1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Stare motocykle

Dyskusja w 'Wolna strefa' rozpoczęta przez użytkownika Diagbox10, 29-04 18.

1. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Hej panowie. Lubicie takie coś? Myslalem zeby synowi kupic cos do remontu niech sie chlopak zarazi głupota ( mechanizacja)

2. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 311
    Miasto:
    WWA
    Kup mu Harleya wld albo wla to jak zrobi to i ty pojeździsz:p:D

3. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Za ciezka kasa. Myslalem o jakims polskim

4. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 311
    Miasto:
    WWA
    Z HD to żartowałem...:D
    A o jakim myślałeś ?

5. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Junak m10 bo na m 7 jestem za krotki. Moj motor z mlodzienczych lat.

6. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 311
    Miasto:
    WWA
    No to powodzenia w znalezieniu egzemplarza nadającego się do reanimacji w rozsądnych pieniądzach- o 15 lat za późno się wziąłeś :D choć jak bogaty jesteś- to... cena może nie grać roli...:p:D
    Myśl bardziej o WSK 3 - 4 , bo te jeszcze są dostępne.

7. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Zobacze mam kumpla ktory kreci sie za tym. Moze jakis angol na rosji wyskoczy. Mialem kilka kiedys wsk3 wsk 4 gazela wfm junak m10 osa awo simson iz 49 robilem te sprawy ale junak choper w mym sercu pozostal

Dniepr z doskoku. I emka z doskoku

Woodoo ty jednak masz serce

8. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 479
    Miasto:
    Olsztyn
    Miałem choppera z M10 za młodu.

9. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Szeroki kapecz syreny. Sztywny przedluzany tylny wachacz przod dluzszy lekko alternator zamiast pradnicy pasekna wierzchu. Nowe adidasy starte na pasku ale to nic haha

10. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 479
    Miasto:
    Olsztyn
    Kapeć od Syreny miałem, sam szprychowałem :D widelec przedłużony, altka nie było, prądnica, ale wtedy bez świateł się jeździło ;)

11. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Sam wycinalem srodek. Zrobilem dolkownice do dołków i wiercenie. Skracanie szprych i gwintowanie. Pozniej centrowanie. To byla zabawa. Royal lal sie strumieniami. Piwo trawa i rece uje..ne bo lokcie w smarze

Lzy w oczach i geba pelna komarow

Pozniej dawali od mzetki przód z tarcza.

12. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 311
    Miasto:
    WWA
    Tak, ale tylko do motoryzacji- do ludzi nie mam...:p:D a i miałem m10 z koszem- dziś żałuję, że sprzedałem i że nie robiłem zdjęć- było by co oglądać:D
    Do dziś siedzę w kręgach ludzi zajmujących się klasykami- z tąd wiem, że ciężko o taki egzemplarz - można jeszcze coś znaleźć takiego jak piszecie czopperopodobnego z przespawaną główką ramy i innymi patentami:D
    Zdecydowanie jeżeli szukasz ciężkiego motocykla to ,,sowiety,,- bo są, bo są graty itp.

13. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Tego junaka kupilem juz z dlugim przodem. Nie bylo powrotu. Glowki nie mial przespawanej. Dolozylem mu tylko kapec od syreny i kapitalny remont silnika. Tlok od fiata i szlif na 400cm . Lakier nowy . Siedzenie pikowane

14. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    822
    Miasto:
    Kaczory
    Napisz mi konkretnie czego szukasz. Mam troche znajomych z moto co siedzą w sprzęcie prl.

15. pajak100

pajak100 Uczestnik

Docenione treści:
    48
    Miasto:
    Płock
    Adres strony:
    Jak się bawić w restaurację to już na bogato. Nie ma co piaskować starego dziurawca za 5 tys zł, bo koszt piaskowania ten sam co harley za 50 tys zł. Kupa energii i czasu w WSK nigdy się nie zwróci - trzeba mieć na uwadze plecy i to dość duże.
    Ogólnie zakres robót podobny, a na takim sprzęcie za 50 tys zł raczej się nie straci - ale też nie ma co oczekiwać zysków.

Niedawno rozmawiałem z takim kolekcjonerem dzieł sztuki i samochodów. Powiedział mi w ten sposób - jeśli ktoś myśli , że kupi jakiś ( obraz , samochód ) za 15 tys zł i po 5 latach będzie go sprzedawał z myślą żeby zarobić dwukrotnie - to według niego jest debilem.

A póżniej powiedział tak : Co innego jak ktoś kupi coś unikalnego i wartego 2-5 mln zł to po 5 latach może liczyć na zysk w wysokości 0,5-1 mln zł.
    Ot i cała proporcja i przelicznik.

Tak więc nie miejmy złudzeń, jeśli wyciągniemy starą dziurawą ramę z szopy od wujka Kazia , to lepiej wrzućmy ją czym prędzej do pobliskiego bagna. Z tego nie będzie zadowolenia i pieniędzy. W tej branży liczy się przede wszystkim baza , buda sito dyskwalifikuje start odbudowy, a baza musi być czym nituzinkowym.

16. Jarzi

Docenione treści:
    822
    Miasto:
    Kaczory
    Często takie sprzęty chłopaki robią dla własnej satysfakcji. Dlatego kupuje sie szrot i robi pod siebie.
    Ja dwa lata temu dorwałem simsona sr50, takiego jak miałem za młodu. Moja 3 letnia corka jak wchodzi do garażu to mowi tak:
    "tata, a simson to mój motor, ty masz tego red (moja czerwona xj900), mama ma tego green (zielona xj600).
    Także mloda pierwszy sprzet już ma. Teraz bede szukał czegoś dla drugiej córki - młodszej o 2 lata. Albo kupie drugiego sr50 albo cos innego z IFA.

17. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    To ma byc satysfakcja i nauka budowy pojazdu. Sam sie uczylem w ten sposób. Nie chodzi o jakis zarobek. To jest wielka frajda. Np jak siadlem do auta po swapie ktore jeszcze nie mialo chlodnicy , przodu, i na sekunde choćby odpalic i posłuchać ze dziala

18. Giemza

Giemza Bywalec

Docenione treści:
    134
    Miasto:
    Lublin

Polecam jawę z trochę wybebeszonymi wydechami ;)

19. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    697
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Fajny motor. Czasem musie wal przestawial ale jawa to bylo cos na zabawach. Albo emzetka 250. Zrywna i szybka

Poczekam co on sobie umysli.

20. Jarzi

Docenione treści:
    822
    Miasto:
    Kaczory
    Miałem etz 250 z gaznikem od 251. W garażu stoi jeszcze teścia es250/2. Szwagier ma k750 i m72. Ja mam w/w sr50. Kumpel ma kilka rometow. Inny sie lubuje w jawach. Od wyboru do koloru. Ja przesiadłem sie na japonie zeby nie modlić sie przed wyjazdem w trasę np nad morze.