• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Stukanie z tyłu przy hamowaniu [A4 B5]

bialas6666

Początkujący
Punktów
0
Witam,

Audi A4 B5, stukanie rytmiczne przy hamowaniu z prędkości powyzej 80km/h, jakby bicie ale bez trzęsienia. Tylne prawe Koło.
Tarcze wymienane 30tys km temu (włącznie z łożyskami i pierscianiami ABS), klocki ok. 2tys. Zacisk nowy wymienany z klockami (nie działał ręczny).
Problem pojawił się nagle podczas jazdy. Koła dokrecane za każdym razem kluczem dynamo.
Tarcze i klocki Ferodo, łożyska FAG. Jakieś pomysły?

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
Wleźć pod samochód królewiczu i popaczeć to nie łaska ?
Najlepiej niech przez internet diagnozować...:)

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
Zostałem wielokrotnie oszukany przez kilka warsztatów, to temat rzeka na oddzielny dział.. Mam odrazę stąd pytanie
Źle trafiłeś, tutaj sami pracownicy warsztatów którzy chleją, kradną, oszukują i onanizują :) lepiej napisz na forum lekarzy, prawników albo policjantów oni są uczciwi

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
682
Miasto
Centrum Kraju
Napisz czy to jeszcze ma napęd na cztery ?
Automatyczne połączenie postów:

A może jakiś wkręt w oponę ci wlazł i stuka:) w A6 miałem taki przypadek:D

Diagbox10

-*-*-
Punktów
1146
Miasto
trasa lublin siedlce
Arnold pisz za siebie. Ja nie onanizuje sie tylko masturbuje hehe. Chlop pisze na forum mechanikow ze mechanicy go okradaja. Az sie prosi o komentarz. Ostatni mechanik ci ukradl blaszki od klocków i ci klocki podskakuja w jarzmie hehe.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
Ostatni mechanik ci ukradl blaszki od klockó
Grosz do grosza i będzie kokosza, może sprzedał blaszki na złom bo jest obecnie w cenie albo nie szło wcisnąć blaszek bo by musiał wyczyścić jarzmo a nie stać go na szczotke, tego jego odzywki wobec mechaników to już wcale nie warto komentować bo będzie niepotrzebna gównoburza taka jak wiele dotychczas, może ma rację i go oszukali, dopóki nie zacząłem pracy na SKP broniłem mechaników jak tygrys :D ale po tym niecałym roku oglądania twórczości co poniektórych paproków co nie umieją zrobić hamulców to już niczego nie wykluczam, wszystko jest możliwe, tylko zazwyczaj to jest tak że jaki klient taki mechanik, dobrzy mechanicy są ale na ich usługi trzeba poczekać i im zapłacić tyle ile chcą a często jest tak że klient chce tanio no i ma to za co zapłacił

toomii76

toomi
Punktów
6707
Miasto
turek
A żeby łatwo sprawdzić czy to wina luźnych klocków w jarzmie, podczas jazdy wystarczy lekko nacisnąć hamulec i słuchać czy przestało stukać.

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
682
Miasto
Centrum Kraju
Ja w Volvo taka miałem anomalię że jak cofałem i zahamowałem byl stuk taki charakterystyczny i już wiedziałem oco chodzi po przykręceniu dwóch śrubek M6 co trzymaju tarcze do piasty stukl znikł..taka fabryka...mimo że koło dokrencune ręcznie na cztery nakrętki....tych dwóch małych śrubek jednak brakowało do pełni szczęścia:)

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
Ja w Volvo taka miałem anomalię że jak cofałem i zahamowałem byl stuk taki charakterystyczny i już wiedziałem oco chodzi po przykręceniu dwóch śrubek M6 co trzymaju tarcze do piasty stukl znikł..taka fabryka...mimo że koło dokrencune ręcznie na cztery nakrętki....tych dwóch małych śrubek jednak brakowało do pełni szczęścia:)
No pacz to jednak audi ma przewagę dzięki technice bo nie ma tych śrubek a nie stuka, chyba że to dlatego że jest ciasno spasowanie i rdza na to

Do góry Bottom