• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Stojak na silnik

slawek7

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Szczecin
Możecie si ę ze mnie śmiać i pewnie tak będzie.
Ale mam takie głupie pytania i nie wiem czy ktoś oprócz mnie się nad tym zastanawiał.
Ale czy taki typowy stojak na silnik mocowany w czterech punktach od strony skrzyni biegów
np

jest bezpieczny? W takim sensie że nie wyrywa gwintów z bloku lub go odkształca? Przecież tam występują dość duże naprężenia na cztery punkty mocowania a w zasadzie wyrywanie działa na dwa najwyższe?
Uszkodził ktoś z Was kiedyś blok po takim stojaku?

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
166
Weź książkę od podstaw konstrukcji maszyn. Otwórz na rozdziale "Połączenia gwintowe". Wykonaj obliczenia i będziesz wiedział czy wyrwie śruby czy nie.

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
113
Miasto
Okolice Krakowa
Mi teraz wisi kilka dni N54 na takim stojaku i nic się nie dzieje. Silnik przed włożeniem będzie miał spory serwis i czekam na panewki z ASO, więc pewnie jeszcze z 2-3 dni będzie tak wisiał. Nic się nie dzieje, nie wyrywa, nie popuszcza. Jak wkręcisz odpowiednio długie śruby to nie sądzę żeby coś się stało.

wjtek89

SuperMechanior
Punktów
139
Miasto
Rdm
Tylko te chińskie badziewiaki to przyprawiają o palpitacje serca jak jakaś lekka benzyna to pół biedy. Ale jak wisi jakiś stary diesel i zaczynasz ubierać w osprzęt to wygina się nieprzyjemnie

BLIZNA

Bywalec
Punktów
4
Miasto
PKL
Tylko te chińskie badziewiaki to przyprawiają o palpitacje serca jak jakaś lekka benzyna to pół biedy. Ale jak wisi jakiś stary diesel i zaczynasz ubierać w osprzęt to wygina się nieprzyjemnie
dokładnie - ja mam niby na 900kg podobny wózek ,wszelkie 4-cylindrówki bz problemu ale jak powiesiłem 4.0 z bmw 7 to musiałem podpórkę dorobic

slawek7

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Szczecin
Ogólnie bałem się jak blok reaguje na takie mocowanie. Blok aluminiowy mam i na górne śruby jednak siła wyrywająca działa.
Podparłem więc go z przodu i jakoś wisi

Do góry Bottom