem handlowym z mojej lokalnej hurtowni bo chciałem go podpytać o Texę ale on mi ją odradził z tego względu, że na terenie polski nie ma oficjalnego serwisu Texy i w razie awarii może być problem - prawda to?
    Powiedział jednak, że ta Texa jest dobra ale jak mam brać teraz nową stację to lepiej, żebym kupił sobie już na dwa czynniki, na dłuższą metę bardziej mi się to opłaci.
    Doradził mi za to: CLIMA-TECH PLUS NEXT Magneti Marelli

Ostatnio edytowano: 9-05 14
  2. WMserwis

WMserwis Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    304
    Miasto:
    Wołomin
    Adres strony:
    Miśku pracowałem na clima techPlus next i byłem bardzo nie zadowolony cały czas cos najczesciej zawieszały sie elektrozawory,moze taki egzeplarz.U mnie na wołominie duzo kupiło texe 720r z inter carsu narazie ok,co do serwisu inter cars zapewnia.

3. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 298
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    Testuje Texe 710 R
    - 1 co 100 recykling-ów serwis ;) ma licznik
    -2 brak pominięcia części cyklu pracy

4. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 896
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Zdecydowałem się na CLIMA-TECH PLUS NEXT Magneti Marelli

Trafiłem na bardzo dobrego sprzedawcę, który potrafił mnie przekonać, w poniedziałek składam zamówienie także jeżeli ktoś ma jakieś konkretne uzasadnione wątpliwości co do mojego wyboru to pisać przez weekend.

A ja jeszcze zadam pytanie o sprzęt z poniższego obrazka, dostaję go niby w gratisie w zestawie startowym do klimy wraz z dwoma buteleczkami, pytanie brzmi jak wydajne jest to urządzenie, czy można spokojnie odgrzybiać tym auta klientom i brać kasę czy raczej jest to sprzęt typu "masz za darmo bo i tak nikt tego nie kupuje"? A drugie pytanie to na ile starczają te buteleczki?

atom machine_pac (1).jpg

5. shrek

Docenione treści:
    1 298
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
  6. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 896
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Czemu smutna minka?
    No i na ilu klientow starcza jedna butelka plynu?

7. shrek

Docenione treści:
    1 298
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    Bo Ty dostałeś a ja kupiłem ;)
    mam pierwszą założoną przy zakładaniu trochę rozlałem :confused:
    zrobiłem z 8 oczyszczeń płyn nadal jest
    Mało by wyrazić rzetelną opinie , ale w pewnej(śmierdzącej) A-klasie efekt zaskakująco pozytywny
    „skarpetki” zamienione na cytrynkę

Misiek lubi to.
  8. szymonl

szymonl Uczestnik

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Śląsk
    Misiek, to może powiedz czym Cię przekonał ten przedstawiciel handlowy? Nie myślałeś jeszcze o stacji z obsługą obu czynników?

9. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 896
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Ta stacja jest na dwa czynniki.
    Przekonał mnie ceną, no i ogólnie mądrze gadał w sumie, pomocny był i takie tam, widać, że kumaty i kompetentny a nie taki kup i spadaj.

10. szymonl

szymonl Uczestnik

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Śląsk
    W jednym linku jak szukałem tego modelu, który wybrałeś to pisali tylko o jednym czynniku, jak teraz wszedłem w inny to faktycznie - piszą o dwóch.

11. old1977

old1977 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    500
    Panowie co sądzicie o tej maszynie,mam dobrą ofertę i zastanawiam się ? Urządzenie do obsługi klimatyzacji NORTEC PRO ECK5500 z drukarką, obsługa czynnika R134
    OPIS: -Urządzenie w pełni automatyczne -Baza danych pojazdów -Waga oleju odzyskanego -Drukarka -Pojemność butli 12l -Podgrzewanie butli -Czujnik temperatury butli -Wydajność pompy próżniowej 72l/min -Blokada wagi -Długość przewodów 3m -Możliwość adaptacji na czynnik R1234Y

12. monstergarage

monstergarage Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Pieszyce
    Podłącze się pod temat, ale ja trochę z innej beczki. Lepiej kupić nową stację, czy używaną?? Na co zwracać uwagę w używanej stacji?? chcę wydać na urządzenie jak najmniej i żeby można ją było samemu serwisować i były dostępne części zamienne. Co wybrać ??

13. marewel

marewel Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Tromso
    Adres strony:
    Nie kupuj texy,po pierwsze w texie aby wymienić olej,filtry musisz posiadać kody serwisowe sprzęt ponadto jest bardzo drogi.Magneti marelii moim zdaniem taka trochę tandeta,przewody gdzieś pochowane do środka chyba trzeba ją rozbierać w razie wymiany.Ja kupiłem przez przypadek http://www.czesci-autoklimatyzacja.pl/stacja-klimatyzacji-astra-p-4.html Stacja jest niedroga i nie miałem z nią żadnego problemu mimo że była używana.Filtry,olej wymieniasz z poziomu menu nie potrzeba żadnych kodów które ma tylko serwis,jedyna wada chociaż da się z nią żyć jest taka że nie waży spuszczonego oleju.Ponadto CTR robi stacje dla denso.Serwis CTR masz w łodzi.Jeżeli chodzi o czynnik 1234yf to wątpię żeby on się przyjął bo jak wykazały testy jest on bardzo niebezpieczny dla człowieka.Czytałem że serwisy kia same wymieniają go na r134a ,ponadto 5kg kosztuje 3tyś.Tylko czekać aż pokażą się złączki aby w domowych warunkach wywalić ten nowy czynnik i wpuszczać 134a który jest 20 razy tańszy.
    http://iluminaci.com/ads/afera-chlo...zy-zderzeniu-nowe-chlodziwo-efekt-zalecen-ue/
    Jak widać na zdjęciu nie będzie paniki że coś sie zepsuje bo sama pompa zachęca do wymiany.

14. Optima

Optima Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Adres strony:
    Odnośnie powyższych postów:

Nortec-stacja typowo chińska choć nazwa ładna , francuska, prawdopodobnie z czujnikiem ciśnienia krańcowym,rozwiązanie z lat 80........i na razie chinole nic lepszego nie produkują.

Stacja na dwa czynniki-nie kupować ,chyba że ma w sobie dwa osobne układy i butle a nie jeden ,który się płuka,sprawdza , testuje a ty czekasz i patrzysz jak klienci uciekają. Lepiej zainwestować w 2 stacje "podstawowe" jedną na R134a i jedną na HFO -jak najtańszą.

Co do odkażania to:

Ozonator-trzeba mieć skuteczny i tani w eksploatacji
    Ultradźwięki(jak np ATOM) -też dla klientów którzy chcą "widzieć" cały proces i mieć ładny zapach np .cytrus("ozon" ma swój specyficzny zapach który nie każdemu psuje).Ultradźwięki robią ładną mgiełkę więc klientowi łatwiej przechodzi płacenie. Jak ktoś narzeka na koszt płynu to sa bańki po 5 czy 10 litrów,wychodzi mega ekonomicznie.

Stacje Marelli-zdarzają się rzadko problemy ,jak ze wszystkim ale cena dobra no i siatka serwisowa znakomita ,plus tania eksploatacja, serwisy po 60 godzinach pracy pompy a nie po 10 czy 30 jak w Robinairze czy Valeo. Texa też dobra na pewno wygląda ładniej dla oka-stąd jej duża popularność ale czy warto płacić więcej tylko za wygląd-na to każdy musi sam sobie odpowiedzieć.

teraz po sezonie można kupić czasami stacje poprezentacyjne i używane w dobrym stanie z różnych firm -to może być okazja

15. Adam Gmail

Adam Gmail Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Zgadzam się z kolegą "Optima" w zakresie zakupu jednej stacji na dwa czynniki. Moim zdaniem głupota. Po pierwsze praca znacznie wolniejsza a po drugie jak ci padnie maszyna to nie robisz żadnej obsługi. Ani starego R134a ani 1234yf. Do tego wszystkiego zakup maszyn dwóch oddzielnych jest w tej chwili w tej samej cenie co jednej na dwa czynniki więc gdzie tu sens. Jeszcze inną opcją jest zakup maszyny na R134a z możliwością jej przerobienia na 1234yf później za niewielką dopłatą. Coś takiego mają maszyny wielu firmy, m.in Brain Bee.

16. monstergarage

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Pieszyce
    Panowie to jeszcze opinia na temat stacji RobinAir AC600Pro lub Berner KT600Pro bo to chyba to samo, mam taką do kupienia. Pasuje mi w niej to że ma duży zbiornik, a u mnie w okolicy jest dużo rolników z nowym sprzętem, jednemu w tym roku zatarła się sprężarka od klimy w traktorze bo nie serwisował i na wiosnę będzie co robić bo pozostali się boją o swoje sprzęty jak usłyszeli ile padł na naprawę. Tylko że ta stacja jest trochę wiekowa... sprzedający posiada kody do urządzenia więc nie będzie problemu z wymianą filtra, choć ten kosztuje 400zł :( poza tym w urządzeniu nie działa drukarka i czy na jej miejsce można wstawić inną termiczną np. http://allegro.pl/intermec-pb42-przenosna-drukarka-termiczna-i5754601039.html ?

17. Optima

Optima Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Adres strony:
    Filtr do tego kupisz za 150 netto, natomiast jest to stacja wiekowa z dosyć nietypowymi rozwiązaniami.....częsci zamienne to niemały problem, na samą procedurę kalibracji wagi czekałem kiedyś 3 miesiące ze stanów bo w Polsce żaden z dostawców nie umiał załatwić. Miałem trochę inny model, wszystko zależy jaka cena.....Z drukarką to nie zadziała nie ma takiej opcji, możan ją pewnie wymienić za ok 600-700 zł netto.....

18. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    161
    Miasto:
    starachowice
    panowie ISC robi dla wielu firm maszyny takich jak między inn ymi DA MAGNETTI MARELLI z magnetti słaby serwis wiem bo mam jedną kupiłem dopiero części u świstowskiego bo to to samo co ISC sprawdzcie na www.swistowski.pl mam drugą ISC i zero problem nawet kody też mam do serwisu polecam

19. SUWrzeszów

SUWrzeszów Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    Rzeszów
    RobinAir AC600Pro
    bardzo dobre maszyny wiele innych marek pod nimi się podpisuje moje ulubione maszyny
    kolego optima będzie problem z kupnem tego filtra w tej cenie co piszesz jest nie standardowy i produkuje go tylko parker może to i dobrze bo w takim przypadku nie da się kupić jakiegoś słabego filtra bo nie zależnie od opakowania w środku jest parker nie standardowy ze względu na wielkość (największy występujący w maszynach do klimy wymieniany co 150kg czynnika odzyskanego z samochodu nie liczy czynnika z butli maszyna traktuje go jako czysty i nie dolicza do przebiegu )
    ja polecam !

20. monstergarage

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Pieszyce
    mam do kupienia taką za 4tysie ale ma uszkodzoną drukarkę, jakaś rurka biła lutowana ... i w sumie tyle mi gość przez telefon powiedział, za to ma duży zbiornik 20l, niby wszystko sprawne, meni po polsku, jakieś kody serwisowe. W tych pieniądzach są jakieś na alledrogo itd. ale że to moja pierwsza stacja więc może coś podrzucicie co wybrać.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. stacka klimatyzacji 2020

,
  2. STACJA KLIMATYZACJI baby evolution opinie

,
  3. hasło stacja klimatyzacji ok clima

,
  4. magneti mareli caly czas pisze za malo czynnika,
  5. stacja klimatyzacji oksys opinie