• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

stuki zimnego silnika

Roland 84

Nowy
Punktów
0
witam. Opel Meriva B 1.4 XER. Po odpaleniu silnika przez ok. 1 minutę słychać metaliczne stuki. Stuki skorelowane z obrotami silnika, czym wyższe obroty tym szybsze stukanie. przy zejściu z obrotów stukanie przechodzi w szuranie. Po rozgrzaniu jednostki silnik pracuje dobrze, bez niepokojących dźwięków. Olej wymieniony na GM, wcześniej Shell. Płukanka silnika nie pomogła, zalany ceramizer- nie pomógł.. Świece wymienione- nie pomogło. Obawiam się, że może być do rozrząd, jednakże mechanik wykluczył. Latem gdy temperatura powietrza jest wysoka stuki są również słyszalne, jednakże ciszej. W zimne dni jak są teraz słychać bardziej intensywnie. Myślę, że jak by był to rozrząd to by tak samo stukał w ciepłe dni ja i zimne... Ma ktoś pomysł co to może być? . Aha tz. międzyczasie wymieniłem napinacz paska wielorowkowego z paskiem i stuki pozostały. Może być to problem z klapami twinport?

Do góry Bottom